Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Animovaný
  • Horor

Oblíbené filmy (10)

Černá labuť

Černá labuť (2010)

Pane bože, vždyť tohle nepotřebuje naprosto žádnej komentář! Natalii Portman rovnou dejte Oscara, protože to, co předvedla, bylo neuvěřitelný! Strhující film, opravdu! Ve filmu panuje výborná atmosféra - ta nervozita, psychika, halucinace a hlavně to pořád a pořád graduje! ÚŽASNÝ FILM. // Perfect. I was perfect!

Donnie Darko

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko je prostě film na který nezapomenete. Jedná se o velmi atmosferický snímek s nízkým rozpočtem, avšak je tak kvalitní a geniální až to hezký není... :) Režie je jedinečná, Jake Gyllehaal naprosto přesvědčivý a soundtrack výborný. Co je Donnie Darko vůbec za žánr? Najdete tam snad opravdu všechno. Drama, Thriller, Psychologický, Fantasy ,Sci-Fi, Mysteriózní, dle mého i Horor a k překvapení dokonce i lehké komediální prvky (film však nezlehčujou a jsou opravdu jen nenápadné). Postava Donnieho Darka byla úžasná - kluk, který řekne, co chce a zažívá pěkný psycho. Film se však zaobírá tolika věcma, že vlastně nevíte, co dřív sledovat a o čem dřív přemýšlet. Je v něm strašně moc myšlenek. Prostě bál jsem se jak blázen a čekal jsem, co se z toho vyklube... A i když si myslím, že "nějak" jsem to pochopil, rozhodně netvrdím, že jsem to pochopil správně. Někdy mi unikl i význam nějakých vedlejších postav (číňanka atd.), někdy jsem zase chápal moc dobře... Po zhlédnutí filmu jsem všude možně hledal nějaké vysvětlení, ale kde nic tu nic. Furt mi to motalo v hlavě a dokonce jsem hned sháněl i Director's cut. Film si ještě rozhodně pustím a třeba ho zase pochopím líp. Co je ale zvláštní je, že i když ho třeba nepochopíte vůbec, ani to moc nevadí. Bude Vám to motat hlavou, ale... A víte co. Ono to nejde odvyprávět. Film nejde ani správně popsat. Je zvláštní - v tom nejlepším slova smyslu. Tenhle film se prostě musí vidět. Každopádně o plném hodnocení není pochyb. KULT! A rozhodně se k němu budu vracet.

Ten, kdo stojí v koutě

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Tak na tento snímek jsem se letos těšil nejvíce. Sám jsem v období dospívání, takže vím, o čem je řeč a filmu se docela dobře daří poukázat, že toto období nemusí být lehké a divák se s postavami lehce ztotožní. Je to prostě nádherné, upřímné a civilní teen drama se sympatickými odlehčenými momenty a soundtrackem. Navíc herecké výkony jsou naprosto skvělé. A asi budu jedinej, pro koho bude Emma Watson "Sam" a ne "Hermiona"... :) Logan Lerman i Ezra Miller byli taky úžasní, opravdu si neumím představit lepší casting. Jinak se mi líbilo, že film pohladí po duši, ale i rozesmutní a dojme. Zvlášť pokud jste se taky někdy cítili jako "misfit toys" a toužíte po tom, být "infinite"... :) V tom případě věřím, že Vás dechberoucí závěrečná scéna v autě dostane (nevím kolikrát jsem ji mohl vidět, ale pokaždý je to zážitek). A možná nejen ta scéna. Možná oceníte celý film, protože i když to není žádný velkofilm, není to komerční a ani to nezíská moc ocenění, je to prostě... opravdový. Nevydělá to moc peněž a není to pro masy lidí - je to "pouze" výborná záležitost pro cílovou skupinu. A takovým filmům budu prostě vždycky fandit. // Po přečtení knižní předlohy a následném druhém zhlédnutí jsem snímek docenil na maximum. Kniha je samozřejmě výborná a více popisuje rodinu a pocity Charlieho. Ovšem většina zásadních momentů se zfilmovala opravdu neuvěřitelně a vy pak jen hltáte každou větu a máte husinu a říkáte si, že tenhle počin je asi opravdu klenot...

Je to i můj život

Je to i můj život (2009)

Největší doják, jaký jsem kdy viděl. Opravdu, doposud jsem u žádného jiného filmu necítil takový smutek, jako u tohodle. Je to snímek, který až skončí, tak na 99% budete cítit smutek taky - nedává žádné pozitivní poslání, prostě ukazuje tmavé stránky života, přesto velmi citlivě. Né, že bych vyhledával snímky, které u mě vzbudí smutné pocity, ale tenhle se opravdu povedl. Ano, hned na úvod se přiznám - brečel jsem skoro celý film, to se opravdu nedalo. Až se divím, jak se to takhle dojemně mohlo vůbec natočit. Tohle je tak emotivní film! Rád bych byl objektivnější, ale já mu nemůžu nic vytknout. Výborně zrežírované, nádherný soundtrack naprosto dokresluje atmosféru filmu a herecké výkony jsou skoro i neuvěřitelné. Cameron Diaz, kterou všichni odepisovali jen se objevilo její jméno, překvapila určitě i antifanoušky, byla výborná. Za zmíňku však stojí hlavně Abigal Breslin a Sofia Vassilieva, protože, co předvádí na svůj věk je vážně neskutečné. Hlavně se mi líbilo, jak film vypráví z pohledu všech členů rodiny. Prostě všechno fungovalo tak jak mělo, z tohodle filmu mi bylo fakt hodně smutno a tenhle doják se prostě opravdu povedl a naprosto splnil svůj účel. Někdy je asi potřeba se na tohle kouknout, pozměnit své hodnoty a uvědomit si, co je v životě opravdu podstatné... // Film jsem viděl již čtyřikrát a pořád u něj vnímám ten stejný, silný pocit... I když má kritiku poměrně dobrou, stejně jsou tu tací, kteří budou tvrdit, že je to citové, sentimentální vydírání a bla bla bla. Nezajímá mě to. Tento film mě opravdu hluboce zasáhl a ani neuvažuju nad nižším hodnocením... // Po pár negativních komentářích, kde se píše, že o proti knize je film dost slabý odvar, jsem si tedy sehnal i knižní předlohu a musím říct, že ji opravdu můžu doporučit. Ovšem přesto je film kvalitní adaptací (ač byl pozměněn konec) a já mu právem nechávám plné hodnocení. Někdy je silnější kniha, ale v nějakých momentech naopak bezesporu film.

