• Krátkometrážní

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Opět kontroverzní seriál od Ryana Murphyho a bez ohledu na to, jestli se to někomu líbí nebo ne, je to opět naprosto vyjímečná věc.

You're Next (2011)

Tento snímek si podle mě určitě zaslouží větší pozornost, ve svém žánru je nadprůměrný a tempo i napětí mu může závidět skoro každý horor, který u nás běží v kinech. Opravdu jsem se bál a nebylo to ani tak stupidní, jak podobné vyvražďovačky bývají. 70%.

2 $ocky (2011) (seriál)

Podle mě je tento seriál průměrný po všech stránkách, ale na druhou stranu to asi není špatná oddychovka a rozhodně neurazí.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Původně jsem tomu chtěl dát 3*, protože jsem si říkal, že se ve filmu vlastně nic moc nedělo a ani to nemělo to žádnou zápletku. Jenže ono to bylo tak milé a vtipné! A přestože je to zdánlivě "obyčejný" film, tak jsem snad přesto nic podobného neviděl. Více civilní a upřímná komedie se vidí málokdy.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Sice platí v podstatě úplně to samé, co si myslím o první dílu, tzn. že filmařsky je to výborné, ale většina stopáže je roztahaná vata, ovšem díky bohu alespoň za to, že to tolik nenudí, občas se tam něco i děje a filmu se dokonce v některých akčních scénách podaří vyvolat napětí (což mi v jedničce nepřišlo). Nakonec tedy trochu větší spokojenost než první díl, avšak stále si myslím, že ten humbuk kolem toho je pro nic za nic, že je to trilogie naprosto zbytečná a funguje jen díky tomu, že fanoušky to bude mít vždycky ať už by to bylo špatné/dobré jakkoli.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Sice nejsem skalní fanda Pána prstenů, ale jeho kouzlo naprosto chápu a nedivím se, že je to kult. Myslím si, že Hobit si ale něco takového nezaslouží, nebo alespoň první díl určitě ne. Vizuálně je to opět nádherné, ale příběhově je to nuda bez jediné scény, kterou si člověk zapamatuje nebo v něm vyvolá jakoukoli emoci.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Hned v úvodu bych chtěl upozornit, že nepovažují druhý díl Hunger Games jako dokonalý film, který využívá svého potenciálu stoprocentně. Někteří lidé Vám budou říkat (a občas i oprávněně), co ve filmu chybělo apod. Jenže beru-li v úvahu, jak moc je to těžká látka na zfilmování, musím říct, že jsem naprosto nadšený a to „slabší plné hodnocení“ snímku dám. Nejprve jsem to chtěl srovnat s jedničkou, ale škoda slov - snad i ten nejzaujatější jedinec podle mě musí uznat, že dvojka je úplně jiný level - působí mnohem vyspěleji a velkolepěji. První díl se mi sice také líbil, ale tohle mu přesně chybělo. Možná je to i tím, že dějově je to prostě zajímavější, ale myslím, že tomu přispěla i jiná režie, díky které je film ještě navíc více emotivní a napínavý (ani vytýkaná aréna mi nepřišla vůbec nudná). K postavám si také člověk vytvořil větší vztah než v jedničce (více jsem postavám fandil nebo více jsem nenáviděl tvůrce her). No a jinak herecký výkon Jennifer Lawrence byl naprosto neuvěřitelný, měl jsem fakt husí kůži, jak moc přesvědčivě to zahrála. Jen ten závěr je trochu rozporuplný a asi by šel líp, vzhledem k tomu, jaké měl film tempo. Ale celkově velmi příjemné překvapení a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Spisovatelé (2012)

Herci hrají opravdu skvěle, ale jinak to je strašně nezajímavé a nezáživné. Divím se, kudy se k místním uživatelům dostaly ty opěvované emoce - ty nadšené ohlasy moc nechápu.

Lásky čas (2013)

Už fakt dlouho jsem neviděl nic tak ze života a zrovna u romantické dramedie se sci-fi zápletkou bych to ani moc nečekal. Jsou tam scény milé a vtipné, stejně tak dojemné a myšlenkově silné, no a dohromady je z toho neskutečný feel-good film, který se může pyšnit svojí opravdovostí. Navíc si tam každý určitě najde své momenty se kterými se dokáže ztotžnit a právě díky tomu je film tak výjimečný a silný. Krom toho vynikající režie, herecké výkony a nádherný soundtrack. Přesně pro takové filmy mám slabost.