Love and Dance (2009)

Ano i v Polsku se točí filmy, a občas se jim i něco povede, stejně jako u nás. Nic jsem od filmu nečekala a o to víc mne překvapil .... , dobrý námět, sympatičtí herci, úžasné taneční kreace, ... chtěla jsem dát 4* ale ten konec mne rozladil takže jsou to jen 3*

Vysloužilí lvi (2003)

výborný pohodový film, který by si zasloužil všech 5hvězd, ale ten konec......

Spartakus (2010) (seriál)

naprostá spokojenost, vykresluje to historii trochu jiným způsobem, hodně surově, spousta intrik a sexu, ale vůbec to není na škodu, líbilo se mi mnohem víc než prequel Spartakus:Bohové arény . Představitel Spartaka Andy Whitfield zahrál životní roli, bohužel nás 12.9.2011 opustil navždy .....

Červená Karkulka (2011)

trochu promrhaná šance, mohl to být 5hvězdičkový film, nápad výborný, herecké obsazení se slušným potencionálem, atmosféra chvílemi výborná, ale jako celek to není na víc jak 3hvězdy a to ještě s odřenýma ušima :)

Barbar Conan (2011)

Musím předem poznamenat, že na tento film jsem se moc těšila, a nenechala jsem se od vidění zvyklat ani nízkým hodnocením 55% ani recenzemi uživatelů, kteří filmu vyčítají co můžou, ale i snad co nemůžou :-) /viděno 22.8.2011 2D/ Díky účasti J.Momoy v projektu HBO "Hra o trůny" měla jsem jasnou představu jak Conana ztvární a on moji představu do puntíku splnil, Conan je charismatický hrdina, kterému musíte držet palce, aby zachránil svět před zloduchem co se chce stát krutým bohem a díky tomu pomstít smrt svého otce a zachránit sličnou děvu. Tomu říkám zabít 3 mouchy jednou ranou :D A že u toho praskají lebky a tečou potoky krve je snad samozřejmé. Ano je možné lecos vytknout ději a zpracování, ale při posuzování celku to nehraje takovou roli. Prostě je to pěkná krvavá fantasy pohádka pro dospělé. U Červené karkulky taky nepátráme po tom jak je možné, že vlk mluví a nakonec mu z břicha vyskáčou Karkulka s babičkou živé a zdravé

Jak jsem ti slíbil (1987) (TV film)

Smutný film podle skutečné události z 30tých let 20.století, jak snadno lze přijít o děti a jak těžké je získat je zpět," z laskavé péče státu"

Transformers 3 (2011)

Musím ač nerada hodnotit pouze 3hvězdami, vše zajímavé z 3 jsme už viděli v předešlých dvou dílech. Je to dějově hodně nevyvážené, buď se skoro nic neděje, nebo je akce tak mohutná, že si ji ani nevychutnáte. V tomto případě platí staré české přísloví: "Méně je někdy více"

Lidice (2011)

Tento film nejlépe vystihuje tato věta: "Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám." nic víc od něj nečekejte. Dějová linie se pohybuje od naprosté nudy, kdy se emotivní hudba snaží zachránit co se dá po řemeslně kvalitní historický film, který ale nezanechává hlubší dojem. Z průměru vybočuje sekvence obsazení a následného zničení Lidic. Filmu by prospěla kratší stopáž a možná i prostřih dobovými filmovými nebo fotografickými dokumenty (pohřed Heydricha,...) Přesto film jako celek zanechá hluboký dojem, nejen kvůli tématu, ale i díky hercům. Bydžovská, Fialová, Luknár a Roden každý si zaslouží jednu *

Cizinec (2010)

The Tourist je remake francouzského filmu Anthony Zimmer 2005, většinou se mi americké remaky francouzských filmů moc nelíbí, ale tento má něco do sebe, přesazení děje do Benátek potěšilo, co A.Z. jen naznačuje to T.Tourist vysvětluje, což chápu, že některým divákům vadí, ale mě se to naopak líbilo. Prostě příjemně strávených 100min a hodnotím remake stejně jako originál 70%