Zredigováno (2007)

Vojnový slepenec tvořený pod dohledem pacifistického oka chtějícího šokovat hrůzou války. Ale válka je pořád stejná. Byla strašná před tisíci lety, před půl tisíciletím, před půlstoletím, dnes a v budoucnu taky bude. Budou se v ní dít všelijaká zvěrstva a budou v ní lidé umírat. Média válku budou pitvat, hromada balíků si bude stěžovat (nebo hájit) určitý konflikt podle toho, v jakém "rozumbradském" táboře se zrovna nachází, pořád budou fotky mrtvých... Proto mi přijde zbytečné tohle dílo, které si vezme do zubů jeden strašný příběh (z mnoha tisíců), celé ho zabalí do "válka v Iráku" a pak ho vydává tváříc se, že tohle je první reálná ukázka války, kterou nikdy nikdo neviděl. Ale o hrůzách válek věděl a dokázal si je představit každý, kdo nemá zaražený špunt v zadku. Munice pro agresivní odpůrce války v Iráku, Afghánistánu a podobných zemí.

Griffinovi (1999) (seriál)

Ještě teď mám v hlavě, jak jsem se na Vánoce díval na jakýsi xmas díl (asi náhoda), kdy matka byla duševně zrušená, otec naprosto mimo a malé děcko řezalo psa kvůli dluhům. Rozhodně se budu dívat na jiné seriály někdy v devět ráno, než na vocasovinu v nesprávný čas.

Brutal Relax (2010)

V životě jsem se u takové bizarnosti tolik nenasmál. Závěrečné fotky jsou naprosto zničující.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál) odpad!

Potenciál seriálu totálně zničen a spláchnut do hajzlíku. Považuju se za celkem za SG fandu, ale tohle byla prostě rána rovnou do koulí. Nebyl tam jediný charakter, který jsem si mohl oblíbit, navíc každý řešil nějaký svý ultra dark story, které byla jednak pro smích a jednak se do "SG světa" vůbec nehodí. Úplně stejně by dopadl Bob a Bobek, kdyby řešili nějaké mezikráličí vztahy, byl tam jeden černý králík rasista a klobouk byl vlastně nadržená rajda. Chápete? Ne? Stejný pocit mám u SGU.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Takže první série měla úspěch, i když ohledně kvality byla jak na horské dráze. Některé díly byly dobré, jiné vyloženě slabé. To by u seriálu ani tak nevadilo, kdyby neměl jen šest dílů. Někomu možná tohle dílo nesedne, protože se nejedná o řezání nekonečného počtu zombies, ale jde i o vztahy (někdy je to dost hloupé, jen co je pravda), ale celkově to není vůbec špatné. Rozhodně seriálový nadstandart, uvidíme dále. --- Tak druhá série je bohužel těžký propad, který nabízí z devadesáti procent jen hloupé vztahy mezi charaktery, které by mohli snadno zapadnout do večerního programu našich českých stanic. Z celé druhé série vidím jako dobré/ ucházející díly pouze dva, což je dost málo. Nejde o to, že tu občas pomalu v díle není ani zombie a víceméně ani o to, že se zde neustále kecá, někdo se hledá a furt se něco řeší. Jde tu o to, jak je to všechno naservírovaný. Tupé žvásty, nevěrohodná natahovaná vata (holčička se ztratila tak na čtyři díly a furt je někde schovaná!), nezajímavé zvraty a vše stojí na jednom místě. Dokoukám sérii a budu věřit, že se to zlepší. Prozatím tři hvězdičky se zavřeným okem.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Dostalo se mi nového dílu, který jsem si tak přál. Je úplné odlišný než ty předchozí dva. Vracejí se zde postavy, které jsme tak strašně dlouho neviděly, je tu temná skvrna v podobě části školky pro mrňouse, kterou jen málokdo čekal, je tu španělský Buzz a úžasné rouzloučení. Jo, tenhle film pořádně roztočil ty emoce ve mě a já jsem za to rád. Protože pak už se nezapomíná... Pár extra bonusů pro mě -> Byli tam hrdinští vojáčci, dvojka Kena a Barbie, strašidelné mimino a děsivá opice, titulkové "miniokno" a závěr, kdy mi kvůli té roztomilé holčičce málem ukápla slza. Paráda, paráda, paráda :-)

28 týdnů poté (2007)

Je filmu je šílená hromada hloupostí. Jako například všude po "save zóně" nám na začátku tvůrce ukazuje opevněné zátarasy, tanky a jiné obrněnce, jeden čtvereční metr případne dvoum americkým vojákům, ale jakmile se začnou objevovat hnusáci, vojáků je zde najednou pět a půl, po těžké technice se slehla zem a někoho nenapadne nic lepšího, než všechno během několika málo minut vynapalmovat. --- Nebo hnusáci běhají dole po ulici, žerou co můžou, vojáci na ně z vysokých budov střílejí... Blikcvak a zombík už žere jednoho odstřelovače a přitom určitě ještě před deseti vteřinami hodoval na údržbáři dole na chodníku (o tom, jak je snadné dostat se ze "save zóny se radši zmiňovat nebudu). --- Pokud ale člověk nad tím vším nebude přemýšlet, vypne a bude jen sledovat film, dostane se mu sympatického béčka plného krve, akce a pár dobrých nápadů. A že z 10% filmu je "hlavní hrdina" zombák je taky fajn. Na zaplácnutí dlouhé noci ideální film.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Stupidní happy end, stupidní usmrkanec, hromada stupidních nelogičností. Být v tomhle filmu já počátek zničení světa, nerozmýšlel bych se ani minutu. Bohužel na ničení naší drahé Země posílají vždy cituschopné emzáky, kteří si to nakonec rozmyslí, když vidí plačící ženu a zakrvácené děti. - Nudil jsem se a hodně. Ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdičku, nejspíše za tu militantní vložku.

Souboj Titánů (2010)

Už se nikdy nebudu dívat na Souboj Titánů, budu se dívat jedině na Souboj Titánů - ten starší, hezčí a lepší. Extra hvězdičku za Krakena, kterého můžu kdykoliv v jakékoliv podobě (pokud možno v té nejpřerostlejší).

Gamer (2009)

Pokud chci film s pěknou porcí akce, chci vidět zároveň i nějaké kozičky a prdelky, není jiné volby. Gamer se s příběhem dvakrát nese*e, prostě něco-něco-něco-něco, hlavně že může hlavní hrdina pozabíjet co nejvíc lidí :-) Gerard Butler je dostatečně drsný, Amber Valletta opět naprosto hot. Jako film na uvolnění jasná volba.