Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Od akci, vtipem a napaditosti nadupane jednicky Kingsman cislo dve slape plnou silou na brzdu. Podivnost od zacatku az do konce. Napric filmem lze najit nekolik svetlych momentu (v hlave mi utkvela napr. nekompromisnost pana prezidenta), v zapeti prijde dalsi silenost, ktera vubec nedava smysl. Inspirace od marvelovek a Transformers je zde silne videt.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Mozna jsou horsi horory, mozna ne. Vim vsak jiste, ze tento horor me poznamenal na dlouhou dobu a stejne tak vim, ze uz ho nikdy nechci videt. Pulku filmu me mrazilo v zadech, minimalne ctyrikrat jsem prodelal zastavu srdce a do toho vseho neustale vidim oblicej te panenky. Jinak toto pokracovani krasne doplnilo chybejici casti skladacky k ostatnim souvisejicim filmum.

To (2017)

Mnoho momentu mi pripomnelo serial Stranger Things. Kolovy gang, parta pratel mirici za dobrodruzstvim, podobne husta atmosfera gradovana hlubokymi hudebnimi tony a v neposledni rade Finn Wolfhard, jehoz role v tomto filmu pro me byla velmi prijemnym prekvapenim. K samotnemu hororove zanru nemam jedinych vytek. Vse bylo promyslene, graficky kvalitne zobrazene a skutecne musim rict, ze jsem si nejednou pohupsnul v kresle leknutim. Co se tyce "To", tak by me zajimalo, odkud se vzal, jaky je jeho pribeh a proc vubec dela to, co dela. 4,5*

Cesta (2009)

V cem se mi tento film vylozene libil? Vsechny postapokalypticke filmy, ktere jsem doted videl, obsahovaly spetku nadeje. Nadeje, ze svet se muze vratit do sve puvodni podoby. Tohle tu vsak vubec neni, zustava pouze prazdnota, temnota, strach a smrt.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Skvela komedie s hororovymi prvky. Dukaz ze na natoceni zabavneho filmu neni nic sloziteho a staci do scenare pridat pouze vice uhlu pohledu a radu nedorozumeni.

Temná věž (2017)

McConaughey a Elba meli pri potvrzovani ucasti na nataceni "zatemneno" pred ocima. Jak herci takoveho kalibru mohli kyvnout na takovou hloupost, to mi hlava nebere. Dej, ktery vubec nezaujme, tragicke CGI a "pistolnicke kredo", ktere kdyz slysite, tak vas picha osina v zadku. Jedine pozitivum je kratka stopaz -> po tom tragickem zazitku rychleji uniknete z kina.

Mumie (2017)

V pulce filmu jsem na 10minut usnul. To vypovida za vse, rekl bych. Tom Cruise je pro me stale uspesnym nehercem. Nebyt hezke tvaricky Annabelle Wallis, tak to asi vzdam uplne.

Pařba o Vánocích (2016)

Pusobi to jako slusna kulisa pro uplne jinou cinnost. Akorat mi vadi to poselstvi "nemuzes si uzivat party, natoz zivot, bez tuny kokainu v nosni dirce".

Hříšný tanec (1987)

"Baby...Ohhh, Baby...My sweet Baby...You're the one!" Top old school romanticky film, ktery roztanci uplne vsechny.