Deflation (2001)

Jop, takový blbiny děláme na plenéru. Jenom tam nemáme Keiru.

Denní hlídka (2006)

Četla jsem všechny hlídky a přiznávám, že nechápu rozčilení fanoušků-čtenářů nad filmy. Ano, samozřejmě, že co se týče komplexnosti a rozvětvenosti příběhu, filmy se tomu prostě nemůžou rovnat. Taky původní postavy vzaly za své a jsou upraveny k něčemu naprosto jinému. Oba hlídkové filmy beru jako filmy na MOTIVY či z prostředí původních knížek a dál to nerozmatlávám. Protože ty filmy prostě jedou. Konkrétně dvojka mě poslala do kolen, protože takovou jízdu jsem nezažila zatraceně dlouho. Člověk, i ten, co viděl jedničku, v tom musí mít ale pořádnej guláš. Zato člověk, co četl knížky, ten se zorientuje jen v případě, když je ochoten namontovat motivy z knížky na nový příběh. Mě se to podařilo a bavila jsem se. Pustila jsem to několikrát za sebou. Střih, hudba, postavy, prostředí, barevnost....nádhera. Alice a Zavulon jsou perfekní postavy, skvěle zahrané. Je tam spousta scén, které řadím mezi své top: Jízda Alice s upírkem v autě, Zavulon vznášející se s Kosťou před vysokopodlažákem, příchod Inkvizice, zkáza Moskvy.....můžu pokračovat donekonečna.

Den poté (2004)

Je tam tolik nelogičností (jak jinak u tohoto žánru a režiséra), že to ani nemá cenu vyjmenovávat. Ale o to nejde. Tohle je zkrátka další ze zbytečných průměrných oddechovek, které, kdyby se netočily, nic by se nestalo a my bychom si snad našli lepší program na sobotní večery.

Den poté (1983) (TV film)

Ne tak děsivé jako Threads, daleko víc američtější (no, z jasného důvodu, že), přesto stále dobré. Ovšem právě kvůli Vláknům musím tomuto dát pouhý průměr-tady je totiž oproti nim příliš balastu-rodinné scénky, křesání slz a hrůzy skrz jednoduché a plytké prostředky a příliš okaté scény. V tomhle mi daleko více seděl chladný, popisný a rezervovaný styl Vláken. Porovnání se člověk prostě neubrání.

Děvčátko (1978)

Pro mě příjemný film z oblíbeného období (ach, to tehdejší oblékání) a krásný náhled do života za zdmi bordelu. Jen Violet je prázdná panenka, bez pocitů, vlastního boje a názoru. A to se bohužel promítá do celého filmu.

Devil (2001)

Devil's Backbone je vlastně předchůdce Faunova labyrintu, v tomhle filmu je spousta motivů, které režisér později vypiloval k dokonalosti a použil v Labyrintu (příběh dítěte ve válečných kulisách, cílevědomý záporák, co jde přes mrtvoly, i ty dětské apod.) Bohužel, tomuhle předchůdci chybí pořádná atmosféra. Něco by tam bylo, čekající bomba uprostřed sirotčince, jednonohá ředitelka, mrtvý kluk v nádrži atd. ale chybí tomu něco pořádného, hmatatelného. Je to dobré, je to velmi dobré, ale je to jen rozjezd režiséra, který to plně rozbalil později.

District 9 (2009)

Tak po všech těch ohlasech jsem se na tohle těšila jak malý děcko na Vánoce. No, a jak to bývá, když se od něčeho moc očekává, vždy to zklame. Nápad, natočit tohle sci-fi jako polodokumentární snímek, by byl dobrý, kdyby se do toho nezamíchalo ještě tolik jiných prvků. Ona totiž ta jakási reportáž s béčkovou částí moc nespolupracuje a vzniká z toho zmatek a ve výsledku z toho bolí břicho jak po dortu pejska a kočičky. K tomu ještě mezery v logice děje a hlavně do očí bijící blbost v jednání některých postav. Přesto je tam pár dobrých nápadů, vizuální stránka (vesmírná loď a robot) se mi velmi líbila....no a ten rozpočet.... Sečteno a podtrženo, 3*.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Jestliže jsem jedničce dala 4*, tady musím dát slabé 3* až 2*. Celé to spadlo k průměrným německým televizním detektivkám, nebýt to součástí trilogie, neštěkne po tom ani pes.

Dobrodružství Barona Prášila (1988)

Ó, jak já mám ráda tu šílenou Gilliamovu stylizaci, tu absurditu a lásku, se kterou je to dělané...a ty holčičky, které si do filmů Gilliam vybírá.:) Pravda, Zemano/Kopecký Prášil byl o poznání Prášilovštější, ale to byl Zeman, tohle je zase Gilliam nejgillimovatější.