Memento

Memento (2000)

Tak tohle je DOKONALOST ! Geniální nápad. Takový kvalitní film už jsem hodně dlouho neviděl. U tohodle filmu navíc musíte přemýšlet. Já kdybych se na něj nekoukal v klidu, nic bych z toho neměl. Taky jsem si ho hned po chvíli musel pustit znovu.. Co víc říct? Neuvěřitelný, strhující, originální, dechberoucí, jedinečný.

Osudový dotek

Osudový dotek (2004)

Film jsem viděl před několika lety a už tenkrát mě zaujal. Líbil se mi, ale tak nějak jsem si myslel, že ho nikdo znát nebude, nebo bude mít mnohem nižší hodnocení. Najednou jsem ho našel tady na čsfd a to vysoké hodnocení mě vážně docela překvapilo! Každopádně po letech jsem si film znovu zopakoval a já, který žánrem Sci-Fi většinou opovrhuju, říkám, že tohle mě DOSTALO. Vážně nenávidím ty Sci-Fi blbosti s roboty a nadpřirozenými schopnostmi, ale tohle je NEJLEPŠÍ Sci-Fi film, jaký jsem doposud viděl !! Takhle si to představuju, tohle bych opravdu ukazoval jako zástupce Sci-Fi filmů a taky to budu doporučovat. A na závěr ještě musím vyzdvihnout tu parádní myšlenku. Když bysme v minulosti udělali trochu něco jinak, mohla by být přítomnost úplně jiná. Proto si myslím, že člověk by neměl ničeho litovat, ani toho špatného. O tomhle přemýšlím dost často a proto také miluju tenhle film. I Vy si určitě někdy říkáte ''Co by se asi stalo, kdyby..'' ..no a tady máte odpověď. Všechno má svůj smysl! Skvělý film!

Requiem za sen

Requiem za sen (2000)

Souhlasím s tím, že tenhle film by se měl pouštět všem, kteří by chtěli začít s drogama. Bylo to vážně psycho - navíc skvělé herecké výkony všech čtyř hlavních postav, spojené s vynikající kamerou a režií. A ta hudba, neuvěřitelně dobrá, přesně se hodila do takhle depresivního filmu. A největší zážitek je úplný závěr... Tady šlo vážně o tu atmosféru. Nic depresivnějšího jsem nikdy neviděl.. Nemůžu jinak než 5*! Vážně geniální dílo po všech stránkách! // Proč tohle nedostalo jedinýho Oscara nikdy nepochopím...

Shrek

Shrek (2001)

Shrek = nejlepší animák, který byl doposud natočený. Pro mě určitě. Vše, co by mělo v animáku být, tam je! Včetně vtipných, místy i parodických prvků + skvělé, lehce dojemné myšlenky. Je to animák, kde jsou emoce. Miluju postavu Shreka! A samozřejmě Oslíka taky! :)

Šestý smysl

Šestý smysl (1999)

Proboha, tohle je neuvěřitelnej snímek! Vždy, když ho vidím, mám husí kůži. Fakt hodně strašidelný film, už jen představa, že nějaký lidé vidí mrtvé mě hodně děsí, tak si dokážete představit, co se mnou asi musí udělat tenhle film. Tohle je vážně geniální po všech stránkách, já myslím, že tu už všechno bylo zmíněno... A nevím, jestli jsem vůbec v nějakém filmu viděl lepší pointu. Škoda, že jsem ji věděl ještě před tím, než jsem film zhlédnul.

Titanic

Titanic (1997)

Film, který má v podstatě všechno. Titanic je pro mě naprostá klasika a kult a každý filmový fanoušek ho prostě musí vidět. Dost možná také jediný film se stopaží přes 3 hodiny, ke kterému se rád vracím. I když je dlouhý, tak mě opravdu nikdy nenudí a spíš se mi při každém zhlédnutí líbí ještě víc... S 11 Oscary nemám sebemenší problém, spíš se divím, že film nebyl oceněn ještě za herecké výkony, protože Leonardo DiCaprio i Kate Winslet hráli skvěle! A režii, efekty a výpravu snad ani nemusím zmiňovat, protože to je něco dokonalého. Soundtrack filmu je asi ten nejlepší, co jsem kdy slyšel, naprosto nádherný. Vždy, když tam začne hrát hudba, mám husí kůži... :) Na Titanic můžete nadávat, jak chcete, ovšem každopádně si ho zapamatujete. Je to výborně natočený, velkolepý film, kde opravdu nechápu toho, kdo hodnotí podprůměrně (a k odpadům se doufám ani vyjadřovat nemusím). A ta romantická slaďárna mi vůbec nevadila, spíš naopak... :) Prostě neuvěřitelně emotivní a nadčasový film, který má v sobě prostě NĚCO, co naprosto stačí na plné hodnocení! Pocit "It breaks my heart" jsem nikdy u žádnýho filmu neměl tak silný (a rozhodně nejen kvůli romantické lince). Kdyby to šlo, dal bych i 6*... :)