Hon na čarodějnice (2011)

Prdlajz Solomon Kane, ten byl aspoň upřímnej, ale tohle je nelogický, nezvládnutý a směšný Cageoblivajz největšího ražení a nezachrání mi to ani hnijící Christopher Lee. Škoda písmenek, howgh.

Hrob světlušek (1988)

Kruté, hnusné a krásné od začátku do konce.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

A já to mám tak ráda, ou-jé. Tvůrcům se pořádně podařilo rozvinout nevyužitý potenciál původního filmu. Všechny postavy jsem si oblíbila, nepřítel je atraktivní, baví mne všechny příběhové linie seriálu, jak o boji proti goaldům, tak oddechové episody a díly s odhalováním minulosti hlavních postav. Jen Teal´c s episodkami o vzpouře a jakémsi vlastnenecví byl neuvěřitelně protivný. Samozřejmě, že seriál má spoustu much, řídí se podle zažitých stereotypů a celkově se nejedná o nic výjmečného. Ale své fanoušky si prostě najde, je v něm něco zvláštního, co prostě baví a láká, byť jen určitou skupinu lidí. Troufnu si tvrdit, že tenhle seriál baví jen ty lidi, co dokáží prohlédnout přes tu klišovitost, která je pro televizní seriál bohužel nutná a dokáží pod tímto povrchem vidět to zvláštní ´víc´. Ono to tam totiž doopravdy je. Seriál se inspiruje v mytologii, nejvíce v Egyptské, ale pak i severské, trocha Aztécké a spoustě jiných, nebojí se experimentovat s 'dänikenovskými' motivy, aletrnativní historií - a hlavně - tolik pravých vědeckofantastických nápadů s časem, dimenzemi, cestování vesmírem, různými druhy existence a já nevím, čeho všeho dalšího - to se v žádném jiném sci-fi seriálu takhle komplexně nevyskytuje. Což je asi to, co mě k seriálu přilákalo a zárověň mě nejvíc baví. Ještě velkým plusem je umění tvůrců dělat si srandu i sami ze sebe, např. díl "Serál Červí díra" a "200", kdy přehánějí a parodují právě to, čím argumentují odpůrci seriálu. Ještě poznámka - hodnocení se nevztahuje na poslední dvě řady seriálu. Těm bych dala tak 3*. A to za strefování se do paradoxů náboženství. Natahované žužu bez vlastní invence, s okopírovanými a trochu přebarvenými nápady z předchozích řad a nesympatické nové postavy, násilně vmontované do příběhu si nezaslouží více. Jo, ale Ba'ala (och!) a 'Dvoustou epizodu' do toho samozřejmě nepočítám.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Nadšení ohledně Atlantidy nechápu. Je to jedna velká kopie původní SG-1, a to se vším všudy. Typy postav, děj, způsob vypořádání se s problémy atd. To vše je ale provedené značně nedůvěryhodně. Postavy jsou příšerně nesympatické (u Flanigana mám sto chutí vzít velkou ocelovou tyč a umlátit ho s ní a při tom mu nadávat těmi nejhoršími sprostotami), jedinou vyjímkou je McKay a občas Zelenka. Všem hercům nemůžu uvěřit ani nos mezi očima. Nepřítel je zezačátku atraktivní (pouze díky vzhledu metalových zmutovaných elfů), časem se ale stává nudným, jednotvárným a trapným. S goauldy jsem si užila podstatně více. Triky vypadají až příliš digitálně, u SG-1 byly, byť dosti umělohmotné, o to osobnější. Vlastně na to celé koukám čistě ze stargatové fanouškovské povinnosti, ale je to úmorné. 2*

