Adaptace (2002)

Film o scenáristech, který milují všichni scenáristé. A lidé co místo psaní žerou koláčky.

Star Trek (2009)

Nejsem šílený Trekie fanda, ale i tak pro mě byl nový ST zklamání. Na pohled je fresh, trendy a blyštivý - to jo. Všechno tam létá sem a tam, vybuchuje a za každým rohem čeká vtípek nebo srandička. Jenomže pod touhle cool fasádou je skrytý poměrně nablblý příběh, který slouží jenom k tomu, aby propojil scénu vesmírné bitvy, šermování na létající plošině, útěk před lední příšerou a Leonarda Nimoye. Nechci říct, že je ST špatný film - v kategorii "nenáročná zábava" rozhodně válí. Pro mě osobně je ale Star Trek, co funguje stejně jako Transforměři (hodně vizuálna, jednoduchoučký příběh a fórky), jiný Star Trek, než který bych chtěl vídat.

Fontána pro Zuzanu (1985)

Nemůžu si pomoct, ale vidím ten film asi takový, jaký by mohl být a ne takový, jaký skutečně je. Když si totiž odmyslíte disko motorkáře a naivní kamerové filtry á la "romantické odlesky", je Fontána krásnou mozaikou příběhů z vnitrobloku. Některé z nich jsou chytřejší a trefnější, jiné více "limonádové", ale všechny mají spád, svižné dialogy a vtip. Navíc to není rozházený mišmaš, ale pěkně propojená síť sjednocená starou kašnou. A depresivní, syrový konec je tak super, že to od filmu s takovou pověstí snad ani nejde čekat. Fontána pre Zuzanu je mnohem lepší, než se o ni říká.