Tajemství (2006)

Tak tedy....forma bezesporu děsivá. Celý dokumet vypadá jako oblbující teleshoping pro amíky po lobotomii. Věčné opakování, výrazy a zanícení účastníků a hlavně zezačátku tak příšerné příklady - auto? Vila s bazénem? Kopec prachů? Majetek, majetek a majetek.... Naštěstí sdělení dokumentu je zcela jinde, zkrátka po tomhle nikam do krámu nepůjdete, tohle není žádný útok na peněženky, či jakákoliv propagace nových hmotných metod k získání štěstí. Buď zakroutíte hlavou, nebo si z toho něco vezmete pouze myšlenkově. Co koneckonců můžete ztratit? Celkově jsem se v dokumetu nedověděla nic nového, jen shrnuje a zvýrazňuje věci, které už dávno víme, jen jim nevěnujeme pozornost či je bereme jako náhody a osud, navíc celá metoda je zde zjednudušená. Ono to ale skutečně funguje a všechny věci tam vyřčené jsou zcela reálné a pravdivé. Cílem dokumentu je pouze přesvědčit lidi, aby to zkusili, no a i pro odpůrce, co tím zkazíme? Maximálně pak možná budem u škarohlíků na ulici vypadat jak roztlemení blázni. Ale funguje to. Takže? Beru-li to čistě jako dokumentární počin, nebylo by to ani za jednu hvězdičku, přenesu-li se však přes ten patos a kýč a vezmu to jen jako sdělení, čisté a nadšené -a hlavně- nikomu neškodící (protože přesně tímhle tenhle dokument je), je to skvělá věc, která vám něco dá a nic za to od vás nechce.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Ať žije Jules Verne, ať žije plnovous Miloše Kopeckého, ať žijí operní šašci v punčochách a absurdní humor!

Takoví normální zabijáci (1994)

To spojení obrazu a hudby, hra s kamerou a střihem, jedna dlouhá, zběsilá a horká jízda. Šílenost vyhnaná do nejvyšších obrátek.

Tarzan (1984)

Lambert je perfektní, část v džugli super, ale na mě se ten Tarzan zcivilizoval až moc rychle. Rovněž část v civilizaci je dost nejasná v tom, o co vlastně jde, jestli o lásku nebo dědictví, touhu k návratu do přírody nebo o boj s civilizací. Tohle všechno tam totiž je, ale nic není vypíchlé. Všechny motivy jsou stejně matné a jakoby nedodělané. Pořád je to ale asi nejlepší Tarzan.

Taste the Blood of Dracula (1970)

Tak tenhle hammerák je z těch, co jsem si opravdu užila. Leemu to tady s divně rudýma očima zatraceně sluší, i když scén s ním je maličko a jsou krátké. A za celý film řekne asi jen pět krátkých vět. Příběh je na hammerovku celkem neobvyklej a i zábavnej, přestože tam není žádná základní dvojce Dracula vs.?. Mám náladu si to zopakovat a to je dobře.

Taxidermia (2006)

Po doporučení a popsání tohoto filmu spolužačkou jsem se těšila na snímek plný nechtností a perverzity. No, je to tam, ale perverzita a nechutnost jsou takové..hm,,roztomilé? Snímek mě pobavil, myšlenka tam je, i když je neůměrně malá vůči obrazu, který byl kvůli ní vynaložen. A bojím se, že za týden si na tenhle film už ani nevzpomenu.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

....Kterou vám jako první přinesla naše televize...byli jsme první, kdo upozornil...jehož je naše televize mediálním partnerem...na podzim chystáme nový grafický háv...nové seriály na našich obrazovkách...naše kolegyně se vdává s...máme suprepickou reportáž o povodních a hraje v ní Apocalyptica....potřebujem něco suprmegasmutnýho, hoďtě do těch záběrů mozartovo requiem, ať si babky pobrečej...bla bla bla, kecy, lháři....a ještě k tomu ten bulvár a uklidňující kraviny šlohnuté z youtube na konci. Jo, hold zpravodajství...

Temné vzpomínky (2008)

Epizoda z dětství je skvělá, ale spolu s dospělým životem nesedí dohromady. Dospělost i dětství jsou každý jako samostatnej film, pohromadě to ale působí jako smíchané střepy z různých oken. A dospělosti navíc nemůžu uvřit ani slovo, hlavně proto, že Craig se mi do takovéhle role nehodí.

Temný obraz (2006)

Pro mě velké zklamání a dlouhá nuda. Je tedy pravda, že jestli si dobře pamatuji, ona i ta předloha byla podle mě jedním z nejslabších Dickových děl, co jsem četla. Má o poznání lepší věci, na které by se tahle metoda animace hodila daleko lépe. Film celou dobu snímá vlastně obyčejné scény, bez atmosféry a nějaké větší invence a převedením do animace ty scény ztrácejí ještě více. Celá ta výtvarná stránka mi v tomhle případě připadá úplně zbytečná a jednoúčelová, protože ty věčné rozhovory by se bez ní obešly a byly by daleko efektivnější. Tohle je celé tak strašně umělé a nucené, myslím, že ta paranoia a drogové opojení by se daleko více povedlo v nějakém malém, nezávislém, komorním a jednoduše natočeném filmu.

Temný rytíř (2008)

Vlastně pochybuji i nad těmi 2*. Na tohle jsem se musela koukat natřikrát, na jeden zátah jsem totiž usínala. Přesto už vůbec nevím, o čem to bylo. Je pro mě opravdu záhadou, jak může být tenhle film už na 40. místě v TOP. Velká propaganda podpořená smrtí Ledgera? (po kterém před smrtí stejně nikdo ani neštěkl?) Jako by bylo po tom úmrtí nepřípustné dávat nižší hodnocení, i kdyby si to ten film zasloužil. U mě si ho zaslouží. Jedna velká předvídatelná a klišovitá nuda.