X-Men: První třída (2011)

3 - 4*. Na první dva filmy to zdaleka nemá, ale trojku to v pohodě spolkne i se šťopkou. Nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí, zkrátka pohodová a kvalitně udělaná oddechovka a pro fanouška příjemné setkání s oblíbenými postavami v novém hávu. A příště prosím víc záběrů na Azazela, ah! (Mimochodem, co je to za fail s Charlesovým zraněním zde a jeho chůzí v Posledním vzdoru?)

Yes Man (2008)

Pohodová komedie pro masy, na odpočinutí a vypnutí, jestliže to vezmete takhle, tak si to užijete. Jestliže v tom budete chtít víc, nepouštějte se do toho.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Mě se teda dostalo přesně toho, co jsem podle názvu očekávala. To znamená hlavně spousta zatraceně sexy upírek, nějaké to hláškování (i když slabé) a pár opravdu vtipných scén. Pobavila jsem se, pokoukala jsem a až na pár okopírovaných nápadů (svěcené kondom-bombardéry viz. Od soumraku do úsvitu apod.) a bezkrevné, spíš jakési spermaoidní smrti upírek nemám co vytknout. Velkým plusem je postava kněze, celková vizuální a atmosférická stránka, a ještě...no prostě ty kočky...

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Jsem hrozně neobjektivní vůči filmu, ale hrozně mě to nebavilo. Romanické zkrátka nejsou pro mne. Pouštěla jsem si to nadvakrát.

Zapomenutý ostrov (2008)

Slabé tři. Dětská zábavička, hodící se na sobotní ráno před televizí. Nic víc, nic míň.

Záře (1996)

Rush je opravdu pan herec. 5*

Zelená míle (1999)

Přiznám se, že jsem poprvé brečela, ale...tak nějak proti mému přesvědčení. Americký kýč, který cíleně útočí na lidskou sentimentalitu, využívá už jen osvědčené prvky k prvoplánovému dojetí, film se bojí zabočit do nějakých jiných nezánmých vod ze strachu z neúspěchu. Je to jen velká nahromaděná kupa sebejistých prostředků k divákovým slzám, a sám divák pak přes slzy nevidí, jak hloupé, jednoduché, naivní a manipulující to bylo.

Země ztracených (2009)

Pro koho že to má být? Vtipy, prostředí, postavy a hlášky jsou jak z komedie pro malé děti, ale některé narázky a sprostá slova to zas posouvají do merku dospělých. Bohužel, dospělí se moc smát nebudou, děti asi ano, ale já bych jim to nepustila. Pro mě velká nuda.

Zkažená mládež (2007)

Nebýt silného příběhu, o tomhle filmu by se sotva slyšelo. Možná, že bez filmových přikrášlovátek působí reálněji, ale jako film je to čistý průměr. Avšak jako varování a poukázání na tuhle problematiku funguje.