Stmívání (2008)

Celou dobu jsem se držela s tím, že tohle nemám zapotřebí koukat, ale po Pavlovského oslavných recenzích jsem se už neudržela a chtěla to zkusit. Asi mám masochistické sklony. Ale upřímně, čekala jsem to horší. Nebýt těch vypucovaných, přepudrovaných a napomádovaných hošánků, prapodivných a směšných Pattinsonových šklebů, co asi mají být roztomile nebezpečné (??) a spousta rádobyromantických scén, u kterých jsem se chámala smíchy, tak by to i šlo. Vzhledem k tomu, komu je to určené.

Deflation (2001)

Jop, takový blbiny děláme na plenéru. Jenom tam nemáme Keiru.

Virus (1999)

Hvězdička za nechutnýho kapitána a ta druhá za to, že je to na lodi. Jinak z toho akorát bolí hlava.

Momo (1986)

Tuhle Endeho knížku jsem měla jako malá moc ráda, snad ještě raději než jeho Nekonečný příběh. Původně je to příběh plný hluboké moudrosti, symbolů, s pořádnou krásnou a tajemnou atmosférou a úžasnou hrdinkou (fuj, to to zní klišovitě). Bohužel z filmu toho není cítit ani zlomek, sice pár moudrostí se tam dá pochytit a je vidět, že tvůrce filmu je pochopil, ale film sám je rozpačitý a trapný až běda. A ty italské (s prominutím) držky a gestikulace tomu moc nepřidaly. Takže raději zůstaňte u knížky, tohle by možná totiž nebavilo ani děti.

Arsen Lupin - zloděj gentleman (2004)

Klišovátá rádoby líbivá nuda s příšerně nesympatickým hlavním představitelem. Je to plné směšných a zbytečných scén a celkově to trochu padá do nějaké telenovely, o život Lupina, o to klamání a loupení vlastně vůbec nešlo. Zase jenom nějaké romantické cancy. Brr...zbytečnost a ztráta času.

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Megalomanská vizuální japonská protiválečná agitka, plná patetických dialogů a s neuvěřitelně okoukaným příběhem. Normálně mi takové věci ani nevadí, je-li ten vizuál řádně nabušený, ovšem tady toho patosu a příběhové neoriginálnosti bylo až moc. Vědecký pokus stvoří nové nadlidi, ti jsou strašně na lidstvo naštvaný a tak (sotva se probudí, už všechno ví, všechno znaj) jim vyhlásí válku se svojí novou 'golden army'. Tu na scénu přihopsá vylepšený hrdina "between light and dark", co ještě řeší problém identity, přesto to pak ale všechno srovná. A pak následuje strašně dojemný a poučný konec. No...tak zlé to zase není, ale je to delší než by bylo potřeba a s tím vizuálem to taky není nikterak originální. Prostě jen oživlé anime či herní video se skutečnými lidskými tvářemi. Je daleko více povedenějších sci-fíček na tohle téma. A hlavně méně nudných.

Pojídač hříchů (2003)

Nuda k ukousání. Po tomhle se člověk cítí jak po menší lobotomii.

Manderlay (2005)

Dogville bylo dobré, ale tohle je předvítatelná (! Larsi!) opakovačka, která smrdí honibrkstvím.

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film)

Děsivý dokument. Ehm...ale ne tím, co ukazuje. Mám ráda všechny ty filmy a počítačové hry o světě, kde je lidstvo na ústupu, ráda si prohlížím fotky z Černobylu atd, ale tohle bylo tak příšerně podané, že mi to žádné tohle potěšení nedalo. Dršňácký a přehnaně dramatizující hlas, co celým dokumentem provází, je až na hraně trapnosti. Celé je to nejspíš dělané pro ne moc přemýšlející amíky a podle toho ty "informace a hypotézy" taky vypadají. Bůhví jak dlouho třeba vysvětlují, že železo rezne...ne zrovna proč a jak rezne, ale že rezne. A takových perliček, o kterých normálních člověk věděl už v první třídě, je tam plno a jsou podávány tak, jakoby šlo o objevnou věc, o které běžný člověk neví nic. Rovněž celá konstrukce mnohaleté zkázy světa po lidstvu nepřináší nic nového, tedy alespoň člověku, co byl obdarován alespoň kusem logiky. Kdyby se "dokument" ostříhal o ty dramatické a zbytečné kecy, byl by možná daleko zajímavější. Takhle mě zabavilo jen pár záběrů z Černobylu...a kočky. Nic víc.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Nějak strašné to není, jen únavné, nedomyšlené a hloupé. Ale ne tolik, fanoušek si trochu zanadává, ale stejně bude rád, že zase vidí ty prošedivělé hrdiny a normální člověk to s kroucením hlavy vypne.