Anténa (2007)

Jako stylizovaná hravá dobrůtka je to dokonalé, jako film občas trochu utahané... Přesto příjemná hodinka a půl v kině. 7,5/10 PS: vynikající hudba a vizuální nápady

Endgame: Blueprint for Global Enslavement (2007)

Bilderberg Group je samozřejmě podivná sešlost (co se tam asi tak můžou projednávat že?) - ale místo plánů na exterminaci 90 procent obyvatel si myslím že tam jde o to, že tito bařtipáni diktují politikům a vládám co dělat, aby jejich profit byl ještě vyšší. Po té, co se film přestane zabývat Bilderbergem spustí lavinu šokujících zpráv o diktatuře (ehm no ty tak šokující nejsou), o pokusech na lidech, o eugenice (šlechtění ras, docela mě mrzí že je do toho možná zapleten i můj oblíbenec Aldous Huxley i když jen skrze bratra), o možnostech ovládání mas a vůbec celý tento obrázek je až nepěkně orwellovský a OPRAVDU Z NĚJ MRAZÍ. Tj. pokud jste měli deprese po shlédnutí Zeitgeistu, tady radši neriskujte :) Jinak po technické stránce VELMI povedené - a po obsahové stránce potřebné. 8/10 PS: shodou okolností je v tomto filmu popisován vznik EU (tedy například i další zavedení společné evropské ústavy) a také globální oteplování jako jedny z hlavních nástrojů, jak se nás "skupina mocných" snaží zotročit :) počítám že jak Klaus nemá rád podobné dokumenty (Mooreúv 9/11 Fahrenheit tuším ani nedokoukal a hned se do něj pustil) tak tohle by se mu líbilo :))) ale spíš by byl dotčený že ho nezvou na setkání nejmocnějších lidí světa aby s ním bylo probráno naše zotročení :)

America: Freedom to Fascism (2006)

Zaměřeno na FED (centrální banka, která je v privátních rukou a přitom má kontrolu nad měnou - tj.americké vládě půjčuje peníze do oběhu za úrok, navíc tyto peníze nejsou ničím kryty, to znamená že si je nějaká privátní organizace prostě "jen tak tiskne" - už to samo o sobě vede k zamyšlení :)), IRS (vybírající od fyzických osob v americe daň z příjmu, k čemuž nemá žádnou pravomoc, chybí k tomu zákon, IRS není schopna tento zákon veřejnosti vyhledat (protože neexistuje) a místo toho používá techniky zastrašování (vlády i občanů) a hrubé síly) + na konci ještě zamyšlení k hrozbě nutného vydávání ID občanek v americe se skrytými čipy, nebo přímo jejich očkování do těla (Orwell, 1984 zase o něco blíže :)) Dokument působí velmi amatérsky, ale to je docela jedno, obsah je konzistentní a zajímavý, ke konci bohužel opět takový příiliš aktivistický... Přesto hodnotím vysoko, zejména za interview A.Russoa s jedním představitelem IRS (to jsou ta pravá prasata z Farmy zvířat :)) 8/10

Loose Change: Final Cut (2007)

Shrnutí faktů, zbytečně neburcuje, jen předkládá fakta. Vynikající byl záznam zpravodajství, ve kterém informovala zpravodajka o kolapsu budovy WTC7, která ještě v pozadí stála, přenos byl po krátké chvíli samozřejmě přerušen z "technických" důvodů :) to jsem ještě neviděl :) 9/10 PS: vzhledem k tomu, že jde o amatérský počin, odpouštím tvůrcům příšernou hiphopáckou hudbu v pozadí a závěrečný videoklip :)

Bitva o Midway (1942) odpad!

Výsměch všem normálním lidem, kteří své životy naivně vložili do rukou armády pro pochybné cíle... Propaganda horší než ta v 50.letech u nás... Na zvracení

Sedmikrásky (1966)

Krásně naivně teatrální nihilisticko-anarchisticko-dadaistické hledání smyslu našeho absurdního světa (či spíše hledání jak odsud pryč :)). Výborné zpracování, jeden z nejlepších filmů Nové vlny. 9/10

Katyň (2007)

Slabý, jakokdyby odtažitý, plochý film bez možnosti chytit se pořádně alespoň jedné postavy. Ani jeden polský důstojník v tomto filmu nepředstavuje člověka, všichni jsou zbožštěni na uctíváníhodné hrdiny, kteří i v zajetí chodí vzpřímeně, mluví spolu vznešeně a neustále salutují (mmchdm pozdravit svou manželku s dcerou před odchodem do zajetí zasalutováním - to je už opravdu šaškismus nejhoršího kalibru). Katyňský masakr je závažnou událostí polských dějin a zasloužil by si lepší filmový hold. Jedinou silnější částí filmu je posledních 10 minut, jinak je to nehluboký, nezajímavý a neintenzivní mišmaš několika prchavých příběhů... 5/10 PS: Matty - skvělý komentář.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

K Monty Pythonům bych to určitě nepřirovnával, to je daleko vytříbenější, inteligentnější a bizarnější humor. Little Britain (jak už název napovídá) na to jde z té lidové stránky, ROZHODNĚ SI NEBERE ŽÁDNÉ SERVÍTKY - kdyby chtěl někdo tento seriál popsat několika slovy, tak bych použil asi toto: "neustále opakované gagy s transvestity, obludnými tlusťochy, homosexuály, politiky, balíky a úchyláky - a všechno pěkně od podlahy". Zábavné to ale překvapivě je, i když se některé gagy opakují defacto třeba desetkrát v jiném prostředí, ale i tak to funguje. Oba komici to hrají výborně, nejlepší pravidelné role jsou pro mě "jediný gay ve městě", premiérův přihřátý asistent, možná až trošku moc hardcore kamarád-gerontofil (to je maso), FatFighters (pochybná terapie pro tlusťochy) a taky například ten Jethro Tull like skotský majitel hotelu :) dobré nápady, dobrá zábava, na klasiku to ale nedosáhne... 7/10 PPS: na druhou stranu ono to skvěle funguje i napodruhé nebo napotřetí, postavičky jsou většinou dokonalé, musím uznat, že je to neuvěřitelně chytlavá zábava, která jen tak nevyčpí, zvyšuju hodnocení na 8/10

Valčík s Bašírem (2008)

Animovaná Apocalypse Now snad schválně odtažitá a navíc ve formě vzpomínacího dokumentu, aby Vám pak skutečnost vmetla do tváře (jakoby jste sami zůstali bez toho foťáku, a zbláznili se)...Nevím trošku mi už uniká smysl - takových věcí se po světě děje hafo a nikoho to nezajímá, všichni vědí že válka je jen vynález k ničení lidí (jak poražených, tak vítězů) - a stejně se bojuje vesele dál. Folman se tady vypořádával spíše se svým vlastním strašákem, ale i tak... Film je silný, nic navíc ale nenese... 8/10

Vlčí jáma (1957)

Dokonalá studie ženské hysterie a čubkovitosti :) Vynikající herecké výkony. 8/10