Griffinovi (1999) (seriál)

kvalitný kompromis medzi South Parkom a Simpsonovcami. geniálne gagy, úžasné dialógy. pre mňa môj osobný kult.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál) odpad!

najvacsi nezmysel aky kedy ludstvo vymyslelo. no offence.

Město andělů (1998)

ešte som nevidel Nebo nad Berlínom a som presvedčený že je to o stotísicpercent lepšie, ale toto mesto anjelov, ja mám na presladené romance so sráčkovitými sláčikmi ako soundtrack prosto slabosť. guilty pleasure.

Tajemná řeka (2003)

komédia a kriminálka. to sú dva žánre ktoré viem len veľmi málokedy priať. niekto mi raz povedal že film a divadlo je o tom ako a kde niečo ukradnúť a ako to urobiť po novom. tajomná rieka je ukážka toho ako ukradnúť pomerne dosť otrepaný a hollywoodsky námet a prepísať ho na túto nesmierne depresívnu bergmanom líznutú sondu do hlbín partie správnych chlapov. a za záver mal Sean Penn istého oscara. fantastický film.

Matka (2009)

fascinujúci film o matke milujúcej tým najabsolútnejším spôsobom. nesmierne sugestívne poňatý film, perfektne napísané a smutné oči Hye-ja Kim a jej neskutočne odhodlaný a strhujúci výkon veľmi dlho nedostanem z hlavy.

Tak dlouho tě miluji (2008)

veľmi intímna, až bergmanovsky lyrická dráma o hľadaní nového miesta v živote. v scenári by som možno pár zbytočných liniek vynechal, ale herci to všetko zachraňujú a na čele s Kristin Scott Thomas, pred ktorou sa po tomto filme úprimne klaniam.

Sex ve městě (2008)

sex v meste je pre mna najvacsi guilty pleasure na svete. a tvorcovia nemohli odmenit fanusikov krajsim darcekom nez dva a pol hodinovou jazdou tým, čo máme radi na štyroch (či chcete či nechcete) perfektne napísaných postavách. nemám tomu čo vytknúť. u mňa je to oddychovka č. 1.

Kick-Ass (2010)

ten film má jediný problém- nevie či chce byť paródiou alebo skutočnou drámou o spoločnosti. za malý nádych toho druhého u mňa majú 5*. na paródiu málo vtipné.

Halloween (1978)

takéto filmy sa neremakujú, od takýchto filmov sa UČÍ. majstrovský kus svojho žánru a svojej doby. je smutné že dnes to tí filmári jednoducho bez krvi nevedia a aj keď to tak vyzerá, vybehne z toho že to je remake japonského filmu. no nič, sto bodov. a páčilo sa mi to viac ako Vec.