• Fantasy

Dům u jezera (2006)

* za Reevese (jeden z mých oblíbenců), * za Bullock (jedna z mých oblíbenkyň), * za zajímavý námět (i když je to remake) a * za atmosféru. Ano, při správné náladě se vám to bude líbit. Není to typický zástupce romantických filmů, na které se podíváte jednou a bohatě vám to stačí na celý život. Tohle je výjimka potvrzující pravidlo:)

Simpsonovi ve filmu (2007)

Je vůbec možný se u toho tak nesmát? Pokud je, tak mně to nešlo ani na moment:) Úsměv mi z tváře zmizel až několik hodin po shlédnutí, a to pouze v případě, že jsem si nevybavila některé scénky:)) Perfektní:)

Šílenej biják (2004) (TV film) odpad!

Tak to jsem asi byla lepší než zbytek uživatelů, protože jsem se vydržela dívat/divit asi 30 minut:-D jedním slovem bída. Jediné směšné je to, že je to naprosto absurdní cosi, co se snaží tvářit jako film:) a zařazení do kategorie fantasy? r u kiddin' me?

Královna ročníku (2007)

Musím říct, že jsem se děsila toho, co uvidím po tom, co jsem viděla film Super náhradník. A musím taky říct, že jsem byla mile překvapená. Tahle šílená comedy pohádka byla celkem stravitelná, ačkoliv (jak v komentářích píšou uživatelé) to bylo místy až bolestně trapné a radši jsem svůj zrak sklopila do dlaně. Takže proč dávám tři hvězdičky? Protože to stejně docela pobavilo a v konečném výsledku jsou ty *** drobátko slabší. Výsledný průměr 57% je přesný:)

Pád do tmy (2005)

Zbytečný film, úplná ptákovina, špatný béčkový horor...

Ti druzí (2001)

Prvně jsem se na tento film dívala jako na něco, co zrovna dávali v televizi a nic jiného mě v programu nezaujalo. Když už to běželo nějakých pár desítek minut, tak už jsem celá napjatá čekala, co z toho vyleze. A byla jsem hodně překvapená famozním závěrem, který mě úplně dostal. Pro mě absolutně nečekané a opravdu strhující, ani ten Šestý smysl - jak je to tu přirovnáváno - ačkoliv to byl taktéž vynikající film, mě nedostal tolik jako Ti druzí. Tyto dva filmy mají sice podobný námět, ale každý má jiné "kouzlo", disponuje jinými prvky, jakými vykresluje divákovi atmosféru, prostě nebe a dudy. Barvitější kontra temnější, duchové od samého začátku kontra duchové až na konci, bojácný klučík kontra silná žena, servírování pointy po drobečcích kontra naservírování celého "pointového" chleba na konci filmu. Různé prvky, různé pocity, ale nemohu říct, který z filmů je lepší. Mohu jen říci, že snímek Ti druzí na mě více zapůsobil:)

Van Helsing (2004)

Je to spíš slabší počin, za který bych jinak dala **, ale za ty vizuální efekty teda jednu * přidám. Mám ráda fantasy filmy i knihy, ale tohle mě za srdíčko nechytilo:)

Královna prokletých (2002)

Lestat v podání Stuarta Townsenda je příjemné pokoukání, ale jinak je to celkem zbytečný film. Nicméně hodně tomu dává ta hudba, která to vyzvihuje pro mě na drobátko lepší průměr.

Riddick: Kronika temna (2004)

Slušně uvařená polívčička z vizuálních efektů, "mrtvolně" působících kulis a atmosféry a "láskou" mezi Riddickem a Jack alias Kyrou. Je to už docela něco jiného než Pitch Black, ale pokud to skutečně berete jako volné pokračování, pak to nemúže být horší než na *** Mně se to tedy moc líbilo, jednu * přidávám:)

Černočerná tma (2000)

Naprosto suprové scifičko, dobře česky nadabové, ale přeci jen mi tam některé hlasové projevy vůbec neseděly. To mě přivedlo k tomu, abych se na to podívala ještě v originále a, vážení, padla jsem na zadek. Originální znění dokreslí filmu bezchybnou atmosféru a Dieselův smích nebo šepot je tím pravým, co Riddickovi dodává tu správnou charakterovou třešničku. Díky dabingu jsem měla pocit, že se místy hlasově projevuje jako idiot. Ale na druhou stranu, způsob vyřčení některých slov je víc "prďáckej" česky:) Stejně tak Riddick: Kronika temna je skvělý v originálním znění. Takové filmy je někdy lepší nechat dabingem neposkvrněné:) A že je to opravdu moje neoblíbenější scifi, odpustím mu i ty filmové chybičky ;)