Eva Braun - Hitlerova milenka (2007) (TV film)

Celkem zajímavý dokument o skryté první dámě Německa,doplněný o autentické filmové záběry Evy Braunové,které natočila v soukromí.I když mi není sympatická a její manžel už vůbec ne,musím dodat,že v dokumentu jsou i některé pasáže,které nutí diváka brát jí jako svedenou oběť diktátora.Ale protože je dokázáno,že se pro svou smrt rozhodla dobrovolně,líto mi jí není.

Bláznova kronika (1964)

V tomhle filmu mě vždycky dostane rodinná šermířská finta.Jinak si myslím,že film režiséra Karla Zemana je jako vždycky profesionálně udělaný.Trochu mi vadí rozvleklost v druhé půlce,ale výsledek je víc než dobrý.

Nástrahy velkoměsta (1984)

Moc hezky natočená komedie.Ukazuje velké rozdíly mezi městem a vesnicí v Itálii.Kdykoliv si vzpomenu na ranní hygienu a stříhání nehtů,musím se smát ( vždycky mě to dostane).

Bídníci (1958)

Podle mě nejlepší Bídníci,které jsem viděl.Ponurá atmosféra tehdejší doby a bídný život chudáků.Laskavý kněz a propuštěný trestanec.Bezvadný herecký výkon Jeana Gabina.Tohle všechno dělá z této verze nejlepší zpracovnání Bídníků,které znám.

Old Shatterhand (1964)

Tahle mayovka je podle mne dobře udělaná.Nemá slaboduché pasáže jako v pozdějších mayovkách,které byly už jen o komerci.Výkony herců v tomhle díle jsou na dobré úrovni.Je škoda,že tenhle díl byl v minulosti opomíjený a trochu v ústraní.

Nejmladší z rodu Hamrů (1975) (seriál)

Celkem dobrý seriál,který ukazuje vývoj vesnice v pohraničí,kdy chudáci najednou dostali majetek.Oproti dnešním seriálům předvádí celkem reálně osudy lidiček na venkově.Výborný herecký výkon předvedla Libuše Havelková.

Tygrova brigáda (2006)

Celkem si myslím,že žádná sláva.Do původních francouzských kriminálek to má celkem dost daleko.Polovina filmu je celkem dobrá,ale pak už to jde z kopce.

Čeleď brouků finančníků (1989) (TV film)

Podle mne pouze průměrná komedie.Jediný,kdo jí trochu oživil je Jiřina Jirásková.

Tři muži ve člunu (1956)

Knížka je knížka.To co předvádí film,to je zkrátka zoufalství a závěr,ten raději ani nekomentuji.Myslím,že autoři filmu knihu asi nečetli a herci také ne.