Rocky V (1990)

Tenhle díl byl podle mně čtvrtý nejlepší hned za Rocky IV, Rocky Balboa a Rocky. Na tomto dílu mně pokaždé udivuje prostředí, kde se film natáčí. Říkám pokaždé, protože tenhle díl jsem viděl alespoň 50x. Pokaždé jsem si ale ve filmu našel to svoje. A když už není co hledat, prostě pořád koukám na skvělého Rockyho. Jeho přístup ke každému menšímu boxerovi, přístup k hlavní postavě tohoto dílu Tommyho Guna, to jak zvládá každou pasáž v boxerském ringu i mimo něj, tohle na něm obdivuju. Rocky je moje nejoblíbenější sportovní hraná postava. Sylvester Stallone té roli dal kus života. Když se ještě vrátím kousek zpět k filmu. Jak už jsem říkal, tento díl zbodí chudé americké čtvrti(takže žádná bohatá společnost jedinečných američanů), upřímnost ve filmu a hlavně v jeho konci(Fight), a taky se mi líbí, že tento film podporuje svobodu, protišikanu, americkou společnost a samosřejmě box! Box má tady trochu menší hodnotu než v předešlích dílech, ale stejně tady bude hrát obrovskou roli v penězích, podle kterých se každý klidně zabije než aby mu zůstala stejná čest. Když ještě mluvím o boxu, tak závěrečná scéna, kdy je to nahoru dolů se prostě nedá nahradit. Vzpomíná se, žertuje se tady, ale pořád je to tvrdý trénink. Děkuju moc za neobvyklé boxerské drama, které u mně nikdy neztratí svého boxerského ducha. Film disponuje spoustou amerických písníček, tedy hitů té doby. Ještě jednou díky. Dobrých scén tam bylo hodně, ale tahle je nejlepší http://www.youtube.com/watch?v=jAJxVpL8KEc&feature=related a ještě nejlepší skladba. http://www.youtube.com/watch?v=qVNL4m01nqs

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

30.10. 2010 - Indy začíná dlouhou cestu za slávou. Indy začíná velké dobrodružství, které bude trvat po mnoho let. Indy jde cestou slávy, kde mu všichni budou říkat archeolog pan Indiana Jones. Indy začíná poutat pozornost společně s Georgem Lucasem a Stevenem Spielbergem. Indy se hned po prvním díle stává kultovní postavou a hlavní rolí. Indyho snažení bude pokračovat. Myslím si, že první věty zněly docela stručně a jasně. Nikdo doufám nechce připustit, že je někdo lepší dobrodružný vůdce než právě Indy. Samá chvála pro tento film. Výborné kultovní akce, takže honičky v autech, špetička hrdinství a romantiky, drsné vypořádání se s životem, který je hodně těžký a s životem, který je svázán s úkoly a objevy. Archa nalezena, náckové zemřeli, Indy splnil cíl a archu (bezpečně) našel. Akce s hady, dvojitý dobrý happyend, kultovní akce s vyřešením problému jeden proti jednomu. Tomuhle filmu nechybí pořádné ego a na to, jak je film starý, příjde mi jako by byl nesmrtelný. Spíše je ale nesmrtelný Harrison Ford a jeho inteligence a chuť objevovat nové cíle. Thank you za KULT plný napětí. Ještě připomínám skvělou hudbu s hlavní melodií. Teď už tradice a formalita na velkých komerčních akcích. Tady je ta moje nejoblíbenější scéna z filmu http://www.youtube.com/watch?v=anEuw8F8cpE a tady je nejoblíbenější znělka z filmu. http://www.youtube.com/watch?v=cryQE1YS3Vo ____ OST 5/5 ____

Rambo III (1988)

____ Kde jsou ty rakety? Blízko! Jak blízko? Ve tvý prdeli! ____ Řekne mi někdo, jak se dá zabít Rambo? Já na to nevidím žádný recept. Nenašli ho ani ruští vojácí. Doufám, že se na to recept nenajde ještě roky. Byla by to škoda. Hrdinská rada. Když se vám někdy poštěstí, že proti vám bude zírat stovky ozbrojených vojáků, kteří vás chějí za každou cenu zabít, zkuste trochu zažertovat. Nějak takhle : Máš nějaký nápad? Obklíčíme je. Co vy na to? ____ Co ty na to Johne? Seru na ně!!! Rambo je prostě Sylvester Stallone a ten se nedá předělat. Má ty nejlepší akční filmy na světě a má nejvtipnější akční suchý humor. Rambo je vítečnej!. ____ Co to je? Modrý světlo. Co to dělá? Modře svítí. ____

