Včela na mušce (2022) (seriál)

Tohle je ten případ kdy se herec nejvíce proslavil jednou ikonickou rolí a snaží se svůj úspěch zopakovat v podstatě stejně ale přesto trochu jinak. A i když je to příjemná oddychovka tak už Rowan Adkinson nemá ty grády jako kdysi. A moc tomu nepomáhá ani digitální Mája.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Přiznám se, že nejsem příznivcem českých filmů poslední doby, a taky kniha o Gumpovi šla mimo mne, ale tenhle film tak krásně obměkčí, občas rozesměje, občas rozpláče, a hlavně má v sobě něco hlubšího. Co to je, to už si musí během sledování najít, nebo spíše vycítit každý sám, ale něco to určitě má. Já Gumpa doporučuji každému, kdo chce vypnout, na chvíli vypadnout z dnéšní prapodivné doby a to "něco hlubšího" zkusit vycítit.

Chaos (2021)

Chaos Walking měl potenciál k tomu uspět. Najdete tu řadu známých tváří a zajímavý postapo svět, u něhož je škoda že jsme jej nemohli poznat víc - Respektive mohl být daleko rozšířenější. Dále některé herecké výstupy byly na nervyjdoucí, především projevování hlavního hrdiny. Jinak to vyloženě špatné nebylo, příběh nebyl úplně zle nastavený jen zpracovaný mohl být o fous lépe.

Kdo mi jde po krku (2021)

Dobře, 2,5 hvězdičky, abych nebyl moc přísný. Faktem je, že ten film se těžce nepovedl a já se většinu času nad vyrovnávaním se hlavní hrdinky s traumatem, vyloženě nudil. 1.Angie já mám rád v akčních filmech a tohle se spíš hodilo do nějakého psychodramatu. 2. Aiden už ztvárnil mnohem lepší a drsnější záporáky. Moment kdy mě to začlo lehce bavit nastal až u závěrečněho fightu který ale taky nedopadl nejlíp. Škoda, snad příště...

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Koukám, že jsem krotitelskému Feigeově fejku tenkrát dal za tři a vlastně nechápu proč. Za krásné tři hvězdy je tento poctivý kousek nostalgie. Jediné, co mi na tom celé fakt nevyhovuje jsou ti neslaní a nemastní dětští "hrdinové", kteří mi trochu vadili. Ne, pro mě jsou Ti hrdinové původní pánové s Billem Murayem v čele, vidět je po letech zde byl krásný pocit a je to právě jejich účast, co té vší nostalgii dává korunu a mé hodnocení zvedá ještě o kousek výš.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Bohužel mi to nezpůsobilo ten wau moment který nám byl od začátku slibovaný a který jsem od toho tím pádem očekával. Ano, byla to beze sporu velká podívaná s přepálenou akcí a se vším tím extrémem, které ke komixovkám pátří. Takže ano bylo to VELKÉ... ale zároveň to bylo velké prázdné nic, jen s tím rozdílem, že oproti předchozí /horší/ verzi to mělo dovysvětlivky k jednotlivým postavám a hodně černou barvu! Taky jsem si včera ještě pustil tu původní verzi a nutilo mě to porovnávat a tady i chyběli nějaké ty vtipnější scény což je škoda. Plusem je že toto více navazuje na BvS, na což DCU tak nějak všeobecně sere, oproti MCU ty filmy nemají až takovou provázanost takže to mě docela potěšilo. Ovšem v konečném důsledku to nic moc nespravilo...

Matrix Resurrections (2021)

Řeknu k tomu asi tolik, že čtvrtý Matrix není zas takový průser, jak prezentuje zdejší hodnocení. Naopak příjemná nostalgie. Děkuji za pozornost, hezký večer všem.

Můj svět je tvůj (2021) (TV film)

Osobně si myslím, že tam toho šlo obsahově vměstnat víc, a taky se mohlo dát prostor více hercům a lidem, co ten seriál mají rádi. Ale jinak pro fanoušky seriálu povinnost a občas i ukápne slza.

Poslední souboj (2021)

Zajímavý příběh, ještě zajímavěji odvyprávěný: Z pohledu všech tří hlavních postav, takže si divák může udělat svůj vlastní obrázek. Takový přístup k příběhu oceňuji, jelikož není divákovi vše naservírováno na podnosu, ale můžeme si o celé věci udělat svůj obrázek. Obsazení bylo skvělé a bylo fajn vidět tolik známých tváří (Výtku mám pouze na Afflecka, který ačkoliv to zahrál dobře, nepasoval mi tam. Jeho postava zkrátka působí PODIVNĚ a to jak vzhledem, vystupováním, zkrátka vším. Zahráno to ale bylo dobře, to ano) Ridley je machr na točení historických filmů, Poslední souboj měl prostě vše, co má historický film mít: bitvy=spoustu krve, politiku a s tím spojené tehdejší poměry, lásku, zradu, přátelství i rivalství.

Poslední žoldák (2021)

Kdyby to natočil v 80. letech Belmondo, mohl by v té době z toho být megahit ale bohužél tedy pro tento film se píše rok 2021 a laťka kvalit filmové tvorby je nastavená sakra vysoko. Takže pokud Van Damme nezačne točit s Nolanem nebo nenastoupí na palubu seriálu Hry o trůny, tak se obávám že nálepku Béčkového herce jen tak nesundá. Všechna čest mu že se snaží takhle kdyby se snažili jiní jeho kolegové byla by to paráda. Já mám oldschool filmy rád navíc to jede s docela dobrou hudbou bitky nejsou vyloženě špatné a kupodivu mu i komedie docela sedí. Myslím si že skalní fandy to nezklame