Carlitova cesta (1993)

Asi je fakt těžký zbavit se minulosti, i když člověk hodně chce. Tento film stojí na hereckých výkonech Ala Pacina i Seana Penna a zaslouženě patří do top 200. Oba tito pánové podle mě mají i lepší role než je tato, což jenom dokazuje, jakými hereckými velikány jsou.

Dobrodružství Brisco Countyho Jr. (1993) (seriál)

Z tohoto seriálu si už pamatuju jen určité pasáže..co ale vím úplně jistě je to, že Dobrodružství Brisco Countyho jsem miloval a hltal..je to na poctivé 4 hvězdičky.

Počátek (2010)

Dávám plné hodnocení, i když před zhlédnutím filmu jsem očekával, že mě to chytne ještě víc. Na plné hodnocení to vytáhl především silný a zajímavý konec. Jinak je to ale výborně natočené a Leonardo DiCaprio se zdá být v roce 2010 v top formě (i Prokletý ostrov se hodně povedl). Určitě jde o neobvyklý film, vzdáleně se to podobá Matrixu, ale každý z těchto filmů je dějově trochu o něčem jiném.Moje hodnocení je 90%.

Vyšší zájem (1996)

Hodně průměrný film. Al Pacino tu sice odvedl svůj standard a Cusack se taky snažil, nicméně v celém filmu se toho moc neudálo a byly to jen samé řeči a politikaření. Tomuto filmu by možná prospělo míň keců a víc akce.

Sherlock Holmes (2009)

Celkem solidní zábava na večer. Ponurý Londýn, Sherlock a jeho finty (dokonce se umí i dobře prát), solidní herecké obsazení..něco tomu ale chybělo. Čekal jsem od tohoto filmu trochu víc, Sherlock Holmes by podle mě měl mít kolem sebe větší auru a to se bohužel nepovedlo. Tenhle film se určitě dá vidět, rozhodně mě ničím neurazil, ale bohužel ani nenadchnul.

Zkurvená noc (2003)

Velice zajímavý film. Takhle nabitá noc mi trochu připomněla Nudu v Brně. Zkurvená noc má velmi dobrý scénář, všechno je hodně propletené, navíc jsou tu někteří velmi známí herci (Hilary Swank, Patrick Swayze) a celé je to v mnoha momentech poměrně dost vtipné.

Power-Play (1997) (pořad)

Jak já tenhle pořad každou sobotu hltal! To byly časy, jak Jarda Jágr válel za Pittsburgh! Velice zajímavý pořad..možná bych dokonce řekl, že se jednalo o jeden z nejoblíbenějších TV pořadů mého dětství.

Edith Piaf (2007)

Takhle podle mě vypadá těžký život. Už od dětství se Edith musela těžce protloukat a ani v dospělosti to neměla o moc lehčí. Přesto ale měla krásný hlas a dovedla dělat lidem radost svým zpěvem. Marion Cotillard to zahrála fakt perfektně. Zážitek z tohoto výborného a působivého filmu jen podtrhuje závěrečná píseň, kde Edith zpívá, že ničeho nelituje. Takhle nějak si představuju kvalitně natočený film o známé osobnosti. Na plné hodnocení to u mě sice není, ale je to poctivých 80%.

Expendables: Postradatelní (2010)

Tak tohle se Stallonovi povedlo. Jen víc takových filmů! Nejlepší je jednoznačně scéna v kostele, kde dovedli perfektně pobavit i Arnie a Bruce Willis (to, že si ze sebe dovedou udělat srandu, je velice sympatické). Akčním scénám nemám co bych vytknul a když se k tomu navíc přidá sympatický výkon Mickeyho Rourka a krásná Giselle Itié, tak je mé hodnocení poctivých 80%. Jo a Jet Li s Lundgrenem taky nezklamali.

Vůně ženy (1992)

Tenhle film jsem chtěl vidět už docela dlouho, takže jsem s měl radost, když tuhle šel na prima cool. Al Pacino tady předvedl další ze svých hereckých koncertů, podle mě je tenhle Oscar zasloužený. Po většinu filmu jsem si říkal, že je to přesně na 4 hvězdičky, nakonec ale dávám plné hodnocení. Mezi oběma hlavními hrdiny se rozvinulo velice zajímavé přátelství, navíc je zde několik nezapomenutelných scén, ať už jízda ve Ferrari nebo závěrečné "soudní" přelíčení (to přelíčení je dokonalý Pacinův koncert). Film v sobě navíc obsahuje i určité morální poselství, 90%.