Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Tohle je takovej nářež až jsem dostal chut lízat autobaterky a strkat brokovnice do prdele hubenourům.Film je takovej nesmysl až je to pořádnej nářez hovadina za hovadinou.Jednička je nic, slabota, ale tady je to nadupaný tempo se stále zvyšuje, hudba je skvělá a Jason je novej superman, kterýho nezabije ani ohen.Doufám, že trojka už nebude asi by mi museli vyměnit srdce.Fuck that!

Terminator Salvation (2009)

Je to celkem působivý velkofilm, který by měl být pokračováním slavné série Terminatorů.Film nabýzí spoustu skvělých efektů a dobře zpracované akce, kde jde vidět že se grafici s reřizérem pořádně vyřádili.Christian Bale se coby John Connor docela hodí a udělal na mě dojem i Sam Worthington aka Markus napůl Terminátor.Abych pravdu řekl, čekla jsem od tohoto filmu mnohem víc, doufal jsem, že po nehezké T3 to bude mnohem lepší, sice lepší to bylo, ale neuspokojilo to mé očekávání.McG nedokázal napsat kvalitní scénář a hlavně chybí ta temná atmosféra, kterou T1 a T2 měli.Hudba se oproti T3 mnohonásobně zlepšila,ale na původní Termináří znělku to nemá.Kdybych hodnotil efekty, hudbu a akci dal bych 95% ale s tímhle příběhem to je tak něco mezi 65-70%.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Je to dost slabé scify, většina filmu je jenom nějaký kýčovitý sled událostí s opicemi na začátku, pak s nějakou hloupou operou na vesmírné stanici a děj, samotný děj trvá možná 25 minut.Ve srovnání se starým Star Trekem, je 2001: Vesmírná oddysea ubohou napodebinou vesmírného putování.Nechápu že, se mi to před 17 lety jako malému klukovi líbilo.Fakt hnus. 2* abych zas tak nesnižoval hodnocení.

100 sladkých holek (2000) odpad!

Naprostá tupost nehorázného kalibru, film je založen akorát na trapnosti a pubertálních výlevech.Může se líbit akorát mladší generaci a děckám.

Yes Man (2008)

Ze začátku to bylo celkem vtipné a ž do té doby dokud se Carey nezapsal mezi Yes manaky, dál už jsem to nebyl nějak schopen sledovat, pak byla ještě akorát vtipná scéna s tím bezdomovcem, ketrý si půjčil jeho mobil a jak Careymu došel benzín a on se plahočil bůh ví kam pro benzín.Objektivní kvalita filmu 50% mě se film líbil na 35%.

Ve jménu krále (2007)

Film dost čerpá náměty z Pána prstenů, ale jsou prachmizerně zpracovány.Krugové (něco jako skřeti) ovládnání zlým čarodějem (něco jakou Sauron), který si chce podrobit celou zem.V pozadí filmu se také objevují krásné hory ( v pánu prstenů jsou též) a země zlého čaroděje vypadá úplně jako Sauronova jsou tam Krugové, teče tam láva, je to smutné a ponuré a stále se tam čaruje, dokonce jsou ve filmu i nějaké lesní bitosti na liánách.Efekty jsou slušné, výprava také a hlavně herecké obsazení nechápu jak je Uwe překecal.Ron Pearlman umře zase jako první, ale aspon statečnou smrtí stejně jako ve filmu Outlander nebo Nepřítel před branami.Film hodně zachranují výborné bitvy s Krugy a Jasonovo umění s mečem.Občas je choreografie horší, ale zvládnout natočit tolik soubojů a kvalitně to sestřihat to dokáže jenom John Woo, kdyby pomohl Uwemu,hodnocení by mohlo být tak 75% zhruba.Celkově vzato se mi Jménem krále líbil a nelituju těch 48 Kč za DVD.

První velká vlaková loupež (1978)

Film mě velmi zaujal už i detaily přípravy na loupež.Jak Connery a Sutherland číhali na peronu a měřili na stopkách jak dlouho to trvá hlídači když si někam odkočí, potom jak dělali otisky toho klíče to jsem docela koukal jak precizně i na film to udělali.A nebo scénka jak Sutherland se převlíkl za mrtvolu a aby to nabylo na realitě mu Connery dal do rakve mrtvou kočku.A konec je velmi dramatický.No dál už vám to nebudu vyprávět to musíte vidět sami, jedná se o skvělý film.

Vyhnanec (1999)

Je to podprůměrný film, který postrádá kvalitní choreografii a scénář.Většina filmu se odehrává někde v lesích a souboje jsou k smíchu.Trailer byl zase sestříhán na superrychlý nářez, ale když si pustíte film tak je tam něco sem tam pár výbuchů, bum spadne vrtulník bum spadne druhý, většina soubojů je když Dolfík hledá princeznu a ta se stále zamotává do horších sytuací.Je to ten samý film typu Přímý kontakt (2009) film nepotěší, ale ani neurazí.Kvalita filmu 35%

Malevil (1981)

Mohlo to být lepší, možná kdybych nejdřív viděl film říkal bych si, že je to skvělé, ale když už si přečtete knihu a pak vidíte film, je to většinou sklamání.Vijímkou je Forrest Gump.

Zombie přichází (2005)

Je to dost zajímavý film, na začátku je znázorněná střelba chlapa proti více zombím, když už je všechny zabije chce se zabít sám, ale najednou tam vtrhle zásahovka a pošle ho do vězení.On je nakažený virem a ve vězení se brzy přemění v zombie, nakazí se tím většina věznů a ti e začnou žrát navzájem z mříží čouhají ukousané ruce,nohy a střeva.Film přežije jako vždycky žena, ale tu záhy zastřelí sniper ze střechy, který má eliminovat nákazu.Z hlediska brutality si tento film získal mé simpatie,ale mám radši jiné zpracování tohle v některých situacích vypadalo dost lacině.