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Suché, těžkopádné a až smrtelně vážné. Chcete-li Stargate, pak si tenhle seriál nepouštějte. Výhodou předchozích SG seriálů byl humor. Tvůrci věděli, že předvádějí publiku spoustu bláznivých nápadů, rozhodli se na nic si nehrát a ty blázniviny podali se svérázným humorem a postavami. To dělalo Hvězdnou bránu Hvězdnou branou. Tady však nejsou ani ty nápady, postavy a ani ta sebereflexní sranda. Seriál, místo aby potěšil věrné fanoušky SG, snaží se přizpůsobit dnešní seriálové poptávce. Z nápadu putující neovladatelné Antické lodi by se dal udělat opět skvělý seriál, ovšem, kdyby byl se starém dobrém SG duchu, a ne v duchu chaotické supervážné a rádobydramatické falešné frašky plné patetických vztahových keců, sentimentálních flashbacků a strašného srdcebolného cosi-popu (přestaňte tuhle hudbu do filmů a seriálů cpát, prosím!). /---------- díl 2x12 ------ Okej, moje chyba. Asi jsem tomu seriálu ukřivdila příliš brzy. Sic původní výtky stále trvají a jsou tam, ve chvíli, kdy se mi podařilo překonat to, že se nekoukám na klasickou SG, ale na zcela nový odlišný pohled a seriál, se zcvrkly a ustoupily do pozadí (to je teda souvětí:/). Přiznávám, že poprvé jsem shlédla asi jen čtyři-pět dílů a po roce se k tomu vrátila jen a pouze kvůli postavě Rushe. A no né, ono to funguje! Sice takovým zvláštním nedomrlým způsobem (aneb vlastně se celou dobu nic neděje, nic se nevysvětluje, ale něco vás před tou obrazovkou stejně drží). Smůla, že je seriál nedokončený, takhle nevím, co si o tom myslet. Rozjelo se spoustu záhad a otázek, místo toho, aby se ale zodpověděly, jsou buď utopeny v nudných beverlyhillsáckých vztazích nebo přesunuty na druhou kolej. (Proč je tak krásná myšlenka jako rozptýlené lidské vědomí v lodi zase nacpáno do debilní love story, proč?) Nevyřešenost těch linií tak působí jako "něco strašně záhadnýho tam strčíme, ať se v příštím díle aspoň něco děje, co s tím pak, vymyslíme později". Přála bych si, aby někdo seriál zase rozmrazil a nakousnuté linie dovysvětlil bez zbytečného utrácení času ve vztazích. Takhle je to na půli cesty. Neúspěch ve sledovanosti seriálu vidím právě v důvodu, že je pod hlavičkou SG. Stargateáky to omrzí, protože to už není ta stará dobrá vtipná SG, a ostatní se na to ani nekouknou, protože to bude "jen další trapnej SG seriál s anglicky mluvícíma mimozemšťanama se zlatým kolečkem na kebuli".

Hvězdný prach (2007)

Sympatické, milé, a dokonce méně nudné, než knížka. (Gaimana já ráda, ale v téhle přílišně naivní podobě mi nesednul.) Ve filmu je to však opravdu krásná pohádka, u které rádi zapomenete na okolí a budete se potuleně usmívat, i když zítra ráno už nevíte, že jste to viděli. Lepší tři*.

Hvězdný reportér (2008) (pořad) odpad!

Ne. Nemůžu. Přesně tohle nesnáším. Snaha o světovost a švihovej bulvár plná trapnosti a čecháčkovské nabubřelosti. Tomu všemu velí maximálně nechutný a nepříjemný reportér. Absolutně mě pořad vytočil, když z našeho MFF v KV udělal emtéváckou slezinu hvězdiček a pěkných tvářiček. A to nám to dřív jeden nejmenovaný slavný herec tak chválil, jak je tenhle festival opravdu kulturní a nebulvární a ne jak ta americká pozlátka. Děkujeme Tv Novo...Je to fakt, království za starej poctivej Kinobox!

Chaos (2005)

Hnus, absolutní znechucení a šokovanost, násilí, které by snad nevymyslel ani de Sade na konci 120 dní sodomy. Ale až na tyhle scény film průměrný až podprůměrný.

Chaotická Ana (2007)

O tvorbu tohoto režiséra jsem se nikdy nezajímala, ale tenhle film na mě silně zapůsobil díky svému tématu už po prvním promítnutí, od té doby jsem ho viděla ještě čtyřikrát a přesto stále nacházím nové a nové věci. Sama mám podobnou zkušenost jako hrdinka filmu, vřele tedy film doporučuji všem, co ví něco o regresích a minulých životech. Pro "obyčejné" diváky to asi bude film dost nesrozumitelný. >plus úžasný soundtrack od skladatelské bohyně Jocelyn Pook.

Charly (1968)

Růži pro Algernon jsem četla předem, film mi díky tomu přišel hodně ochuzený, chladný a místy nudný. Místo sledování samotného hrdiny a jeho uvědomování si, že bude zase idiotem, film sleduje spíše jeho vztah s učitelkou. Jeho intelektuální rozvoj a pád byl nějak až moc přeskočen a film postrádal nějakou atmosféru, kterou kniha měla. Ale proměna herce z blba a génia stojícího na pódiu (kde vlastně popisuje situaci dneška jako budouctnost) byla dokonalá.