Krvavý diamant (2006)

"T.I.A. This is Africa."...a skutečně, něco takového by nemohlo pocházet odjinud. Výborný chdák Djimon, dojemně se snažící zachránit to co je mu nejdraží, Leonardo taky předvádí na co jsme zvyklí a krajinu a velmi inteligentní děj není potřeba něják rozebírat. Jen trochu škoda, že obvzlášť ten závěr není zmáknutý trochu dramatičtěji, ale jinak skvělý film o tom proč jsou některé věci v africe tak jak jsou. Jinak jestě nějáké to procento za Jennifer, také hraje výborně. 80%

Krvavý příliv (1995)

"Short of the outbreak of World War Three, the ship sinking... being attacked by a giant octopus, I'd like to be undisturbed for the next thirty minutes."....Tak takhle napjatý jsem nebyl už dlouho, od začátku až do konce jsem přemýšlel jak to dopadne a když to něják dopadne, přemýšlím nad tím co kdyby to dopadlo jinak. Washington a Hackman předvádí na kapitánském můstku parádní výkon a o atmosféře, kterou film vytváří se snad ani zmiňovat nemusím. Rozhodně stojí za podívání a za obětování 2 hodin vašeho života. 75%

Kurýr (2002)

"Monsieur Frank, people with this kind of firepower do not make mistakes about who they visit."...Akční blbost na kterou se ovšem dá celkem dívat. Scénář sice na prd, ale to kompenzují ať akční scény nebo ty, které se o to snaží, ale vypadají spíše komicky. I přes to všechno je toto nejlepší Kurýr. 75%

Kurýr 2 (2005)

Klasické slabší pokračování uspěšného filmu. Trochu škoda, protože si myslím, že pokračování Kurýra i s Jasonem se dalo zvládnout líp, ale co už. Občas to působí až komedionálně co všechno dokaže Frank se svým autem jako sundat bombu s podvozku za letu atd. Jinak na akci se dá celkem dívát, ale hold to už není ono. Škoda. 50%

Kurýr 3 (2008)

Další ne úplně vydařené pokračování. Ze začátku jsem byl celkem zmatený a měl problém s tím abych se vůbec chytil, ale zbytek byla ptákovina jen na odreágováni. Vybuchující náramky, skok do přehrady a bůh ví co ještě je vážně úsměvný :-)

Labyrint lží (2008)

"Nobody's innocent in this shit."...Další velmi slušně vypadající film ze země prolezlé teroristy. Už několikatá spolupráce Russella a Ridleyho, tentokrát se k nim přidává v hlavní roli velmi dobře hrající Leonardo. Název filmu skutečně odpovídá ději a pokud se 100% nesoustředíte na film tak vám asi jedno shlédutí stačit nebude. Osobně bych to snímek postavil na stejný level jako The Kingdom takže za 80%

Láska nebeská (2003)

"Part of the service, now. Trying to get round to everyone by New Year's Eve."...nejlepší romantická komedie na světě. Když jsem zjistil, že je to několik příběhů bál jsem se aby každý měl dost prostoru, aby to nebylo uspěchané nebo něco zbytečně krátké, ale po prvních 20 minutách mě tyto obavy opustily. Bylo to dokonalé, dávkováno přesně v takových úsecích jaké člověk potřeboval. Donutilo ho to počkat si a těšit se jak dopadne ten či onen příběh. Skvělé obsazení, skvělé výkony, skvělá hudba a ještě k tomu skvělá vánoční atmosféra. Není co dodat 90%

LazyTown (2004) (seriál) odpad!

Jetix a jeho ptákoviny. Jedna lolitka a dva úchylové. Nestojí to za řeč.

Legie (2010)

"You gave Him what he asked for. I gave Him what He needed."...No mrknul jsem se na to jen a pouze kvůli Bettanymu a kromě toho že je to samozřejmě při nejmenším podprůměrné apokalyptické béčko to nebylo úplně nejhorší (rozmumněj: nemusíš to vypnout v půlce :-))...Paul ukázal ze sebe zase něco nového a zvládl to velmi dobře. Co se efektů a triků týče je Legie zvládnutá skoro skvěle. Co se mi ovšem vážně nelibí je zpracování a pojetí celého příběhu:...Za několika písečnými dunami a po několika desítkách kilometrů bez živé duše, stojí malá restaurace....prvně příjde armáda "pěšáků" a pak i jeden boss z nebe, ale ochránce lidí, rytíř na bílém koni. si se všemi hravě poradí....a zazvonil zvonec a Legie je konec. 40%

Leon (1994)

"Is life always this hard, or is it just when you're a kid?" Dokonalost sama, jedna z životních rolí pro Jean Rena a úžasný start kariéry mladé Natalií Portman. Výkony těch dvou jsou naprosto omračující. A tak kytka taky nemá chybu :-D