• Krátkometrážní

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Na tenhle seriál se mě vždycky příjemně koukalo. Prostě seriál pro celou rodinu a tak to má být.

Na divoké vlně (2012)

Nevadí mi, že je to klišé a šablona. Ani, že zvraty i postavy jsou naprosto typické pro sportovní drama. Což o to... Spíš mně vadilo, že to bylo místy opravdu dost nezáživné. Kratší stopáž by rozhodně neuškodila. Dále mi moc neseděl Jonny Weston v hlavní roli. Jinak moc pěkné prostředí a záběry na moře. Pár scén i závěr taky slušný. Ale např. loňská Surfařka mě zaujala daleko víc. A dost se divím, že se tento film dostal do kin a třeba ta Surfařka (která podle mě nabízí víc) ne. No, v podstatě ale spíše sympatický snímek, ovšem rozhodně nepřináší nic nového.

Nahá jsi krásná (2009) (pořad) odpad!

Díky, tohle fakt né. Nepotřebuju se koukat na nějaký ženský, který mnohdy tvrdí, že jsou strašně tlustý, přitom ani nejsou a pozorovat jak je úchylně vošmatává Šula. Vážně přiblblej pořad, už jen ta znělka Nahá jsi krásnááá.

Na hraně zítřka (2014)

Když jsem viděl plakát a přečetl si, že je to něco o mimozemšťanech, tak už jsem se o to nezajímal, protože takové filmy většinou předem povrchně odepisuji. Když jsem potom zjistil, že se jedná o cestování v čase, tak jsem přeci jen do kina šel, ovšem stejně jsem tomu moc nevěřil. No, musím říct, že to byla pecka. Výborná režie, scénář, herecké výkony. A jak píše POMO - ten film je špička v dynamice a v práci s divákem. A nemělo by to být přesně o tom? Opět se můžeme hrabat v logice, ale mnohem lepší podle mě je, užít si tuhle jízdu s vypnutým mozkem (říká ten, kdo podobné fantasmagorie nemá moc v lásce!) a vůbec, zas tak vyplý mozek vlastně nepotřebujete, protože mi přišlo, že snímek ze mě blbce nedělá (minimálně se dost snaží) a psychologie postav je na sci-fi celkem fajn. Ve filmech mám také hodně rád nadhled, ale co říct o tomhle, když po výborné napínavé akční scéně přijde vtip, kterému se směju jako malej? Neříkám, že je to nějakých čistých 5*, ale v rámci žánru tomu podle mě nechybělo nic.

Na konci světa (2017)

Ačkoli opravdu nejsem fanda podobných nezávislých filmů, na tohle se koukat dalo. Nějak však stejně netuším, co by mě jako mělo na tomto snímku více zaujmout. Je to takovej ten typickej pomalej artovej LGBT film. Občas hluché místo, občas nějaká ta kontroverzní scéna na vyvážení, ale mě to nějak ze židle nezvedá. Hlavní postava navíc docela na facku, takže jsem absolutně neměl důvod ji nějak fandit. Jako celek obstojný, ale to je všechno. Slabé tři.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Sakra fuuuj! Já to čekal, ale stejně jsem se lekl... Atmosféra slušná.

Nalomené vztahy (2007) (TV film)

O filmu jsem věděl jen to, že se jmenuje ''Nalomené vztahy'' a je to psychologické drama. Dávali ho v noci na ČT1 a já rychle pospíchal, abych ho stihl. Poté jsem si ještě tady přečetl popis a opravdu mě to nalákalo.. A nemílil jsem se. Zde je však podle těch pár hodnocení vidět, že se film trochu podceňuje (na imdb má alespoň 67%), nedokážu si vysvětlit proč, ale jedno vím jistě. Ty záběry v domě nebo na zahradě, kde si trojice užívá, jsou prostě krásné. K tomu nádherná hudba a opravdu výborní herci, námět, kamera a scénář (ve filmu tak ''nenápadně'' zazní několik skrytých citátů a myšlenek, které stojí za zamyšlení). Nejvíce mě ale stejně dostalo to prostředí. Prostě a jednoduše, pokud se někdo k tomuto filmu jakkoli dostane, rozhodně můžu doporučit. Nejedná se o nic přelomového, ale stojí to za povšimnutí. Jenom je trochu škoda, že se jedná o TV film..

Na mě se můžeš spolehnout (2000)

No, čekal jsem určitě víc. Vlastně mně to překvapivě vůbec nezaujalo, ačkoli to filmařsky bylo výborné. Možná to bylo tím, že jsem se nedokázal ztotožnit s žádnou postavou, každopádně u mě film žádné emoce prostě nevyvolal.

Na nože (2019)

Neskutečně milé překvápko. Věřil jsem, že to bude fajn, ale takovou pecku jsem rozhodně nečekal. Celých 130 minut jsem se opravdu bavil a nechal se jen tak unášet úžasnou režijní invencí. Scénář je chytrý a celou dobu vás tak film dokáže překvapovat (nejen) svou královskou uhozeností. Jestli něco miluju, tak to je uvědomělá hra se žánry a sebeparodie (a že se zde opravdu extrémně blbne za pomocí nejrůznějšího klišé). Snímek si dělá srandu v podstatě sám ze sebe, zároveň však není předvídatelný a paradoxně fungující je i ta "krimi story". Herecké výkony samozřejmě naprosto bezchybné. Fakt jsem se nasmál a za mě jednoznačně plný počet už jen za tu nevídanou originalitu.