• Fantasy

Hugo a jeho velký objev (2011)

Martyho žeru, když nám dává nekompromisní a drsný gangsterky (Mafiáni, Casino) nebo hutňoučký thrillery (Prokletý ostrov, Taxikář). Ale dětinský omalovánky s mimořádně otravným hrdinou, přebarvičkovaným prostředím a celorodiným cílením... To jsem od něho fakt vidět netoužil. 5/10

Pařba v Bangkoku (2011)

Nemám moc výhrad, super zrealizovaný pokračování, který samozřejmě jede podle stejnýho mustru jako celej film, ale proč něco měnit, když to dobře funguje? Jasně, potřetí bych to už asi moc viděl nemusel, ale radši vezmu tudle sázku na jistotu a zas se parádně pobavím se známejma postavama, než aby se zbytečně experimentovalo a celý se to tvůrcům rozsypalo pod rukama. Takhle je to zkrátka pořád moc fajn a slabší čtyřku rád zase udělím, protože prostě nevidím, v čem je to, kromě originality konceptu, horší než jednička. A ta originalita se dá vztáhnout na osmdesát procent všech druhejch dílů, tak proč by to tady mělo zas tak moc vadit? 7/10

Pařba ve Vegas (2009)

Že bych to nazýval přímo genialitou to fakt ne, "jenom" zatraceně zábavná, chlapská, poctivá komediální řežba ideální na léto, s looserským Helmsem, šarmantním Cooperem a šíleným Galifianakisem. Občas se trochu přejede přes čáru, občas je cítit závan trapnosti, ale většinu času je to prostě zatraceně dobrá zábava. A to se cení. 8/10

Michael Clayton (2007)

Hodně slušný konverzační drama s parádním Clooneym, ve kterým většina keců nenudí a navíc se film může dobře opřít o skvělý herce ve vedlejších rolích (hlavně Wilkinson neskutečně jede) a na debutanta překvapivě jistou režii. Hodně dobrý. 8/10

Bourneův odkaz (2012)

Strašně mě ten film nasral. Nerespektuje styl svejch předchůdců, Renner na Damona ani nešáhne a navíc skončí tak, že by si tvůrci zasloužili pěknejch pár facek. V celým filmu se v podstatě jenom nudně kecá a využívá se pár událostí z Ultimáta, aniž by celej film někam vedl nebo nedejbože měly postavy aspoň trochu smysluplnou motivaci. Renner zmlátí tak tři lidi za celou stopáž a jedna vykradená honička z posledního dílu to fakt nevytrhne. Těšil jsem se na pokračování parádní série dost, ale dostal jsem jenom trapný zklamání. 4/10

Legenda (1985)

Nečekaně příjemná sedmdesátková fantasy ptákovina s parádní hudbou, mladým Cruisem a jako vždy parádním Timem Currym. Spokojenost veliká. 8/10

Gladiátor (2000)

Ňák na mě Gladiátor přestává fungovat. Jasně, má solidní velkolepost, Ridley je parádní vypravěč a dovede si diváka jednoduše vomotat kolem prstu. Jenže... Russellovi jsem to absolutně nežral, Joaquin sice ruluje, ale toho prostoru pro něj přece jen zas tak moc není a především... mě to prostě absolutně nechytá a nadšení nemůžu sdílet. Slušně odvedená prácička, na které jsem nenašel potřebný emoce, skutečně plastický hrdiny a podobný věcičky. Jasně, je to dobou, tématem, scénářem, ale to mě jako diváka nezajímá, já si chci film užít a to se mi tady nepovedlo tak dobře, jak ostatním. 6/10

Americký gangster (2007)

Naprosto parádní film s famózníma hercema a režisérem, kterej přesně ví, co a jak chce vyprávět. Jeden z vůbec nejlepších Scottovej filmů. 9/10

Blade Runner (1982)

Zaslouženej kult, ale trocha ospalý tempo mě vpravdě hodněkrát přimělo promnout si oči. Technicky a vizuálně ten film nestárne, režijně maličko jo. Ale pořád má fantastickýho Forda a jednoho z nej sci-fi záporáků vůbec. Takže dobrý. 8/10

Samec (2009)

Není to zas tak špatný, Kutcher dokonce předvádí něco na způsob herecký kreace a hlavně tam pobíhaj moc pěkný holčiny, který jsou tak nerealisticky povolný a ochotný ke svlíkání, že bych chtěl zfleku ve světě tohodle filmu žít a užívat si. Jako hlavní hrdina. Jasně, je to spíš bezpříběhová a nijak obohacující hříčka, ale i na takový se člověk musí občas mrknout. 6/10