Panna a netvor (1978)

Strašidelná atmosférická pochoutka.

Manderlay (2005)

Dogville bylo dobré, ale tohle je předvítatelná (! Larsi!) opakovačka, která smrdí honibrkstvím.

Solomon Kane (2009)

A mé srdce plesá! Konečně je tady poctivá, temná, hutná, a láskyplná fantasy metal true party, co tu dlouho nebyla. Čert vem příběh, protože přesně o tomhle to je. Tady je ta atmosféra, tady je ta syrovost a láska, tady je ta pravá dospělácká fantasy. Solomon je charakter (pravda, co se knižního přehledu týče, jeden ze stovek těch samých, ale co do filmového, tak těch je pomálu) a Purefoy, který jinak vypadá jak přeslazené tintítko, tak to je tady temnej borec, kterýho by si přála každá zasněná puberťačka včetně mě. A chlapi budou chtít být jako on. Chybí tomu taková ta osudová kočka, což je ale jen k plusu, protože v ostatních filmech podobného rázu mě tyhle románky pěkně štvou. Tady je jen malá sympatická panenka, kterou musí Solomon vrátit mamince v pořádku a s věnečkem, takže žádný líbačky, hurá! Jo, a není to americký film, další hurá! Samozřejmě, že výtky jsou, Solomon je místy k nakopnutí kvůli hlouposti ( "A čím je krmíš?" "Díky Bohu, on je zdráv!" ), ale tím trpí snad všichni Howardovi hrdinové. Vašut mi tam vadil, ale to je jen můj problém, protože prostě jeden český herec v hromadě cizích je příliš neobvyklý prvek. A taky bych ocenila pořádný souboj Solomona se samotným čarodějem, zkrátka nějaký bombastický, velkolepý a kýčovitý souboj. Ten záporák snad není Solomona ani hoden, tohle chtělo fakt super mega extra silnýho, nadupanýho démonickýho a přitažlivýho hajzla a ne tuhle bábovku, co se schovává za babou. Ale to jsou fakt drobky a musím dát za pět, protože z toho mám fakt radost. Amen.

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film)

Děsivý dokument. Ehm...ale ne tím, co ukazuje. Mám ráda všechny ty filmy a počítačové hry o světě, kde je lidstvo na ústupu, ráda si prohlížím fotky z Černobylu atd, ale tohle bylo tak příšerně podané, že mi to žádné tohle potěšení nedalo. Dršňácký a přehnaně dramatizující hlas, co celým dokumentem provází, je až na hraně trapnosti. Celé je to nejspíš dělané pro ne moc přemýšlející amíky a podle toho ty "informace a hypotézy" taky vypadají. Bůhví jak dlouho třeba vysvětlují, že železo rezne...ne zrovna proč a jak rezne, ale že rezne. A takových perliček, o kterých normálních člověk věděl už v první třídě, je tam plno a jsou podávány tak, jakoby šlo o objevnou věc, o které běžný člověk neví nic. Rovněž celá konstrukce mnohaleté zkázy světa po lidstvu nepřináší nic nového, tedy alespoň člověku, co byl obdarován alespoň kusem logiky. Kdyby se "dokument" ostříhal o ty dramatické a zbytečné kecy, byl by možná daleko zajímavější. Takhle mě zabavilo jen pár záběrů z Černobylu...a kočky. Nic víc.

Dravci (1999)

-"if you die first, I am definitely going to eat you."- Tak to bylo maso. Ne kvůli krvi a námětu, ale tou jedinečnou a pořádnou atmosférou, hudbou a celkovou..hm, jak to říct..udělaností? Bylo to celé tak zvláštní a netypické a přesto nekokážu říct čím, protože na první pohled se vše zdá být normálním krvákem. A přeci ne. Tohle chytne a nepustí, je to horror, zábava i taková divná úchylná romantika (i když teď fakt neřeknu kde, prostě celkově...dělané s láskou?). Neobvykle zvolená hudba sice bourá typickou hororovou atmosféru, ale přetváří jí na něco zcela jedinečného a neokoukaného. Je to odproštěno od chybných klišé, kterých se běžně doupouštějí ostatní horrory, herci jsou skvělí a Carlyle tu má svou nejlepší roli (ten herec je prostě borec, zezačátku je jak Ježíš, pak cvoklej úchyl a na konci skoro až Drákula) =poprvé Calhoun, zuřivé vychytralé zvířátko se třipícíma se očičkama a s chorobnou radostí z kořisti ("utíkej!"), podruhé chladný, civilizovaný Ives, kalkulující a politický. Mezi dvěma soupeři to téměř až sexuálně jiskří (a přesto to není gay) a závěrečný souboj muž na muže za zvuku "Save our soul Issa!" je jednou z těch životních scén, na které se můžu koukat znova a znova. Živelné a animální.Poprvé jsem si to pustila dvakrát za sebou.... A dohromady to viděla tolikrát...A teď ještě zjišťuji, že to točila ženská. Bravo! Tomuhle filmu říkám rozkoš na večer.

Kniha přežití (2010)

Mad Max, Já, legenda, Potomci lidí, Pátý element, Farenheit 451, Cesta, Fallout, to vše protřepáno a kydnuto na plátno. Nu což, příběh je sice klišé na entou, pointa k zeblití atd. ale nic z toho mi tak extra nevadilo, abych u filmu brebtala nebo si říkala, že je to ztráta času. Mě se to líbilo. Správná hutná atmosféra, místy dobrá ambientní hudba a herci, v čele s opět šmrncovním protivníkem Oldmanem, o Denzelovi nemluvě. Já si pochutnala, ne tak, abych na to nezapomněla, ne tak, abych si dala přidat, ale i tak jsem si pochutnala.

Pozemšťan (2007)

Tak tedy, toto je opravdu zvláštní experiment. Člověk až žasne nad tím, jak si jeho pozornost dokáže udržet něco tak minimálního a nedějového. Pár lidí žvatlá celý den v jedné místnosti o dějepise a přesto to není nuda! Ani zdaleka! Bohužel, musím se přiznat, že jsem čekala daleko více. Ne v looku filmu a hereckých výkonech (i když ten hlavní představitel byl do očí bijící), ale právě v hloubce toho žvatlání. Pro člověka, co se s tímhle druhem úvah ještě nesetkal třeba v literatuře, to musí být vskutku bomba film. Ale člověk, co má už něco načteno a "navědíno", bude místy pořádně kroutit hlavou nad rádobyintelektuálskými výmysly a vážností, se kterou jsou některé věci vyřčeny. Prostě, jste-li nováček v tomhle oboru, tak vás tenhle film dost možná posadí na prdel a přinutí se rozhlížet dál, ale jste-li člověk, co už má tyhle věci prohrábnuté a jste za řekou, tak nezískáte nic nového, a budete jako profesor matematiky, co si pročítá prvňáckou násobilku.

Invaze zlodějů těl (1978)

Výborná poutavá atmosféra, neobvyklá kamera a skvěle vybraní herci. Přesto tomu chybí nějaký drobek k nezapomenutelnosti. Jen kousek a bylo by to dokonalé. Ovšem, i přesto člověk vydrží koukat do konce se zatajeným dechem. Ps: Nevím, jak je to s původním filmem a vím, že tohohle tématu je sci-fi horror plný, ale i tou atmosférou a některými scénami mi film připomněl povídku od P.K. Dicka - Otec, ta věc.

Asterix a Olympijské hry (2008)

A k*rva! Pro děti? Ani náhodou, ty by tu hromadu popkulturních "vtipů" nepochopily. Pro dospělé? Pche, taková urážka. Ztřeste se!

Časové pásmo bylo změněno