Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (59)

plakát

Barva kouzel (2008) (TV film) 

Souhlasím s uživatelem DaViD'82, že první dvě knihy série Zeměplocha (tedy Barva kouzel a Lehké fantastično) jsou takové divné. Ale film je povedený. Dá se říci, že se zde povedlo něco podobného jako v případě Postřižin (z nečitelné knihy nádherný film). Smrť je zde ještě trochu jiný než v dalších dílech série. Zde předvádí humor za hranicí šibeničnosti. A to zejména v rozhovoru s Mrakoplašem ve chvíli, kdy Mrakoplaš visí za ruce na větvi a pod ním čekají vlci, až spadne. Nebo ve chvíli, kdy hospodskému od Prokopnutého bubnu, který chce spáchat pojišťovací podvod, hořící zápalku. V dalších dílech Zeměplochy (z hraných filmů ještě v Otci prasátek) už je více průvodcem do světa mrtvých a více se zajímá o lidi. Nesouhlasím však s uživatelem Shadwell. Mrakoplaš je roztržitý, na hlavě klobouk s vyšitým nápisem WIZZARD (v překladu pana Kantůrka je to MÁK) a v hlavě má jen jediné kouzlo - jedno z osmi kouzel z Oktáva. A ještě k tomu je, právě díky tomu, že má v hlavě jen to jediné kouzlo, tak trochu věčným studentem, přestože je starší než někteří jiní mágové. Kdyby uživatel COrOner řádně četl sérii Zeměplocha, věděl by, že v Zuzana Stohelitská (Michelle Dockery) v tomto filmu být nemůže, protože se narodí až později (mezi Mortem a Těžkým melodičnem) a teprve v Otci prasátek má svojí první velkou roli. A Pratchett rozhodně sračky nepsal, leč musím chtě nechtě souhlasit s tím, že Zeměplochu asi s stoprocentním výsledkem natočit nejde. Ovšem mohlo to dopadnout hůře. A i přesto, no, 5* s 100% hodnoty.

plakát

Ženy od hluboké řeky (1981) 

Běloch si jde do amazonských pralesů pro smaragdy, napáchá zlo, protože je opravdu moc chce a pak se diví, když mu druhá strana jeho zlo vrátí i s úroky. Takhle šílený scénář se opravdu jen tak nevidí. Ani většina pohádek není tak ubohých - a to navzdory tomu, že některé z nich jsou také, svým způsobem, pěkně kruté (Zlatovláska - král popraví Jiříka a zemře; Jak si zasloužit princeznu - dva bratři neváhají zabít svého vyspělejšího třetího bratra a jsou zkameněni; Otec prasátek - auditoři se chtějí zbavit nepohodlného výtvoru lidské fantasie a na konci jsou potrestáni smrtí; no a mohl bych ještě chvíli pokračovat). Jenže ty pohádky mají alespoň nějaký výchovný charakter. Tohle? Ne! Tak alespoň doufám, že ten film nemá žádný reálný základ, protože poté bych nevěděl, co si o násilí amazonských domorodců myslet. Vykuchání želvy bych jako to nejhorší zlo tohoto filmu neviděl. Mně osobně vadí spíše to pověšení blodýny (Pat) za prsa. Tady opravdu filmaři ztratili soudnost. A na konec, vlastně ani nevím, jaké hodnocení tomu dát, abych neurazil filmy, kterým tento neusahá ani po paty. Takže snad jedině: něco mezi odpadem a jednou hvězdou - za odvahu takovou blbost natočit.

plakát

Matilda (1996) 

Taková milá skoro-pohádka o jedné zlé ředitelce, hodné učitelce a do sebe zahleděných hamižných rodičích, které je potřeba potrestat. Jen to zpracování by snad lépe sedělo evropské produkci, která je (pokud jde o filmy pro děti) přeci jen trochu citlivější na některé věci. Ale problém je v tom, že kniha samotná obsahuje spoustu věcí, které jsou prostě přehnané.

plakát

Žít (1952) 

Dokonalá politická satira. Až se jednomu může zdát, že se za těch více než šedesát let vůbec nic nezměnilo. A to vše na pozadí velmi truchlivého příběhu o umírání, který se mění ve chvíli, kdy Kandžimu jeho bývalá podřízená říká, že je v továrně spokojenější, protože po sobě zanechá něco dobrého - smích v lidech probuzený vyrobenou hračkou.

plakát

Freonový duch (1990) 

Poněkud komicky zní proroctví freonového ducha Vlastimila Brodského, že se vrátí, až se lesy v Krušných Horách zase zazelenají - a ono uběhlo již 26 roků a ty lesy vypadají stále stejně.

plakát

Za humny je drak (1982) 

A proč naší Lidce kouše hlavu princ a ne drak?. Opravdu milá pohádka plná této a jiných kouzelných hlášek. A to, že animace draka Mraka je slušně řečeno nedokonalá (a to ani ne tak animací samotnou, jako spíše tím, že je místy až moc vidět, že drak Mrak je proti dodanému pozadí - podobně jako Lucie Vondráčková v spoustě scén v Království květin), je myslím opravdu vedlejší a snadno odpustitelná záležitost.

plakát

L'Affaire Salengro (2009) (TV film) 

Docela nádherná ukázka toho, jak lze kohokoli zničit a dohnat až k sebevraždě. Až se zdá, že média se od té doby nezměnila. Stačí si lépe prohlédnout místní (nejen) politickou scénu a zvraty v ní.

plakát

Vtip (2001) (TV film) 

I když film je svým způsobem velmi smutný, přeci jen mě jedna scéna docela pobavila: A bude to mít soporifický účinek? ... Nevím, jestli soporifický, ale uspí Vás to.

plakát

12 úkolů pro Asterixe (1976) 

Jeden z mých neojblíbenějších Asterixů, už kvůli U Osirise a Apise, dívej se mi do očí a dalším docela dobrým hláškám. Ale přeci mi jedna věc vadí - navzdory tomu, že jde o komiks, v souboji v Colloseu by se asi neměla objevit hlava Kačera Donalda a další věci, které prostě nepatří do doby 50 let před naším letopočtem (jak je uvedeno na úvod filmu).

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama