20 000 mil pod mořem (1954)

Od Vernea jsem jako malá přečetla snad vše, co bylo v naší vesnické knihovně a konkrétně 20 000 mil pod mořem jsem naprosto propadla. Ještě dva roky poté jsem si Nautilus čmárala všude, kam se dalo. Myslím, že tento film celkem přesně odpovídá představám, jak by měla vypadat zfilmovaná verneovka pro mladší. Nenáročná, milá, zkrátka to, co si ráda pustím o výkendovém odpoledni. Jedině ten Kirk Douglas mi byl krajně nesympatický, ale to je jen můj problém. A kdybych si předtím nepřečetla, že jde film z 54., tipovala bych klidně podle triků na nějaký sedmdesátý léta.

Ostrov (2005)

Přemáznout ten konec a pár honiček, bylo by to velmi velmi fajn. Takhle nic spešl.

Repo: Genetická opera! (2008)

Při prvním puštění jsem si říkala-"Kriste, hroznej zpěv! Hrozný písničky! Ou, co ta -chovánímjakotřináctiletá- hloupá hlavní hrdinka! Jej, tady se někdo snažil gothiky opít rohlíkem!" atd. atd...Přesto mě cosi přinutilo pustit si to podruhé...a pak potřetí...Je to zkrátka chytlavé, naschvál praštěně "cool" a hlavně vizuál je šílený a nádherný. Pořád je to demence, ale fajn demence.

Maska zrcadla (2005)

Na tohle jsem se velmi těšila. Zatraceně moc jsem se těšila. Miluju Sandmana, miluju věci Gaimana, miluju ilustrace a díla McKeana. Bohužel...jak to pak tak bývá...přišlo zklamání. Nevím proč, příběhem to není, byť není kdovíjaký, stylizace se mi líbila...ale prostě tomu něco chybí, nějaká šťáva, poutavost...nevím. Škoda.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Klasická Kingovka podle šablony, kterou už desítky let odmítá inovovat. Overly manly šerif? Check! Paranoidní blázen roznášející paniku? Check! Tajemný frajer? Abusivní přítel? Banda balíků s homofobními problémy? Všecko, všecko, jako vždy. Proč ještě točit dále, vždyť stačí jeden díl na představení charakterů a divák si může zbytek dění pospojovat. V knihách to ještě nějak funguje díky dusný atmosféře (i když od určitý doby se taky pěkně cáká na místě), ale filmově je to čím dál horší, kór, když ani jedna z postav nedokáže vzbudit ani kapku zájmu nebo sympatií.

Umění musí bolet (2006)

Musím si sehnat původní komiks a porovnat, protože tohle byla jen protivná slátanina.

Sherlock (2010) (seriál)

Tak mám asi jiný druh vnímání, jelikož mám se Sherlockem stejný problém jako s Firefly. Takto vysoké hodnocení a pouze pochvalné výkřiky? Nic proti přenesení příběhů do moderní doby - tomu fandím, nic proti grafice a vůbec technické stránce - dobrá práce, ale příběhově a charakterově... . Zkrátka, ze Sherlocka se vytratila veškerá tajemnost a důstojnost a zůstal jen sheldonovsko-houseovský hipsterostudentík s výrazem mimoňského pedofila, vytahující si nelogické dedukce odněkud z paty. Vztah Sherlock+Watson je zredukován přesně tak, aby vyhovoval dnešním fanynkám shlashů. A z Moriartyho je směšná karikaturka, soupeř jak z pulpového komiksu. Se scénářem je něco špatně, jestliže já jako divák tuším pointu půl hodiny před údajně geniálním detektivem, a pak už jen čekám, až na to přijde i on. (Už ti to došlo? Fajn, konečně můžeme skončit.) Složité hádanky mají vysvětlení v prapodivných deus-ex tanečcích a naopak nad těmi jednoduchými tráví Sherlock naprosto nepochopitelně dlouhý čas. Přestože se za staromódní nepokládám, jdu se přecijen uklidnit k Jeremymu Brettovi.

Bůh žehnej Americe (2011)

Film, který si čůrá do vlastního domu a kape si při tom na boty, protože má díky Volném pádu, Natural born Killers a komiksu Mrtvý nebo živý dojem, že nenávidět popkulturu je teď cool. Což o to, ono je, ale jestliže z ní pocházíte, tak budete vypadat akorát jako blbec, stejně jako tenhle film. Mohla by to být zábavná jízda, jenže jí zatraceně chybí srdce, je plochá jak moje nohy a nevidí si na vlastní nos. Jakákoliv gradace je zabita díky traileru, který vyzradí vše a hlavní dvojce se chová vyloženě hloupě. A nějaké poselství? V době, kdy si každý může zvolit, čím se nechá obklopit, je tahle 'sonda' jen hipsterským fňukáním.

Mé soukromé Idaho (1991)

Tím špatným způsobem statické a bez jakéhokoliv závanu větříku, udušené jak motor na pouštní dálnici. Možná ta prázdnota má korespondovat s nitrem postav, co já vím, ale to vakuum mě zkrátka nutilo ke spaní. Světlým momentem je jen Udo... protože je to zkrátka Udo ( http://youtu.be/i-8T1X62AaA ).

Producenti (2005)

Vlastně jen za zpívajícího odbarveného Jacka Harknesse v Hugo Boss fetiši.