Nautila

Nautila

• 6.6.2010  20:10

Jediná pravá Alenka v celé historii kinematografie. Nejpůsobivější, nejděsivější a nezapomenutelná. Tu noční můru z dětství už nezaženu.

• 6.6.2010  20:04
    Kostnice (1970)

Někdy to chci vidět opilá, to pak musí být zážitek.

• 6.6.2010  20:03

Skvěle lehce úchylné, pravý Švankmajer, bohužel delší, než by bylo záhodno. I když to čekání na pointu perverzností lidiček člověka drží až do konce, sestřihání by neškodilo.

• 6.6.2010  20:00

Promítnuto ve škole vrámci plenéru...a celá třída ztichla. Skvělý náhled, který by byl působivý i beze slov. Hudba: Fred Frith.

• 30.5.2010  22:05
    Spojenec (2006)

Velmi povdený a celkem neobvyklý film o bankovním přepadení. Dobrá práce.

• 26.5.2010  22:08

Startrekovská politická detektivka....a velmi dobrá!

• 26.5.2010  22:05

Nějak strašné to není, jen únavné, nedomyšlené a hloupé. Ale ne tolik, fanoušek si trochu zanadává, ale stejně bude rád, že zase vidí ty prošedivělé hrdiny a normální člověk to s kroucením hlavy vypne.

• 26.5.2010  22:00
    Kick-Ass (2010)

Nezmůžu se na nic lepšího než - to byl k*rva fakt nářez! Bezchybný a Hit-Girl válí.

• 26.5.2010  00:01

Johó, Startrekovský film jako tutová komedie! Po (nebo spolu s) The Motion Picture ten z dobrých filmů staré série. Bavila jsem se a smála tak, jak u Star treku ještě ne (a to se u seriálu směji normálně), zvláště Spockova konfrontace se starou dobou se povedla. Jen výtku bych měla ke konci. Ty mimozemské verlyby by mě vážně zajímaly a on se člověk nakonec o nějaké pointě vůbec nic nedoví.

• 23.5.2010  22:06
    Megaopravy (TV seriál) (2008)

Skvělý pořad o velkých opravách skutečně velkých věcí, o kterých normání člověk ani nemá ponětí aneb: "Proč zase nejde televize? - Prej mění anténu - A co jim na tom tak dlouho trvá!" Sympaťák 'Kozí bradka' ukazuje lidem zábavným i poučným způsobem práce a věci, o kterých by si málokdo pomyslel, že to může být až takhle složité, nebezpečné, a že to vůbec existuje. Děkuji!

• 23.5.2010  21:58
    Propast (1989)

Šmarjapanno, proč se film se skvělou atmosférou, prostředím a nápadem musí ve tříčtvrtině zlomit na dementní klišé: "áh, bože, on umře! Ó, miluju tě! " Přitom tam je silná látka na zpracování, oni ji ale stejně musí zaplácat dojemnými kecy. Za ten konec přes tři * nemůžu, zkazilo mi to celý dojem, ovšem za první tři čtvtiny je to na jedničku.

• 13.5.2010  17:46

Kdysi jsem to už viděla a úplně na to zapomněla, nyní to někdo pustil a mě to sice bylo trochu povědomé, ale stejně jsem si vůbec nic z toho znovu nevybavila. Už tohle vypovídá o filmu - nezapamatovatelný a nezajímavý. K tomu naprosto dementní konec...a takové ty obvyklé věci.

• 10.5.2010  18:07

Taková nijaká výplňová vata, ale já ráda viděla znovu své hrdiny, i když většina pomalu sahala po důchodovém věku.

• 10.5.2010  18:03

Jeden z nejkvalitnějších novějších 'větších' českých filmů.

• 10.5.2010  18:00

Americká nuda v kulisách "německého zajateckého tábora". Šlo by to tak do půlky, ale jakmile nastoupí černoši, celý film padá do klišovitého hnoje. K tomu ještě ten příšerný konec, kdy se tam všichni předhánějí v šlechetnosti a hrdinství. Velebnosti, du blejt.

• 6.5.2010  19:35

Není to tak naivní a přehnaně laskavé, jako animáky podobného druhu (spoiler: nechají zabít hlavního mužského hrdinu, týjo!). Za to velké plus, i jinak je to ale velmi příjemná věcička.

• 6.5.2010  19:30
    Spawn (1997)

Těšila jsem se na béčkovou, chutně klišovitou, komixovou jízdu. Klišé to sice je, ale rozhodně ne chutné. Příšerný triky by mi byly vcelku ukradený, kdyby to ostatní kolem aspoň za něco stálo. Jenže ona je to jenom trapnost a amatérismus.

• 1.5.2010  10:14

Taková průměrná příjemná normálka.

• 25.4.2010  19:54
    Pán Domu (2005)

Aneb jak jsou vlastně ty slepicoidní rostleskávačky super. U těhlech věcí se nikdy neodreaguju, naopak mě pořádně bolí hlava. Smysl natáčení tohohle druhu filmů mi uniká.

• 22.4.2010  18:35
    Tron (1982)

Už za ten nápad, zosobnit počítačové programy a procesy! (Daleko lepším a trefnějším způsobem, než to později předvedl třeba Matrix.) Škoda toho příběhu.

• 22.4.2010  18:32

Jauvajs, za mě tedy nic moc. Je to sice úplně jiný styl, než první film, ten byl pěkným, čistokrevným sci-fíčkem, tohle už je klasické béčkovské dobrodrůžo. V tom bude ten problém, protože přesně tohle mě nebaví - je to stokrát viděný scénář, záporák podle šablony (šlohli jednoho ze seriálu a nechali ho se pomstít), stejně jako děj a vyvrcholení. Tohle se vůbec nemuselo odehrávat ve vesmíru a dopadlo by to stejně. A ještě k tomu (SPOILER) zabít Spocka! Ou! No dobře....béčíčko jak z Rodokapsu je to dobré.

