Černá kočka (1934)

Zvláštně nelogické, hloupé, divně poskládané a místy i asi nechtěně humorné. A u Lugosiho mám obecně problém s jeho přehráváním a škleby. Ale pořád to má silnou a neopakovatelnou atmosféru a díky ní mě to skvěle bavilo. A k tomu Liszt a Bach v pozadí...hm, mňam!

Černá smrt (2010)

Středověká deprese, skvělá hudba, postavy i děj bez obvyklých klišé, fanatismus, zaslepenost a vlastní pravda na obouch stranách, bez soudu, ale objektivní a krutá. Do písmene souhlasím s kiddo.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Trpaslíka mám zatraceně ráda, ale tohle...Na to, aby to bylo příjemné nostalgické zavzpomínání fanoušků, tomu něco chybí. Na plnohodnotné pokračování legendárního seriálu to zase není tak vtipné. Možná mi jen chybí ten studiový smích....ne, to nebude ono. Postavy už nejsou tím, čím bývaly, vtipy jsou vyčpělé a opakované, a po prostředí vesmírné lodi se mi hodně stýskalo. Rovněž variace na Blade Runner byla prapodivná, jako fanoušek obého jsem byla drobet potěšena, přesto tato parodie byla jaksi z konceptu. Nebudu tedy dávat kladné hodnocení jenom proto, že je to trpaslík....bylo to zkrátka hodně špatné...

Český sen (2004)

Není to debilitě národa, o jeho oblbnutelnosti a manipulaci, ale je to skvělá sonda do naší reklamní branže, do koleček a mysli reklamních agentur a zástupců firem. A některé postřehy oklamaných jsou na medaili. Ale to nejdůležitěší - ty reakce tím vyvolané. Mediální bouře, agresivní výměny názorů, příležitost k diskuzi, osočování mezi televizemi, mladí versus staří, vstup do EU...za to těch 19 (?) milionů stálo.

Číslo 9 (2009)

Bylo to milé, ale vcelku průměrné. Animace je jak z počítačové hry, prostředí mi taky připomělo dvojku Half-life, šmahnutou Wolfenstainem 3 (nic jiného jsem totiž skoro nehrála) a nepřátelé byli jak z Války světů. Hrdinovo chování si zaslouží pár facek, ostatní postavy jsou hluché a tisíkrát viděné. Nevím, jak by to bavilo děti, ale vzhledem k hlouposti a naivitě celého snímku asi více, než mě. Přesto vcelku slušná oddechovka, když zrovna není do čeho píchnout.

Čtvrtý druh (2009)

Konečně dobrej film o UFO, pod kterým není podepsán Spielberg. Třikrát hurá! Výborně natočené, byť herecké výkony nejsou nic moc a místy hodně teatrální. Rovněž se mi zopakoval fakt, že Mila není dobrá herečka (přesto ji mám ale ráda). Velmi mě potěšilo, že tvůrci mají skutečně nějaké povědomí o tomhle fénoménu (viz. Sumerové) a nekopírují pouze už zažíté mýty a pohádky z jiných filmů. Budu za kašpara, ale klidně a ráda tomuhle filmu uvěřím. (Ano, věřím v mimozemšťany, ale z Vesmírnejch lidí a podobnejch hovadin nejsem.) Prostřihy filmu a "skutečných záběrů" tady - narozdíl od mnohých podobně udělaných filmů - fungují. Naopak, gradují napětí daleko lépe, než by to udělaly kdejaké drahé počítačové triky. A ani mi nevadí, že alieny neukázali...ba, tahle věc se tady dokonce stává plusem, zatímco jinde bych kvůli tomu házela vajíčka na televizi. Bravo! Celkově? Vřele doporučuji všem, co ví něco o Sumerech a podobných starých kulturách, či třeba jen těm, kterým se líbil seriál Uneseni. A srovnávat tento film s PA nebo Blair witch je blbost, tohle je trochu jiná kategorie.

Dark Prince: The True Story of Dracula (2000) (TV film)

Dá se říci, že je to takový hodně zdramatizovaný a zromantičtělý životopisný film o pravém knížeti Drákulovi. To, co je o jeho životě obecně známo a co se koluje v legendách, tam je. Těžko říct, nakolik věřně či přehnaně nebo naopak málo. Ale je to tam a je to jeden z nejspíš pouhých dvou(!) filmů, co se Vladem zabývají bez upírské legendy. Bohužel, nevím, jestli je to amerikovostí filmu nebo čím, ale v příběhu jsou vypíchnuté celkem nezajímavé a klišovité věci, zatímco daleko zajímavějším pasážím z Tepesova života je věnováno jen málo času. Každopádně potěší snad každého 'fanouška' této postavy.

Deadwood (2004) (seriál)

Začátek je poutavej, postavy, drsný prostředí, ale jakmile zmizí Divokej Bill Hickok, chvíli to ještě tak nějak kejklavě stojí a třetí řada pak už klasicky padá do prodlužovaný kaše, která nikam nevede a ani všechna krev, moč, hnis a sliny divokýho západu to nezachrání. Nicméně dokoukala jsem to díky milovaným postavám Jane a doktora Cochrana (ahoj Piero!), což je trochu smůla, jelikož zrovna oni hrají druhý housle. Ti, na které byla ke konci pozornost upřena nejvíce, mi byli paradoxně docela ukradení, ale ještě teď je mi líto těch čínskejch holek (a vlastně všech kurev tam). Gah, špína Ameriky.

Defendor (2009)

Woody je sice skvělej, ale celkově jsem čekala nerdskou komedii, rozjetou a bláznivou. Bohužel, komedie to moc není, spíš něco na hraně dramatu, když si vezmete to, že Defendor je vlastně psychicky nemocný člověk. Je tam sice pár vtípků, jako skleněné kuličky či citrón, ale to pořád to drama nepřebíjí. Taky tomu chybí nějaké tempo, a po nějaké době přichází lehká nuda.