Millerova křižovatka (1990)

Naprosto jasných 5 hvězdiček. Perfektně natočené, dokonale stylové. Herci zde podávají výborné výkony a hudba, jak je u Coenů zvykem, je taky super. Tohle byl sedmý film, co jsem od Coenů viděl a mám dojem, že (zatím) nejlepší. Líbilo se mi to i víc než Tahle země není pro starý nebo Big Lebowski a to už je co říct. Film jsem si užil od začátku až do konce a pokud bych měl vyzdvihnout jen jedinou scénku (což je velice těžké), tak by to byla ta "střílečka." To opravdu nemělo chybu, takhle pasáž i celý film se prostě musí vidět!

Muž, který nebyl (2001)

Výborný film. Sice se mi zdálo, že snímek má pomalejší "rozjezd," ale s postupem času mě to vtahovalo čím dál víc do děje. Celé je to stylové, s výborným scénářem i výbornou kamerou. Černobílé zpracování tomu ještě přidalo na kvalitě. Snímek ukazuje, že život je někdy docela paradoxní..Tenhle film byl lepší, než jsem čekal. Hodnocení 90%.

127 hodin (2010)

Trošku rozporuplný film. Na jednu stranu příběh arogantního a sebestředného frajírka, který ale na stranu druhou prokázal velmi silnou vůli a odvahu. Snímek má víceméně jen popisný charakter a moc navíc toho nepřidává. Celá věc ale nakonec dobře dopadla, závěr filmu je poměrně působivý s poutavou hudbou. Hodnocení vidím na 75%.

Králova řeč (2010)

Velice zajímavý film, s hodnocením jsem váhal mezi 4 a 5 hvězdičkami a nakonec jsem se rozhodl pro plné hodnocení. Film má výborné herecké obsazení, po vizuální stránce je velice zdařilý a i hudba zaujme, hlavně ta při závěrečných titulcích. Zároveň jde o pohled do britské historie, i když atmosféra doby mohla být lépe a pečlivěji vykreslena. Co se týče udílení Oscarů, už jsem určitě viděl lepší filmy, které získaly cenu za film roku, nicméně i tak mě snímek Králova řeč dokázal potešit. A to celkem hodně :-)

Red (2010)

Takhle nějak si představuju akční komedii. Svižný a vtipný film s výborným hereckým obsazením. Myslím si, že Willisovi, Freemanovi i Malkovichovi tahle role "sedla" a k plnému hodnocení u mě moc neschází. Takovýchto filmů by mělo být jen houšť.

Motýlek (1973)

Tenhle film jsem viděl zhruba týden po Frajeru Lukovi a tak se nabízí srovnání. Frajer Luke má větší spád a je o něco kratší. Výborné obsazení mají oba tyto filmy. Luke mě zaujal o něco víc, fakt si nemůžu pomoct, ale ze starších snímků z vězeňského prostředí jsou nejlepší tyhle 2 a z novějších Shawshank a Zelená míle. Z těchto 4 těžko určit vítěze, nicméně Motýlek je každopádně špička.

Frajer Luke (1967)

Jedním slovem excelentní. Paul Newman byl výborný herec, který měl charisma. Nic proti dnešní generaci, ale takových jako on aby dnes člověk pohledal. Těžko říct, jestli je tohle jeho životní role..když si vezmu jak zahrál Butche Cassidyho nebo Podraz, tohle jsou podle mě jeho top 3 výkony. Název filmu to vystihuje nejlíp, tenhle Luke byl opravdu frajer. Další z filmů, které se těžko komentují, nutno vidět :-)

Všichni jsou v pohodě (2009)

Celkem dost melancholický snímek a důkaz toho, že děti jsou radost, ale hlavně taky starost. Robert De Niro hrát nezapomněl ani na stará kolena. Cílem tu asi nebylo diváka pobavit, ale spíš donutit k zamyšlení. Z mého pohledu jde o hodnotný a příjemný film.

Incident (2002)

Průměrná záležitost..scénář je fakt místy docela nepravděpodobný a konec po tom všem docela naivní nebo zvláštním způsobem nečekaný. Affleck opravdu nepatří mezi top herce a Samuel L. Jackson má určitě taky lepší role (i když ani tady nezklamal). Zapamatovatelný je tu určitě Sydney Pollack, jinak ale bohužel další film, kde jsem čekal víc, než jsem následně viděl.

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Scéna jak se Hanák s Donutilem probudí a zjistí, že jim "něco chybí" je dokonalá a kdyby se hodnotila jen tato pasáž, tak bych dal možná i 5 hvězdiček, zbytek filmu však podle mě sklouzává do naprostého průměru a místy ani to ne. Tudíž když to tak dám dohromady, tak hodnocení 3 hvězdičky to vystihne nejlíp. Z takového obsazení by se dalo vymáčknout mnohem víc, škoda.