Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Akční
  • Pohádka

Poslední recenze (59)

plakát

Barva kouzel (2008) (TV film) 

Souhlasím s uživatelem DaViD'82, že první dvě knihy série Zeměplocha (tedy Barva kouzel a Lehké fantastično) jsou takové divné. Ale film je povedený. Dá se říci, že se zde povedlo něco podobného jako v případě Postřižin (z nečitelné knihy nádherný film). Smrť je zde ještě trochu jiný než v dalších dílech série. Zde předvádí humor za hranicí šibeničnosti. A to zejména v rozhovoru s Mrakoplašem ve chvíli, kdy Mrakoplaš visí za ruce na větvi a pod ním čekají vlci, až spadne. Nebo ve chvíli, kdy hospodskému od Prokopnutého bubnu, který chce spáchat pojišťovací podvod, hořící zápalku. V dalších dílech Zeměplochy (z hraných filmů ještě v Otci prasátek) už je více průvodcem do světa mrtvých a více se zajímá o lidi. Nesouhlasím však s uživatelem Shadwell. Mrakoplaš je roztržitý, na hlavě klobouk s vyšitým nápisem WIZZARD (v překladu pana Kantůrka je to MÁK) a v hlavě má jen jediné kouzlo - jedno z osmi kouzel z Oktáva. A ještě k tomu je, právě díky tomu, že má v hlavě jen to jediné kouzlo, tak trochu věčným studentem, přestože je starší než někteří jiní mágové. Kdyby uživatel COrOner řádně četl sérii Zeměplocha, věděl by, že v Zuzana Stohelitská (Michelle Dockery) v tomto filmu být nemůže, protože se narodí až později (mezi Mortem a Těžkým melodičnem) a teprve v Otci prasátek má svojí první velkou roli. A Pratchett rozhodně sračky nepsal, leč musím chtě nechtě souhlasit s tím, že Zeměplochu asi s stoprocentním výsledkem natočit nejde. Ovšem mohlo to dopadnout hůře. A i přesto, no, 5* s 100% hodnoty.

plakát

Ženy od hluboké řeky (1981) 

Běloch si jde do amazonských pralesů pro smaragdy, napáchá zlo, protože je opravdu moc chce a pak se diví, když mu druhá strana jeho zlo vrátí i s úroky. Takhle šílený scénář se opravdu jen tak nevidí. Ani většina pohádek není tak ubohých - a to navzdory tomu, že některé z nich jsou také, svým způsobem, pěkně kruté (Zlatovláska - král popraví Jiříka a zemře; Jak si zasloužit princeznu - dva bratři neváhají zabít svého vyspělejšího třetího bratra a jsou zkameněni; Otec prasátek - auditoři se chtějí zbavit nepohodlného výtvoru lidské fantasie a na konci jsou potrestáni smrtí; no a mohl bych ještě chvíli pokračovat). Jenže ty pohádky mají alespoň nějaký výchovný charakter. Tohle? Ne! Tak alespoň doufám, že ten film nemá žádný reálný základ, protože poté bych nevěděl, co si o násilí amazonských domorodců myslet. Vykuchání želvy bych jako to nejhorší zlo tohoto filmu neviděl. Mně osobně vadí spíše to pověšení blodýny (Pat) za prsa. Tady opravdu filmaři ztratili soudnost. A na konec, vlastně ani nevím, jaké hodnocení tomu dát, abych neurazil filmy, kterým tento neusahá ani po paty. Takže snad jedině: něco mezi odpadem a jednou hvězdou - za odvahu takovou blbost natočit.

plakát

Matilda (1996) 

Taková milá skoro-pohádka o jedné zlé ředitelce, hodné učitelce a do sebe zahleděných hamižných rodičích, které je potřeba potrestat. Jen to zpracování by snad lépe sedělo evropské produkci, která je (pokud jde o filmy pro děti) přeci jen trochu citlivější na některé věci. Ale problém je v tom, že kniha samotná obsahuje spoustu věcí, které jsou prostě přehnané.

Poslední hodnocení (264)

Bělehradský fantom (2009)

07.08.2019

Řachanda (2016)

30.12.2018

Barva kouzel (2008) (TV film)

26.11.2017

Ženy od hluboké řeky (1981)

16.05.2017

Matilda (1996)

25.05.2016

Ztracený poklad Aztéků (2008) (TV film)

25.05.2016

Lucie a zázraky (1970)

28.04.2016

Travis (1997) (TV film)

20.03.2016

Přísahám a slibuji (1990) (seriál)

20.03.2016

Reklama

Ovládací panel