• Krátkometrážní

Justin Bieber: Baby (2010) (hudební videoklip)

No, hater nejsem, ale toto opravdu ne... :)

Justin Bieber: Boyfriend (2012) (hudební videoklip)

Proti Bieberovi nic nemám, ale Boyfriend je prostě totálně nezáživný song, který mi nic neříká...

Justin Bieber: Never Say Never (2011)

Tak to půjdu klidně proti proudu, i kdyby to tady mělo 0%. Můžu Vám říct, že jsem na ČSFD ještě nikdy neviděl zaujatější a NAPROSTO neobjektivní hodnocení, který vypovídá pouze o tom, kolik tu máme zakomplexovaných jedinců. Pro začátek: Biebera neposlouchám. Jeho hudba jde mimo mě, ale vyloženě špatná mi nepříjde. Pane bože, je snad úplně jasný, že celé je to dělané pro "teen fanynky" a tak se prostě tvoří chytlavá hudba pro masy. Ale když se to někomu líbí, tak proč ne? Já prostě jen nedokážu pochopit, že lidi nemůžou respektovat vkus jiných a pořád budou na diskuzích vyhledávat Biebera a dokola ho pomlouvat snad jen proto, že je to IN. Prostě když se mi to nelíbí, tak si toho nevšímám - ale někomu to hold asi nevysvětlíte, no. Po zhlédnutí tohoto dokumentu můžu opravdu říct, že jste zaujatí (a v tom horším případě jste to vůbec neviděli). Hodnotíte Justina Biebera a ne dokument. Dokument je podle mě prostě dobře odvedená práce (o čemž svědčí alespoň objektivní americká kritika - IMDb Metascore: 52%) a přišel mi zajímavý. A Justin Bieber (narozdíl od 90% "hustejch haterů" zde) se ukázal jako osobnost, která si šla za svým a splnila si sen. Opravdu dobře zobrazená jeho cesta k dosavadnímu úspěchu. Podle mě je prostě obdivuhodný, že v tomhle věku někdo dělá něco smysluplnějšího než vymetání diskoték a podobně. Fakt dokázal ve svým věku hodně (90% "hustejch haterů" nedokáže ani osminu za celej život) a už tohle si rozhodně zaslouží respekt. K Bieberovi mám neutrální vztah, ale za tohle se klidně postavím. Dokument prostě hodnotím jako velmi dobrý a dokonce i velmi inspirativní (teda pro inteligentní jedince, kteří nechtějí být zamindrákovaní nicky :))

Justin Timberlake - Mirrors (2013) (hudební videoklip)

S Justinem Timberlakem mám tak trochu problém - nevadí mi jako zpěvák, ale většina jeho písní mě nezaujme. Mirrors je však zrovna poměrně dobrý song, jen ten klip mě až tak nebaví.

Just Stand Up (2010) (hudební videoklip)

Podle mě to není vůbec špatné...

Kamarád taky rád (2011)

Vtipné, pěkné, sympatické, skvěle obsazené, no prostě se mi to líbilo. Jen mi to nepřišlo TAK jiné od ostatních romantických komedií a nezvedlo mě to ze židle tak, abych tomu dával výrazně nadprůměrné hodnocení. Ale ve svém žánru přesto velmi dobré. 3,5*.

Kameňák (2003)

Pamatuju si, jak se na Kameňák všichni hrozně těšili, že to bude strašně dobrej film... A jak to nakonec skončilo? Naprostou trapárnou, další dva díly už radši nehodnotím... Ale je fakt, že jsou i horší filmy.

Kámoš (1996)

No film jde, ale musím říct, že knížka je o hodně lepší. Přiznám se, že nečtu skoro vůbec, ale knížka o tomhle psovi se mi jako děcko tak strašně líbila, že jsem přečetl i druhý a třetí díl :)

Kapitán Phillips (2013)

Autentické, napínavé, filmařsky precizní. Výborná režie a herecké výkony (jak T. Hanks tak somálští piráti - už dlouho jsem neviděl takhle "nezkušené herce", aby hráli tak přesvědčivě). Ačkoli jsem si v druhé polovině začal říkat, že NĚCO tomu chybí. K hlavní postavě jsem si nejspíš nevytvořil až takový vztah, divák ji podle mě příliš nepozná. Ovšem cca posledních 20 minut jsem vážně nedýchal a film začal gradovat nevšedním způsobem. Zvýšilo se napětí a film začínal neskutečně vyvolávat více emocí. Poslední scéna s ošetřovatelkou byla opravdu dechberoucí. Snad pouze alespoň malá zmínka o rodině na závěr by byla třešničkou na dortu (moc jsem po zhlédnutí nechápal význam manželky na začátku). Celkově je to ale opravdu za 5*, ke genialitě chybělo už jen opravdu málo.