Kvaska (2007)

68%. Čtvrtá hvězda tudíž unikla jen o vlásek. I když Landu moc nemusím, tohle se mi líbilo! Předpokládám, že celé herecké osazenstvo je (samozřejmě až na pár výjimek) členy onoho skutečného divadla a tudíž je třeba přimhouřit oko nad "amatérčností", která je na filmovém plátně cítit skoro v každém záběru! ... Hubda je ale opravdu perfektní. (Kornův zpěv má 100%.) Stojí za shlédnutí! ;-)

Ledově ostří (2007)

3* ale nakonec dávám jen z úcty k Ferrellovi, bez kterého by to bylo hooodně špatné! .... Z jeho nejnovějších komedií mi přijde lepší RICKY BOBBY (i když ani to nebyl bůh ví jaký zázrak)! .... A chtěné 2* tam skoro byly proto, že jsem 2 dny před tím koukal (shlédnuto poprvé) na LEDOVÉ OSTŘÍ 1 a 2 a tahle parafráze skotačení mi prostě tolik nesedla! ..... Ovšem taková ztráta času to zase nebyla, takže přecijen nechávám 3*!

Mistři Hazzardu: Jak to začalo (2007) (TV film)

Podobný výsledek jako při pokračování Zahulíme, uvidíme 2! Kouknout se na to dalo, ale úroveň humoru byla opravdu slabá! ... Už by se měli tvůrci na ta neslaná-nemastná pokračování úspěšných filmů vykašlat!!!

Most do země Terabithia (2007)

Tak ohodnotit tenhle film pro mě bylo neskonale těžké. Už proto, že filmy, ve kterých hrajou hlavní (hrdinskou) roli děti, mě nikdy nebavily a jsou mi proti srsti! ..... Nuže: Podle mého názoru nejde o vyvážený celek, ale já bych byl pro rozdělení do 3 třetin! .... Prvních 30 min totiž beru jako klasický začátek filmu, který ničím speciálním neosloví, ale je natočen s citem a pozvolna se nechá sžít s postavami a okolím! = 3* ... Druhých 30 min ve mě vyvolalo neskutečné zklamání! Prohlédnutí, že není fantasy jako fantasy (i když trochu díky za to, že tu nejsou další LETOPISY NARNIE - jednou stačilo! :-)) a také mírný úsměšek, že kdyby přiběhlo dítě, které vidělo v lese obrovský chodící strom, určitě bych se usmál nad nevýslovnou dětskou představivostí, která je "dokonale" zachycena v tomhle filmu! - No měl jsem 100 chutí film vypnout (i když se mi ještě nestalo, že bych leckterou "bejkárnu" nedokoukal), takže za tuhle část asi 2* ... Nu ale Třetích 30 min je na rodinný film opravdu NEBÝVALE dramatická a DOJEMNÁ! Vážně jsem až do poslední chvíle nevěřil, že zas nepřijde nějaký konec "dětskému" fantazírování a vše by byl také výmysl! .... Na(ne)štěstí tu najednou byly závěrečné titulky a byl jsem opravdu veeeelice nerozhodný. - Za třetí část tedy SKORO 5*. ..... Nu a když chci ohonotit celý film jednou známkou, tak tedy dávám poprvé dětským "hrdinům" 4*! ... :-)

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

Stejně hloupé a zbytečné jako první díl. Ale přežil jsem to - necelé 2* dám! :o//

Next (2007)

Podobné jako DEJA VU nebo VÝPLATA, čemuž se absolutně nebráním. ... Avšak dávám o 2 stupně horší hodnocení kvůli nedokonalosti triků, jejichž umělost bije až moc do očí (dost podobné trikovým záležitostem ve filmech POVSTÁNÍ STROJŮ nebo PTERODAKTYL, což jsou odstrašující případy - v dnešní době by se to ve filmech stávat nemělo) a pak také závěrečná pointa překvapila spíše nemile. ... V NEXTu by sice také nemusela být J. Moore, ale co nadělám! :-D. ... Je to celkem dost negace, že? Ostatní věci (mimo pár nelogičností v příběhu :-D) jsou ale dobré! ..... Takže pro mě i přes jmenované malé nedostatky jde vcelku o zajímavou podívanou, na kterou se znovu kouknu moc rád! :o)

Než si pro nás přijde (2007)

Tak já nevím - dávám 3,5*, které tedy zaokrouhlím na 4*, protože šlo o opravdu příjemný filmek (i když mi příjde, že epizoda seriálu CHIRURGOVÉ dokáže vybudit více emocí) ... Rozhodně ale stojí za povšimnutí! (Jinak se stejným námětem se mi více líbil snímek KLEPÁNÍ NA NEBESKOU BRÁNU)! ;o)

Nitro (2007)

Takovýhle film jsem nečekal - byl jsem připraven na ryzí jízdu typu Fast And Furious, ale dostalo se mi milého překvapení. ..... Tenhle akční drama thriller (závody Rychle a zběsile + "gumové" jumpy Okrsku 13 + dramatická honba pro daný cíl bez jakýchkoliv ohledů aneb jak daleko je člověk schopen zajít pro záchranu milované osoby) je jeden z mála filmů (ještě k tomu z absolutního minima kanadské tvorby), který při distribuci rovnou na DVD opravdu velice potěší ... uctihodná režie a parádní kamera dodává na intenzitě zážitku ... vůbec bych se nezlobil zaplatit si za to v kině! :-) (... "Jo, miloval jsem Tě. Jsi spokojená? Všechno zahodím a začneme zase od začátku, tak to chceš? " "Proč ne?" "Neopustím ty, který mám rád. Nikdy." "Mě si opustil klidně." "Dobře, omlouvám se!" ... :-D)

Odstřelovač (2007)

Tak asi takhle: Antoine Fuqua není looser, jak tvrdí KevSpa, ale machr! Moc se mi líbí jeho smysl pro detail a obsazování hlavních rolí - už u KRÁLE ARTUŠE se s Clivem Owenem trefil do černého ;o) .... Jinak tenhle komentář vezmu spíše jako odpověď na KevSpy comment: .... Zdlouhavé? - Zas tak natahovaný mi příběh nepřišel a já jsem se nenudil - možná mohla být kratší část Wahlbergova léčení, ale na kvalitě to zásadně neubírá. ... Nudné? - Na to už jsem odpověděl! :-D ... Předvídatelné? Já tedy jasnovidec nejsem. Samozřejmě, že tam nečeká tolik překvapení a převratných scén, u kterých bych vystrkoval oči z důlků, otevřel tlamu a rozdejchával nečekaný obrat v ději. ... Ačkoli scéna ze začátku příběhu, při které Wahlberg hledá onoho snipera, chystajícího se spáchat atentát na prezidenta (nebudu spoilerovat) pro mě byla velice překvapující! ..... No a celkově jde o velmi dobrý akční film, který si 3* zaslouží! .... 4.* dávám na truc, protože mi přijde, že se většina ostatních uživatelů nechala strhnout předchozím špatným hodnocením, tak bych to měl vyrovnat! .... A pokud se vám tenhle snímek od Fuquy opravdu zdál tak špatný, tak jsem zvědav na oporhování u jeho následujícího filmu, na který se já osobně těším.

Patro smrti (2007)

Tak tohle "psycho" se mi vážně líbilo! Příběh je opravdu děsivý! Každou chvíli mi projel mráz po celém těle a pořád jsem byl napnutý jak kšandy - velký podíl na tom měla určitě skvělá hudba! (Také český dabing je tu velmi kvalitní) ... Doporučuji! ;-)