Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Tenhle seriál se Jaroslavu Dietlovi moc nepovedl.Žádný strhující děj a celkem i nepravdivost postav ( Hanzlík,Moučka).Ovšem ve srovnání s dnešními paskvily typu Ulice,Ordinace atd.je i tenhle seriál jednička.

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Tři mladí kluci a jejich vývoj.Moc dobré téma,i když výkony některých herců (Balzerová,Maurer atd.)nebyly moc reálné.Na druhou stranu nesmrtelný Jiří Cízler a jeho herecký koncert je prostě úžasný.

Muž na radnici (1976) (seriál)

Seriál vypráví příběh předsedy MěNV Kunštátu,který se rozhodl přestavět a zmodernizovat město.Myslím,že seriál docela věrně ukazuje problémy,které tenkrát byly úplně normální a bez známostí to absolutně nešlo.Také kvůli hereckým výkonům Buchwaldka a Bláhy jsem dal 4 hvězdičky

Mravenci nesou smrt (1985)

Celkem dobrá kriminálka na tehdejší dobu.Herecké výkony jsou dobré.Dnešní realita v drogách je trochu jiná,ale tehdy to tak bylo.

Pevnost Apačů v Bronxu (1981)

Murphy a Corelli jsou obyčejní pochůzkáři,kteří nevyšetřují vraždy a přepadení.Vyšetřují pasáky,blázny,rovnají manželské hádky a rodí děti.Neznají nic jiného než policejní práci,ale mají svou čest a smysl pro povinnost.Myslím,že film je neprávem opomíjený,protože ukazuje práci policajtů úplně jinak,než ostatní filmy.Jsem přesvědčený,že Murphy je právě ten správný chlap,kterému můžeme klidně zavolat i v noci,že je problém a on sice brblá,ale vždycky přijede.Proto musím filmu dát plný počet hvězdiček.

Profesionálové (1977) (seriál)

Bodie,Doyle a Cowley,klasika ke které je těžko co dodat,téměř všechno už bylo řečeno.Tento seriál měl být původně jako konkurence seriálu Inspektor Regan.Hned od začátku se setkal s velkým úspěchem ,ale taky s velkou kritikou.Propaguje prý násilí a je tam moc politiky.Pro zajímavost epizoda Člen klanu nebyla nikdy v Anglii vysílána,protože jsou v ní prvky rasismu.Zajímavé je,že herci natočili všechny scény bez dublérů.Seriál byl ukončen v roce 1983 hlavně proto,že oba hlavní představitelé se nemohli dále snášet a napětí mezi nimi bylo neúnosné.Později byl ještě učiněný pokus o obnovení seriálu ( Noví profesionálové),který skončil propadákem.

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (1976) (TV film)

Bezvadná čertovská pohádka a perfektní výkony Jaroslava Moučky a Jiřiny Bohdalové.Myslím,že převedení divadelní hry se povedlo velmi dobře.I když si myslím,že nejlepší čert byl v podání herce Stanislava Neumanna v rozhlasové verzi,která se vysílala v roce 1958.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Seriálové zpracování knihy E.Basse je co do hereckého obsazení bezvadné pouze s vyjímkou Helenky.Tak toporný a mdlý výkon u jedné z hlavních postav je bohužel na škodu celému seriálu.Na druhou stranu zobrazení ságy cirkusáckého rodu Humbertů a hlavně skvělý hlas Radovana Lukavského jako vyprávěče,to prostě nemá chybu.

Bohoušův syn (1975) (TV film)

Pokračování Bohouše už není podle mého to pravé.Nebýt Menšíka a Hlinomaze byl by to pěkný trapas.Možná je to proto,že Bohouš byl v televizi dost často a druhý díl pouze vyjímečně,takže si na to člověk nestačil zvyknout a srovnává nesrovnatelné.Hvězdičky dávám pouze za herecké výkony.

Bohouš (1968) (TV film)

Skvělá česká minikomedie,na kterou se rád vždycky znovu podívám.Skvělé herecké výkony Jiřího Sováka a Vladimíra Menšíka a hlavně Bohouše,to je něco,co zůstane v paměti celý život.Škoda,že se dává jenom pět hvězdiček.