• 22.4.2010  18:19

Mě prostě nesedí Truffautův styl na tohle Bradburyho dílo. Tak, jak svět bez knih popsal Bradbury, tak na to se podle mě hodí přesně ty moderní, barevné, zářivé a osilnivé prostředky, kterých používají dnešní filmaři. Samozřejmě, Truffaut pracoval s tím, s čím tehdy mohl, ovšem celková šedivost světa ve filmu je zcela v rozporu s tím, s čím pracoval Bradbury. Všechny ty reklamy na každém kroku, televize a vymývací hluk, to způsobovalo to, že lidé nebyli schopni bojovat. Ovšem v tomto filmu se neobjeví ani jeden bilboard, jediný vymývací prostředek je jedna ubohá telestěna. To je hlavní důvod, proč tomuhle filmu nevěřím, nevěřím lidem v něm, příběh mě nikterak nepoutá a nezajímá. Navíc je to místy hrozně uspěchané a místy zase příliš pomalé a záběr v závěru je až směšný.

• 19.4.2010  15:17

Uf, čekala jsem to horší. Hned, co se objevily první skicy, jsem si říkala, jakej strašnej cukrkandlovej kýč to bude. A po traileru jsem málem dostala infarkt. Naštěstí, film není tak brutální, jak to prve vypadalo, cukrkandl je tam pěkně naředěnej, že se děcka nabaží, ale břicho je bolet nebude. Bohužel děj je nijaký a místy to dost nudí, u postaviček mi hodně vadila ta disneyovost, opravdu vypadaly, jako kdyby vypadly z Disneyho kreslených filmů a o nějaké Burtonovosti či originalitě se nedá mluvit. A Johnyho Deppa jsem zezačátku měla chuť praštit. Byl opět až příliš Deppovský a po tolika filmech s jeho stejným vystupováním už to dost leze na nervy. Naštěstí se to pak nějak rozplynulo. Burton to není, ale děcka svou porci dostanou, i když po pár hodinách zapomenou.

• 18.4.2010  20:39
    Noc v muzeu (2006)

Jak jinak - hluchá oddechová zábava -vypnimozek- na sobotu. Je-li to takhle, je to dobré. Přesto se z nápadu oživlého muzea plného postaviček z celé historie dalo vytřískat víc, než jen další za chvíli zapomenutá komedie s klišovitým scénářem. Ó, jak by s tímhle nápadem šlo pracovat! To už by ale nebyla látka pro amíky. Jinak to celkově připomíná Jumanji, nejen kvůli Robinu Williamsovi. Ovšem o hódně chudší, nudnější a hlavně nenápaditější Jumanji.

• 18.4.2010  20:31

Chválím Spielberga za to, že se do toho znovu pustil a chválím ho hodně za to Dänikenovské téma. Přesto musím říct, že to na mě bylo už příliš přehnané a některé nesmysly zkrátka nepřekousnu (lednice). Bylo tam toho navršeno hrozně moc a přitom se ničemu nevěnovala hlavní pozornost, což je asi to hlavní, proč mě tenhle Indy zas tak nebavil. I navzdory mimozemšťanům. Ford je tam sice opravdu už za důchodce, ale nějak extra to nevadí a je vidět, že se s tím počítá. Co se týče herců, nevíce mi tam vadila (kupodivu!) Cate Blanchett, v tomhle účesu je to sice neuvěřitelně sexy kočka , ale role jí nesedne a moc přehrává.

• 15.4.2010  19:04
    Sin Nombre (2009)

Kvalitní sonda do života mexických uprchlíků a gangů, celkově ale nic nového a po nějaké době to přestane zajímat. Dobré to ale je.

• 15.4.2010  19:01

Svižné, milé s dobrými nápady a humorem. Co by za to daly děti v Africe.

• 13.4.2010  09:30
    Pán much (1963)

K námětu se nevyjadřuju, to není zásluha tvůrců, tohle filmové zpracování se ale nepovedlo. Narozdíl od nové verze, která si nebere servítky, je tahle příliš uhlazená a naivní a bojí se ukázat cokoliv krutějšího. Výkony mladých herců jsou jako z vánoční besídky a člověk místy neví, má-li to brát jako film na sobotní dopoledne nebo jako vážnou věc na večer, hlavně kvůli závěrečné scéně.

• 12.4.2010  08:48

Zeman předběhl Monty Pythony o několik let jak v humoru, tak v animaci. A ještě k tomu je to celé Verneovské. Vzducholodě, lodě, ostrovy, prapodivné vynálezy a dobrý humor. A to zpracování....skvělé, skvělé..!

• 12.4.2010  08:43
    Devil (2001)

Devil's Backbone je vlastně předchůdce Faunova labyrintu, v tomhle filmu je spousta motivů, které režisér později vypiloval k dokonalosti a použil v Labyrintu (příběh dítěte ve válečných kulisách, cílevědomý záporák, co jde přes mrtvoly, i ty dětské apod.) Bohužel, tomuhle předchůdci chybí pořádná atmosféra. Něco by tam bylo, čekající bomba uprostřed sirotčince, jednonohá ředitelka, mrtvý kluk v nádrži atd. ale chybí tomu něco pořádného, hmatatelného. Je to dobré, je to velmi dobré, ale je to jen rozjezd režiséra, který to plně rozbalil později.