Inferno (1999)

Film, který v mé duši zanechal spousty krásných zážitků. Krásný film, který se odehrává v jednom zapadlém městečku v nějaké poušti. Van Damme, bývalý voják se rozhodl podívat se za ssým dávným přítelem Johnnym Pětiprstým, chtěl spáchat sebevraždu ale zrovna stačil něco udělat vyrušil ho místní gang, ti ho zmlátili a postřelili. Petey ho měl radši zabít, protože posmta je sladká a příjde brzy. Eddie Lomax chodí v tílu, pistoli za páskem a v klobouku, jí Rondin koláč, který dodává sílu a zachranuje starého pána v obchodě, Jubbala, který byl zajat svými zlými synovci, kteří ho zneužili, když byl nemocný. Tento pán je náramně vtipný a i jeho čínský přítel, který se stal Eddiho pomocníkem a zabité členy gangu balil do igelitáku a kamionem je odvážel do promasti.Nejlepší svcénka z celého filmu se odehrává v motelu, kam si odvezl 2 holky a ty mu pak přijdou poděkovat. Akce je tu středně, ale tady jde hlavně o příběh, který je tu velmi silný a hraje na city, hlášky jsou perfektní a hudba také. Na konci je vidět článek v novinách " 28 zmizelých - aneb místní obyvatelstvo si myslí, že za to může UFO "

Replikant (2001)

Je to dost netipický film, který patří k těm horším filmům co Van Damme natočil, akční scény jsou dost hrozné pokud neuvádím tu brutalitu kterou Torch (zlý Van Damme) předvede,jako brutální vraždy žen, pak zabití barmana, shození starce z vozíku atd.Pak je tu hodný Van Damme (Replikant), ketrý dokáže číst Torchovo myšlenky, ale je svou mentalitou na úrovni dítěte.Po většinu filmu stále slyšíte Michaela Roookera jak na Van Damma řve pojd sem, sedni, zůstan.Tento film nedoporučuji ke vzhlédnutí, ale pro fanoušky Van Damma je to nutnost!

Poslání (2001)

Je to jeden z nejlepších filmů s Van Dammem, na začátku se odehrává v Odesse na Ukrajině, tady jsou heské bojové scénky v muzeu jak Van Damme krade to vejce, pak je skvělá bitka v baru.Děj se neodehrává pouze na jednom místě, ale velmi ho spestřují krásné záběry Jeruzaléma, tady jsem se pekelně řezal když VD utíkal před policajty v přestrojení za Žida.Finální scénka s meči byla perfektní a hlavně to s tou bombou před 4 roky jsem byl v Jeruzalémě a nikdy bych neřekl že pod zdí nářků jsou tajné chodby, kde se ukrývá poklad.Je to výborný film a myslím, že nikoho nemůže urazit, patří k Van Dammově špičce.

Peklo (2003)

Film doslova našlapaný herectvím, duševní filozofií a nečekanými zvraty.JCVD tady ukazuje nejlepší scénky jednou při zápase překouše hrdlo jednomu vězni a pak ho za to pošlou na samotku.Tam po čase celej zaroste a začne se zvedat na tyči, která čouhá ze stropu, povídá si s můrou a zatím jak jde čes, tak si plánuje svůj útěk.Dějově hodně podobné Shawhenku a s Van Dammem se mi tento film líbil mnohem více než Shawsheneke.Van Damme byl takovej lepší a svalnatější Andy Duffersen a Van Dammův spoluvězen byl takovej ostřílenější Morgan Freeman.Navíc tohle se odehrávalo někde v Rusku přesněji v Kremlu a vězenské prostředí vypadalo věrohodněji než ve Shawshenku.

Až do smrti (2007)

Můžu s jistotou říct, že tento film po Peklu Van Dammovo nejlepším filmem, které natočol po roce 2000.Herecké výkony na Van Damma ujdou, v roli fetáka nebo po komatu, přestřelky jsou na slušné úrovni i záporáci, film na mě dělá dojem kvalitního Německého krimi.Něco ve stylu Wolfův revír, ale s Van Dammem.