Bára B. (LIVE) (2001) (TV film)

Hezky dokument o zajimave zpevacce, ktery taky bude casosberny, protoze pani Trestikova opet s Barou natacela a doufam, ze se dockame nejake aktualizace po deseti letech, treba s navratem Jesus Christ Superstar.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Kdyz se na ten film divala moje sestra, tvrdila jaka je to kravina. Ja porad nevim, co si o tom mam myslet, ale protoze miluju Kate Winslet a Jim Carrey to vyjimecne nedela opicky, zarazuji tenhle film do me top desitky. Takhle si predstavuju netradicni film o lasce. A kez by, kez by, slo nekoho vymazat.

Drive (2011)

Za Ryana, soundtrack a ze Carrie Mullingan vypada trochu jako Michelle Williams, kterou bych s Ryanem videla radeji. Je to zvlastni film, plny temne atmosfery a 80. soundtracku.

Pád Třetí říše (2004)

Ten film je remeslne dokonaly, ale extremne hnusny. Dneska jsem se na to chtela podivat podruhe, hlavne kvuli te casto parodovane scene v Hitlerove hlavnim stanu, ale nevydrzela jsem po scene kdy ten nacisticky doktor jde do opustene nemocnici a jediny zivy, ktery najde, jsou ty duchodci. To me dostalo. Dal uz to nedavam. Nackove byli zkurveny svine (sorry za vyrazivo) a kazdyho, kdo s nima sympatizuje bych povinne poslala do nejakyho lagru.

New York, New York (1977)

Ackoli mam rada muzikaly, nevadi mi De Niro, tak me to proste nenadchlo. Na muj vkus priserne zdlouhavy zacatek a nejak porad Lizu Minelli vidim jako tu totalne vyfetlou pani z predavani Tony 2009. Hudba pekna, film me nebavil.

Edith Piaf (2007)

Cim vickrat ten film vidim, tim vic me fascinuje jeho genialita. At uz se jedna o naprosto dokonalou Marion Cotillard, ktera se snad po dobu filmu Edith stala, tak hlavne o atmosferu, skvely scenar a propracovany strih. Samozrejme, ze ma i sve chybky (Vasuta na konci filmu ve chvili, kdy se vam fakt chce brecet, tak to s Vasutem lze dost tezko), Pariz 20. let je vlastne prazsky atelier, ale i tak, mam ten film rada a zase si rikam, ze by mi bylo fajn v jine dobe, kdy bych treba mohla jit na jeden z Edithinych koncertu. Hlavni uspech filmu pak ale lezi hlavne na Marion, ktera je neprekonatelna a dlouho dlouho jsem tak dobry vykon nevidela.

Prokletý ostrov (2010)

Dokonale prostrihy na Teddyho minulost (jak by asi Scorcese natocil neco o holokaustu), napinava atmosfera v prvnich dvou tretinach, posledni vysvetlovaci cast uz nema takove grady, ale i tak je scenar genialni.

Ztraceno v překladu (2003)

Asi k tomu musim jeste dospet, protoze filmy de facto o nicem nemam rada. Taky jsem cekala trochu neco jako happyend nebo alespon sex a nic.

Občanský průkaz (2010)

Radoby vtipna, nekoukatelna nuda ze 70. let. Toto uz fakt nee

Zoufalci (2009)

Spolecne s Mamas a Papas hrozne precenovany film.