• Fantasy

Donnie Darko (2001)

Super podivnost! Rodinku Gyllendhaalových jsem nikdy moc nemusel, ale tady jsou jak Jake tak Maggie výborní, stejně tak ostatní herci. Kelly tady dokázal, že je sakra velkej talent, škoda, že další jeho filmy to moc nepotvrdili. 10/10

Iron Man (2008)

Trochu přeceněná, ale poměrně příjemná záležitost. Čekal jsem víc akce, proto ty tři, ale jinak Downey je parádní, Paltrow to zatraceně sluší, je to pohodový, hraje k tomu bezva muzika, závěr sice trapas, ale když dvojka přidá víc akce, lepšího záporáka a vůbec se celá vyladí, je to jasnejch pět. Tak snad se to povede. 7/10

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008) odpad!

OK, bez mučení přiznám, že jsem si tendle film půjčil hlavně proto, že jsem se mu chtěl od plic zasmát. A pro tenhle účel posloužil bezvadně, takže bych měl teoreticky dát pět nebo nehodnotit vůbec. Ale lidi... 55 procent? Za TOHLE? Zlatej Ed Wood řeknu vám! Skupinka otravnej děcek tady zas zmateně pobíhá, teď se k nim ještě přidal jakejsi lehce pozérskej gay, bitvy jsou spíš trapný... No nic, nebudu se vykecávat, prostě je to trapas, ještě větší než jednička. 1/10

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Zklamání. Indyho dobrodružství mám rád, ale tahle fantasmagorie mezi ně moc dobře nezapadá. Zhruba tak první hodinu jsem se ještě dost slušně bavil, LaBeouf je sympoš a Ford na to ještě furt má, ale pak jde scénář totálně do háje, Spielberg se za kamerou asi totálně zbláznil a já jsem jen smutně hleděl na plátno a kroutil hlavou nad tím, kam tahle série dospěla. Škoda, čekal jsem důstojné uzavření. 6/10

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Naprostá klasika žánru a jednoznačně nejlepší díl série, po Dobyvatelích už to šlo trochu z kopce a žádný z nástupců nebyl zdaleka tak dokonalej. 10/10

Suprhrdina (2008)

Scary Movie mám rád, tak jsem se docela těšil. Ale tohohle už se nebudu zastávat ani já, není to moc vtipný, spíš trapný. 3/10

V Bruggách (2008)

Černohumorná, skvěle zahraná, ale hlavně zatraceně zábavná a 'cool' komedie. Žeru Iry!!! 9/10

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Trošičku zklamání to možná je, ale stejně půjdu na slabší čtyři s tím, že se mi to líbilo víc než Sherlock, kterýmu jsem dal tři. Herci jsou skvělí, vizuální stránka jedním slovem parádní. Horší je to s příběhem, ale i tak. Docela se mi to líbilo. Není to možná to, co jsme si všichni kolektivně vysnili, ale je z toho cítit láska k řemeslu a to se taky počítá. 7/10