Obchodník se smrtí (2005)

Na první pohled obyčejný film ovšem ukazující na podle mě nejzávažnější problém na světě. Vše se od toho odvíjí. Něvěřím, že se něco takového mohlo natočit. Díky, Díky, Díky !!!. S pozdravem Balkánský prezident, který když řekne, že chce mít válku, tak válka bude(Lord of War). ____ OST 5/5 ____ CZ dabing ____

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

30.10. 2010 - nebudu se vyjadřovat v komentáři s POMOVY výrazy typu upgradující nebo ultramainstrémové dobrodružstvo pre celu rodinu. Tyhle slova už mi lezou na nervy. Luxusní začátek jsem tak trochu čekal a ostré tempo mi ani vteřinu nevadilo. Akční dobrodružný film! Indiana Jones tyhle kritéria přesně splňuje. Je to chvílemi navíc dobrá zábava(chlazený opičí mozeček nebo vydatná polévka pro zasicení). Navíc je pro hodně lidí Indy neodolatelný, vtipný a charismatický hrdina. Je to týpek a vždycky bude, ikdyž jeho časy už jaksi pomynuly(Uprchlík a právě Indy). Akce v Indym : Neovladatelné letadlo, honička po čtvrti, výprava se slony, Indy a Chrám zkázy a Indy a final scene na mostě(kultovní stopáž). Vyřešení pokaždé na jedničku, podle očekávání. Indy tenhle díl zvládnul s velkým přehledem a Steven Spielberg ukazuje jeden ze svým legendárních klenotů. Ještě připomínám znělku v Indym ____ http://www.youtube.com/watch?v=bxfbc_hibQU&feature=related ____ Prostě Indy je hrdina jak má být a konec, jaký si každý přeje. Jako z nějakého filmu. Ještě připomínám, kdo se chce zasmát, tak ať se mrkne na tento suprový rychlodabing. ____ http://www.youtube.com/watch?v=dtMlTBI-kHY ____ OST 5/5 ____

Apokalypsa (1979)

29.10. 2010 - (Director's cut: 202 min) ____ Tak vzal spravedlnost do vlastních rukou. ____ Jednou tahle válka skončí. ____ Tak teď nevím, jestli mám Francise Forda Coppolu prohlásit za prezidenta Ameriky, krále přelomových filmů nebo papeže. Ono by všechno mělo svůj účel. Tenhle film zdobí nejkultovnější válečná scéna a jedna z nejkultovnějších filmových scén vůbec. Útok na Vietkongy. Za jednu z nejbláznivějších scén vůbec je zase považována akce z Apokalypsy, myslím serfování uprostřed boje. Apokalypsa toho při průběhu točení prožila více než fanoušci za celý život. Tolik příhod a tragédii. Ještě jedna akce, která byla pro mně nejvíce zajímavá byla ta, jak Willard jede na lodi a kolem něj jsou davy větnamců. Pochmurná a sirová atmosféra přesně ukazuje na to, jak je film vyčerpávající, dlouhý, ale v žádném případě není nudný. Má svoje já. Hlavní téma válka jak na první pohled vypadá je, ale pro mně tady válka nehraje hlavní roli. Vzhledem k mému věku je jasné, že takový válečný film nebude asi mým TOP 1 válečným filmem. Přesto si film našel své místo úplně někde jinde. Pojem kultovní je pro Apokalypsu jako stvořený a já bych Apokalypse takový titul dal a ještě bych dodal. (Jeden z) nejlepších. Až pratkicky na konci filmu jsem si uvědomil, že Martin Sheen prochází životem ve Vietnamu jako v pekle a že on si zasluhuje obrovské uznání. Film mi ubral tolik energie, že jsem se naprosto odevzdal filmu a film si se mnou dělal ke konci naprosto co chtěl. ____ Hrůza a morální teror musí být přátelé, jinak to jsou obávaní nepřátelé. ____ V jednu chvíli jsem si říkal trochu v legraci, že hudbu snad skládala kapela Deep Pression, protože takhle depresivní melodie už moc neslýchám. ____ Rozhořčenost, bolest, krutost, pravda - to všechno díky cca 10ti minutám MARLONA BRANDA v extrémní dávce.

Poslední vládce větru (2010) odpad!

