Alenka v říši divů (2010)

Alenka v říši divů: škoda, že nejsem malej kluk, asi bych si víc užil infantilnosti pod taktovkou Disney studia. Dospělák si to užije jen v případě, že miluje Burtonovu vizualizaci přiškrcenou výše zmíněnou taktovkou. Za mě bohužel jen 40%

Jak vycvičit draka (2010)

Povedený animák, do kterého budou muset některé děti teprve dospět. Skvělá hudba a chytrý humor. Výborná jízda ve 3D se špetkou Avataru, za což ale tvůrci nemůžou. Prostě skály a draci vám jej připomenou. Za mě 80%!

Souboj Titánů (2010)

Kraken zabit a s ním i kouzlo původního příběhu. Tenhle film opravdu nemusíte vidět. Nerad to říkám, jako skalní fanoušek, ale je to zatím pro mě největší zklamání! Za mě 40%!

Iron Man 2 (2010)

Iron Man 2 je jako sex! Spousta povídání, krátká předehra a ještě kratší akce. Naštěstí Iron Man zvládne i druhé kolo ve stejném stylu! I tak za mě stál tenhle sex jen za 40%

Sex ve městě 2 (2010)

Ze Sexu mě bolel hlavně zadek! Orgazmus se ale nekonal! Bylo to příjemné 2,5h mazlení, které si, stejně jako příběh, zítra nebudu pamatovat. Je to jako by jste sledovali celou sérii vkuse, v druhé polovině to máte chuť vypnout, jít spát a dokoukat to jindy. Celkem hodnocení 50%.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Bavilo mě, že děj byl jen lehce předvídatelný, jinak bych vstal a odešel už v polovině. Tvůrci Pirátů z Karibiku dali humor jen do jedné postavy, na kterou si navíc musíte třetinu filmu počkat. Bohužel celý film nezachrání ani vizuální stránka a hrstka efektů. Promarněná šance nastartovat trilogii. Škoda. Celkové hodnocení 40%.

Muž ve stínu (2010)

Je to výborná kniha, bohužel už ne tak film. Polanského thriller je zajímavým příběhem. Musím ale napsat, že kouzlo se postupně vytrácí v předvídatelnosti děje a jednotlivé střípky příběhu se mění v prach, který sfoukne očekávaný závěr. Užil jsem si výbornou hudbu, skvělé záběry kamery a střih. Už ne tak napětí a sílu příběhu. Celkové hodnocení 50%.

Záložní plán (2010)

Je fakt, že jsem si trošku prodloužil život docela vtipným dějem a bavil se hereckým výkonem Jennifer Lopez a jejího psa. Nejlepší scéna s Jennifer je u hrnce s gulášem! Jinak ideální film jak někoho vystrašit z možného otcovství. Jestli rádi romantické komedie, tak prosím! Tahle je ale s přeslazeným koncem, který se změní v karamelem a málem vás happyendem zadusí:) Celkové hodnocení: 40%

Zelená zóna (2010)

Film Zelená zóna je akční thriller se zajímavým pohledem na kauzu Iráku a zbraní hromadného ničení. Rozhodně stojí za vidění a během dvou hodin budete mít čas přemýšlet, jestli USA měla tuhle blamáž zapotřebí. Matt Damon je tu ve slušné formě, a je vidět, že spolupráce s řežisérem Bornovi trilogie jim očividně sedne. Celkové hodnocení 70%

Predátoři (2010)

Mrzí mě, že to musím takhle napsat.... ale tak to prostě cítím. Ani výborný oskarový hrdina (Adrien Brody) a jeho zprvu sobecké "já"... ani přidaná monstra.. nezachrání, na první pohled se tvářící, akční film. Uříznout dvacet minut, a bylo by to stravitelné... jen tu kořist trošku dopéct. Celkové hodnocení 50%