Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Pavel Kříž opět předvedl co mohl a další, již druzí v řadě, básníci se vyvedli. Film opět obsahuje tu správnou a vyváženou špetku lásky, romantiky a humoru a je opět příjemným zpestřením i v dnešní době. Nikdy nikoho neurazí a vždy je takovou odpočinkovou částí nedělního odpoledne. Navíc na Kendyho se nedá zapomenout :)

Jak svět přichází o básníky (1982)

První z básnické série a nemohu říci nic jiného než - perfektní. Opravdu jeden z těch lepších čs. předlistopadových filmů. Pavel Kříž coby mladíček zde prodává vše co má, včetně nezapomenutelného charismatu. Opravdu vtipné scény, Kendyho začátky, prostě to vše dělá z tohoto filmu legendu jak má být - a přitom žijící a stále velmi pěknou legendu.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Navenek pěkně vypadající herecké obsazení a rozhodně zajímavá historie této dvojice a jejich " děl " mne přinutila i ke shlédnutí tohoto filmu. A nemohu než jen přikyvovat ostatním. Místy zmatená kamera, příliš přehrávané některé (!) scény a plno dalších drobných chyb. Herecké výkony - naprostá zlatá střední cesta. Celý film vás rozhodně nenadchne, ale alespoň Vás trochu přiblíží k tématu literatury Bratří Grimmů a seznámí Vás s celým jejich " podivným " okolím. Znovu bych si ale Kletbu nepustil.

Pinocchio (2002)

Jak už píší ostatní kolegové, toto byla opravdu zábava od hlavy až k patě. Roberto Benigni, coby malé dítě - Pinocchio, navíc v takovém doslova " ulítlém a ujetém " prostředí a světě - to už je pro hodně silnou náturu. Zmatené scény, místy nepochopitelný děj. Málokdy jsem se pořádně chytal nitky. Pokud by toto měl být film pro děti, nedivil bych se, kdyby jim u této pseudo psycho-pohádky vypadly oči z důlků ... Na druhou stranu, u některých scén jsem se opravdu smál, i když jsem leckdy ani nevěděl čemu. Navíc - je to prostě Roberto Benigni ... I přesto ale jen chabé dvě hvězdičky. Wow ...

Oliver Twist (2005)

Když jsem na tento film viděl poprvé ukázky v televizi, příliš jsem nevěřil jeho kvalitě, ale byl jsem i přesto zvědavý jak si s ním režisér pohrál. A právě když jsem spatřil jméno režiséra, začal se můj názor překyvovat spíše na druhou stranu. A po shlédnutí mohu říct, že jsem se na ní téměř přehoupl. Polanskemu se opět povedlo velmi pěkně popsat život mladého Olivera Twista. Fakta neznám a tudíž nemohu posoudit jak do sebe s filmem zapadají. Pouze jako divák ale mohu říci, že se mi putování chlapce líbilo a místy - resp. když to bylo vyžadováno - byla atmosféra opravdu napjatá. Film rozhodně nezapadne v šedi průměru, ba naopak, má šanci být mezi těmi lepšími. Co jiného také ale od Romana Polanskeho čekat. Velmi dobré!

Julie Lescautová (1992) (seriál)

Nemám příliš rád zahraniční detektivní seriály, ale Julie Lescaut je jiná. Patří k pohodovým seriálům nedělních rán. Zajímavé příběhy, nicméně nepříliš působivé příběhy a domácí problémy hlavní aktérky jsou někdy až moc okaté. Velmi rozporuplně dávám 3 hvězdičky, jelikož seriál celý JE rozporuplný.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Legenda - tak by se možná dal nazvat tento seriál. Minimálně pro mne je Chuck Norris příjemným zpestřením večera či odpoledne u TV, vždy se dobře zasměji, jak úžasné problémy někdy západní kolegové řeší a jak přehrávané všechny ty scény jsou. 1 hvězdičku si opět zaslouží jen Sheree J. Wilson. Jinak jde o totální propad a každodenní zkažení televizního programu. Nic víc, nic míň.

Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění (2005) (TV film)

Tento film jsem dobrovolně shlédnul. Donutila mě k tomu zvědavost, zda-li se alespoň jednou povedlo panu Norrisovi provést alespoň průměrný film. A jak vidno, nepovedlo. Plno přehrávaných scén, rádoby kyselé úsměvy a pokus o " drsňáctví " celého filmu nějak stále nevychází. Takže 1 hvězdička jen kvůli Sheree J. Wilson. Nic víc, nic míň.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

I přes překvapivě příznívé místní hodnocení musím zůstat u svého názoru. První díly nepatřily k těm nejhorším, nyní jde ale spíš o závod, kdy a kdo zvládne co nejrychleji vypnout televizi, když se objeví " Married with Children ". Neustále kroucení hubou a ruka až kdesi na mne rozhodně nezapůsobily. Dvě hvězdičky snad jen proto, že jde o opravdovou televizní stálici a humorné scény se někdy opravdu dají nazvat humornými. Většinou mne ale díly uzemní zcela jiným způsobem. Bohužel.

Slečna Marplová - Není kouře bez ohýnku (2006) (epizoda)

Jedna z nejlepších filmových adaptací stejnojmenné knihy Agathy Christie. Příjemná venovkská pohoda anglické vesničky narušená přívalem urážlivých dopisů a postupnými, zdánlivě náhodnými " sebevraždami ". Navíc do celého detektivního příběhu je velmi pěkně propleteno lanko romantiky a lásky, které by nemohlo chybět :) V tomto ohledu chválím nejen tradičně Geraldine McEwan, coby Miss Marplovou, ale také Talulah Riley, která opravdu zahrála perfektní roli. Výborné!