Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Tento dil si zaslouzi komentar. V hlave mi vrta toto: Pred zacatkem sedme rady byl rozhovor s Kitem Haringtonem. V tomto rozhovoru se resilo mnoho veci, avsak nic duleziteho jsme se nedozvedeli. Kit vsak prozradil, ze bylo natoceno nekolik "fake" scen, aby se zabranilo fotospoilerum pred samotnym uvedenim na televizni obrazovky. Prijde mi proto zvlastni, ze jiz unikly 2 dily za jednu serii, kdyz se tohle v historii GoT tak casto nedelo a navic specialne ted ma HBO udajne obrovska opatreni. Co se tyce tohoto dilu, tak kvalitou je pravdepodobne nejlepsim dilem sedme serie, presto hluboce pod prumerem predchozich serii. Tezke psat neco vic, abych tu nevyzradil hlavni zapletky, avsak nektere situace mi prijdou doslova pres caru, natoz pak ty presuny postav v case a hlavne v mistech samotneho deni. Nemluve o tom, ze tolik romantiky, co jsem videl dnes, jsem nevidel za posledni roky ve vsech natocenych filmech.

Prokletý ostrov (2010)

Videno dohromady 6x. Film pro me navzdy bude mit dva konce, avsak stale si budu stat za tim, ze hlavni postava Teddy Daniels je skutecne policistou, ktery byl prostredim psychiatricke lecebny Ashecliffe zmanipulovan natolik, ze doslova zesilel. Neuveritelny hlavobol, u ktereho si vzdy naramne odpocinu.

Trestanec (2017)

Nikolaj mi pomalu zacina prirustat k srdicku. Takovy charakterni lump mi dlouho chybel. Film i pres obycejne zapletky upouta, dej je sice prehnany, kvuli zanru vsak pochopitelny. Ja jsem naprosto spokojeny, dostal jsem, co jsem ocekaval.

Baby Driver (2017)

Vymazlena akcni jizda, ktera je prospikovana slusnym humorem a hudebnimi hity za posledni stoleti. Poutavy pribeh, necekany konec. Baby Driver me mile potesil a naplnil ma ocekavani.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Strasne chybi klicove informace snad k polovine postav. Jaky je jejich udel, proc zrovna ony apod. Hodne mi vadilo, ze az do zaverecneho souboje strasne kulhala kvalita efektu. Ve vysledku mam po zhlednuti vice otazek nez odpovedi, presto jsem se diky decentnimu humoru nakonec nenudil a to take cenim.

Requiem za sen (2000)

Po letech a nekolika zhlednutich musim stale tvrdit, ze tento film je "masterpiece".

Everly (2014)

Docela slusna komedie, u ktere jsem se velmi bavil prvnich tricet minut. Bylo totiz strasne vtipne poslouchat ty kvalitni dialogy, aneb jak lze natocit film o 5 vetach. Bohuzel zbytek filmu jiz tak dobry nebyl. Salma Hayek je a pravdepodobne stale bude ocenovanou nehereckou.

Ztracené město Z (2016)

Příjemné překvapení. Podle fotografií v galerii a traileru jsem očekával klasickou dobrodružnou probíječku pralesem. Místo toho jsem dostal drama o muži, jenž obětoval úplně vše, aby dosáhl kýženého cíle. Vskutku precizně natočený film.