Lví král (1994)

Velmi pěkně animovaná prastará pohádka. Výpravný děj, plno perfektně provedených lokací, pěkný český dabing. Prostě opravdu pěkný rodinný dobrodružný film, který bych neváhal dítěti bez obav pustit. Klidný děj, pěkné scény. Moc pěkné!

Kukačka (2002)

Tento film jsem měl shlédnout v rámci Filmového klubu ČT2, konkrétně části " Ruská ohlédnutí " a musím říci, že mne ohromil. Originální a neotřelé téma, neznámí herci, leč perfektní a působivé herecké výkony, skvělá kamera a velmi dobré ohlédnutí za těžkým životem v těchto krajích. Já osobně jsem samotný děj přímo prožíval a naprosto se do role každého z hrdinů postupně vžíval. Nechybí ani pěkné, vtipné, či jen úsměvné scény. Film, leč patří k těm zapomenutějším, je rozhodně třída. Velmi pěkné!

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

" Na rozcestí osudu ... " Nespočetněkrát jsem vídal tuto písničku večer co večer u televize. Sem tam jsem se na některé díly i podíval a musím říci, od srdce, že některé díly jsou vydařené více, některé méně. Někdy se člověk i baví, někdy je ale spíše pohoršen vynucenými a " vyusmívanými " scénami a spíše se diví, čeho jsou ještě někteří režiséři schopni. Proto velmi slabé dvě hvězdičky s velkým ALE. Některé díly jsou totiž vyloženou sračkou.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Nevím proč, ale film mi silně připomíná pokus o obnovu vzpomínek na Tomáš Holého a jeho podobná dobrodružství. Chabý pokus. Navíc Nepříliš působivé herecké výkony pana Mádla. Film neurazí, ale ani nenadchne.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Opět zábavný film se správnou špetkou humoru a náloží dobrodružství. Opět s Janou Preissovou, Tomášem Holým. Prostě klasika a ta správná nostalgie. Pěkné!

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Příběhy Vaška jsou opravdu pěkně vylíčené a film paří opravdu k těm lepším československým. Jana Preissová hraje opět to co může a Tomáš Holý též. Film je příjemným zavzpomínáním na dobu nedávno minulou a zároveň příjemně strávenou necelou hodinkou a půl. Já upřímně jsem se u filmu nenudil.

Pod Jezevčí skálou (1978)

Rozporuplný film, rozporuplné hodnocení - 3 hvězdičky. Tomáš Holý je opět znakem příjemného přírodního podání. Film má pěkný spád a odehrává se navíc v krásném prostředí. Děda je správným zachmuřeným dědou a příběhy z obyčejného chalupářského života jsou opravdu věrohodné. Nostalgie, legenda. Film, který nenadchne, ale je zajímavým doplněním pro nedělní odpoledne.

Přátelé Zeleného údolí (1980) (seriál)

Nostalgie. Jinak se tento seriál ani nedá nazvat. Vlado Müler byl vždy znakem přírodního a spíše dobrodružnějšího podáńí filmu / seriálu. I tak si nemohu odpustit, že je zde až přehršel soudruhů, zetorů a dalšího možného předlistopadového svinstva. I přesto všechno 2 hvězdičky. Prostě legenda :)

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Tak tento film je opravdu typickou americkou " komedií ". Jediná opravdu vtipná scéna byla s automatem a oním pověstným " A dááál ? ". Prakticky nic jiného mne na filmu nezaujalo. Některé scény jsou věru úsměvné a téma taky není k zahození, ale o hereckých výkonech vůbec nelze mluvit a film vůbec postrádá nějakou tu jiskru.

Vlčí bouda (1986)

Film jsem shlédnul již poněkolikrát a stále musím opakovat tu svou. Dle mého názoru ten správný horor, leč čs. formátu, tak jeden z těch nejlepších našich. Macháček v hlavní roli, to už je lákadlo dosti velké a po shlédnutí mohu říci, že to opravdu stálo za to. Hororové scény jsou opravdu hororovými scénami, děj je zajímavý. Navíc na " Pištóóóóóó, pištíčku, pištóóóó " se prostě nedá zapomenout :) Velmi dobré!