28.10. 2010 - Tahle kombinace se nevydařila. Seriál jo, ale film ne. Herci jsou tady jako úplné nuly. Hrají totální hovno, zvlášť Dev Patel po oskarovém Milionáři z chatrče po tomhle dost pohoršil. A není to jenom on. Prý fantasy film? Puberťácká kravina, která v ničem neumí ani trochu vyniknout. Jestli jsi někdo myslel, že to bude audiovizuální a bezvadná fantasy show, tak se čeredně plete. Na ty triky a režii je to hodně kýčovitý film. Cesta k nastolení míru právě skončila a já jsem hodně zklamaný, protože asi před pár měsíci to vypadalo na zajímavou podívanou, když jsem viděl první trailery, ale tady je přesně vidět, že trailery jsou zkreslující a film může být úplně jiný( horší nebo lepší). ____ Škoda toho. ____

Jonah Hex (2010) odpad!

26.10. 2010 - Největší nevýhoda Joshe Brolina je ta, že má příšernou barvu zvuku, když mluví. Ve filmu mi vadí, jak každé věty kohokoliv z postav jsou důležité a myslí si, že jsou to ty nejlepší a nejdrsnější věty na světě. Znám jiné, kteří nepotřebují hromadu keců. K Johanovi. Nesympatická postava a je to podprůměrný hrdina. Ani jednomu vtipu jsem se za celý film nezasmál. Jestli se to teda dá považovat jako vtipy. Když shrnu celý film, tak tam ze všeho byly nejlepší výbuchy, takže tím plyne, že to asi dobrý nebude. Na souboj Jonaha Hexe a Quentina Turnbulla jsem se těšil tak z 10%. Ještě možná jedna věc, kterou bych rád uveřejnil a to je sexy Megan Fox, která je opravdu krásná a rád se koukám na její role. Někdy říkám, že filmy nejsou úplně dotažené. Jonah Hex byl, ale právě moc rychle. Krátká a slabá zápletka. Vím, že takhle by to mělo být u filmů podle komixu, ale nemůžu si na to prostě zvyknout. Teď už to můžu říct ____ Zabitý čas!!! ____

Sloužit Sáře (2002)

24.10. 2010 - Ale mně se to líbilo. ____ Dobrá komedie plná krásných žen ____ (krásných tváří, velkých prsou a zadečků), arogantních chlapů, plno scén, vtipů a i té romantiky. I stručný jednoduchý příběh mi dokáže zpříjemnit odpoledne a myslím, že i kdybych na to nekoukal v neděli při nedobrém počasí, rád bych se na to kouknul pokaždé jindy, takže tahle komedie mi splnila přání a splnila ho i sobě být lepší komedií než průměrnou.

Wrestler (2008)

24.10. 2010 - Vůbec první film od Derrena Aronofskyho, který jsem viděl a zrovna takováhle bomba. Život je jedno velké téma, wrestling je druhé velké téma, zábava je třetím důležitým tématem, na které bude film nápadně poukazovat. Ani se mi nechce věřit, že se něco takového dá vůbec natočit. Těžký příběh a myslím si, že skvěle padne na hlavní roli Mickey Rourke. Konec 80. let v Americe v oblasti New Jersey pro nějaké lidi vyzní jako nějaká velká troska, na kterou rádi nevzpomínají, ale jedině tento film tu dobu může přesně analizovat, specifikovat a určit. Bary, ulice, domy, to všechno je mimořádně povedené a moc rád se na to koukám. Život, jakým se zapsal Darren Aronofsky je už teď udivující a zaslouží si už teď obrovské uznání. Tento film znázorňuje plno životních skutečných příhod, které navíc jsou spojené s Wrestlerem Mickeym Rourkem. Zajímavý komentář Matty a jeho typy na komentáře. Tenhle film mi také umožnil bádat nad momentální americkou populací a wrestlingskou atmosférou, která se zaplaťpánbůh udržela na vysoké úrovni, ba i ji přeskočila o nějakého toho Undertackera až do dnešní doby. Takže když shrnu film, tak mám z toho velmi dobrý pocit, ikdyž závěr se nese ve trochu smutnějším stylu plném bezmoce a zároveň vysvobození z krutého života, kde Ram je jako nějaká troska. Přijde do ringu a je tam jako slavná a neumírající hvězda. ____ I love you Amerika !!! ____ http://www.youtube.com/watch?v=E-oJ9a664n0 ____