Proces Jany z Arcu (1962)

minimalistický film Roberta Bressona, prostý, krátký - zaměřuje se pouze a jen na samotný proces a odsouzení Johanky z Arku - vše je strohé a do velké míry autenticky působící až vyvstává otázka pro jaké účely vlastně film vznikl. co se mi líbilo - narozdíl od podobně laděných filmů (Kladivo na čarodějnice) jsem neměl pocit vzteku a bezmoci z páchaného bezpráví - cítil jsem spíš jen smutek nad tím že musí zemřít téměř svatá čistá bytost... každopádně ta hodina na mě zapůsobila hodně, dobrá práce - 8/10

Rituál (1973)

VELICE zajímavý počin, který mě nejdříve příjemně unesl někam hodně dozadu a pak mě trochu zamrzel koncem, který jsem nečekal, a který mi nebyl zrovna po chuti. musím kvitovat NÁDHERNOU hudbu (hlavně několik skladeb zhruba uprostřed filmu) a famózní scénu, ve které je hlavní postava sváděna ke smilstvu. uvažoval jsem i o vyšším hodnocení, nakonec jsem se rozhodl pro 8/10 ... PS: po zralé úvaze nakonec zvyšuji na 9/10 - tento film není kultovní jen tak pro srandu králíkům .)

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

T3 se lidé spíše obávali, než že by s ním spojovali nějaké naděje. Film je nakonec docela slušnou uzavíračkou série - kvalit svých předchůdců ale určitě nedosahuje. Nejvíc mi vadilo, že dost kopíroval díl druhý a také fakt, že je "kladný" terminátor v tomto dílu tak strašně studený a chladný - prostě stroj. Dvojka docela stála na komunikaci a vývoji vztahu mezi T. a mladým Connorem, v jedničce pak zas T. trochu "harašil" s Connorovou matkou - - - ve trojce už je to jen stroj. Je to škoda. Na druhou stranu ale není film úplným zklamáním. 6/10

A co dále, Baltazare (1966)

Film který na mě zapůsobil podobně jako Lynchův Sloní muž - jemný, ale tak moc bezútěšný... Těžko se mi hledají slova, není ani dost dobře možné vyzdvihnout nějakou jednotlivost, vše má své místo - nádherná hudba, výběr herců i odvaha postavit do čela příběhu osla - - - na film je třeba se soustředit, pokud se do něj ale dostanete, budete bohatě odměněni. Jsem rád, že jsem se s Bressonem seznámil poprvé pomocí tohoto filmu, zařazuji jej do své TOP10... a hodnotím ultimátně - 10/10

Na sever Severozápadní linkou (1959)

vemte si klasický hitchcockovský začátek, možná trošku odlehčený pohotovým nadhledem hlavního hrdiny - pak si představte cca hodinu a půl výborně rozjetého příběhu, takového mixu Fincherovy Hry a starších inteligentnějších bondovek - v době kdy si myslíte že vše zdárně dospělo do příjemného konce, začíná 30 minut neuvěřitelného kýčovitého mučení. Tak debilní natahovaný konec, sladkobolný, "dobrodružný", plný "romantických" hlášek aby člověk pohledal v sobotu ve 13.30 na Nově. Myslím že si Hitchcock v pohodě točil další filmík, pak ho předvedl a bylo mu řečeno fajn, ale ještě tam dodělej nějakej pořádnej happyend, svatbu hezky a tak a nějakou tu přestřelku a pif paf napětí... Na sever severozápadní linkou z toho vychází ještě slušně, ale zklamal mě... 7/10

Vyvolený (2000)

Nevím jestli jsem prostě neměl den - ale Vyvolený mě nudil tak, že jsem ho nedokoukal. Nezachránil to ani dobrý výkon S.L.Jacksona, ani klasický "chytrácký" výraz Bruce Willise... Dal jsem tomu 75 minut a vypnul jsem to, ani jsem nebyl zvědavý jak to končí. Shyamalana mám rád, líbila se mi i tolik diskutovaná Vesnice - tenhle film mi ale až na pár dobrých scén nic nepřinesl, nic ve mě nezanechal. Na druhou stranu jsem ho nedokoukal, budu fér a nebudu jej hodnotit

Valmont (1989)

Pro mě nejlepší zpracování Nebezpečných známostí - Forman se opět ukázal, oceňuji výpravu (po Amadeovi to šlo asi lehce .)) + casting. Moc příjemné pokoukání a klidně i na víckrát. 8/10

Nuda v Brně (2003)

Hrubě podhodnocený film - nejlepší česká komedie od Pelíšků 9/10

Krvavý sport (1988)

Hrozný, hrozný, hrozný film. Naivní, odfláknutý - - - spíš komedie, protože se nasmějete výkonům herců, příběhu... přesto k němu mám tak nostalgický postoj, že mu musím udělit alespoň průměrné hodnocení. 6/10

Vzpomínky na Andreje Tarkovského (2007)

nebylo to špatné, chtělo to ale možná něco hlubšího + výrazně tomu chyběly ukázky z filmů... navíc mi přišlo, že někteří "hosté" tohoto dokumentu neznali Tarkovského natolik, aby o něm mohli říct něco podstatného (viz jeden z českých film.kritiků, který mluvil o Stalkerovi tak, že mě napadlo, zda ten film vůbec viděl) 6/10