husokachna

okres Šumperk
práce a následně koláče

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 14.12.2020  11:09

Když jsem plačící Mariánce vysvětloval, že nemusí být smutná, že E.T. odchází domů, kde mu bude dobře a po tvářích mi tekly slzy jako hrachy, rezignoval jsem na jakékoliv objektivní hodnocení filmu. Zároveň jsem selhal, když jsem se snažil holkám (6 a 3 roky) vysvětlit, že být smutný, je někdy vlastně pěkný, takže Ýtýho teď nějakou chvilku asi neuvidíme....ale příští Vánoce to zkusím znovu. Každopádně, co říct k filmu - strašně se mi líbí, jak to vypadá, jak to zní (i když Williams mě normálně tolik nebere), směju se u toho jak blbeček, i když E.T. jenom spadne a vůbec mi nevadí, že to trochu zastaralo. Jediný, co mě neuvěřitelně sralo, je Elliotův double v závěrečné honičce na kolech, kterej je na první pohled o dvě hlavy větší. To si s tím nemohli dát trochu práce a najít menšího bmx jezdce? :-) Takže prdnu 5 nostalgických žab na útěku a jdu přemýšlet, čím dětem potrápím hlavu příště. PS: Scéna, kdy Elliot líbá spolužačku je tak úžasně WTF a mimo a zároveň je tak úžasná, že mi to úplně zlepšilo náladu.

• 10.8.2020  11:15
    Vinnetou (1963)

Němci jeli Marvel stajl dávno předtím, než to bylo cool. A tak jsem musel Valérii vysvětlovat, proč ten Vinnetou nezná toho Old Shatterhanda, když ještě v pátek V pokladu na stříbrném jezeře byli kamarádi, a proč tam není ten srandovní pán, co chytal ty motýly. Takže tenhle origin trochu motá dětem hlavy, ale jinak je to pořád stejně pěkná pohádka jako kdysi. A tak i přes to, že v tom umře půlka divokého západu, pořád to na člověka působí víc než cokoliv jiného jako hra na indiány. Kdysi dávno nám tuhle představu Vinnetou vštípil do hlavy tak, že když jsme v lese stříleli z luků, cítili jsme se přesně jako ve filmu. A teď po letech, při sledování Vinnetoua, se cítím přesně jako ten malej kluk, co chtěl být náčelníkem Apačů, a kruh se uzavírá. Nedokážu nezaujatě hodnotit objektivní kvality filmu, protože je to pro mě navždy krásná vzpomínka na barevné dětství, krásný kýč, který tvořil mě a který jsem tvořil já.

• 14.6.2020  19:01

Ufff, píšu to pět minut po dokoukání a tak toho asi moc nenapíšu. Nejsem schopnej se na film podívat objektivně, protože vždy když vidím něco takového, jsem vtažen a přestávám vnímat vše, kromě děje. Je to pecka, s minimem prostředků, velmi civilně pouze díky vynikajícím hereckým výkonům, se člověk přenese osmdesát let zpět a velmi sugestivně si prožije všechnu nespravedlnost a hrůzu té doby. Ano, tohle je opravdu Válečné Drama.

• 14.6.2020  17:38
    96 hodin (2008)

Nedokážu pochopit, že jsem to do dneška neohodnotil. A tak si jdu včera chvíli po půlnoci spát, že si ještě projedu, o jakou že obskurní zábavu tím spánkem přicházím. A prásk ho, za tři minuty únos trefuju Taken, jsem v sekundě zaháčkován a dnes tím pádem piju nevyspaně už třetí kávu. A přesně jako poprvé (jdeme zítra do práce, pustíme si jenom kousek, jo? jo! prásk po půlnoci do postele) jsem s Liam dýchal a hnal se za záchranou dcery. A i když jsem 96 hodin viděl asi počtvrté, což je celkem 384 hodin, pořád jsem se klepal, jestli on to ten Liam stihne nebo nesympatická Maggie zmizí někde s jazykem v šejkově anusu. Prostě pecka, béčko jak má být, který je absolutně vytrženo z reality, není moc chytrý, ale valí se jak parní válec a nenechá vás vydechnout. Liam to sází syrově a hrubě, v akci tak akorát uvěřitelné a drsné (vždycky když střelí tu Je m'appelle manželku, tak radostí tleskám) a když se navíc přimíchá noční můra každého rodiče, tak nemůžu než říct, že tohle je jedno z nejlepších akčních béček, co jsem kdy viděl. A do třetice PRÁSK, pět totálních nekompromisních Good Lucků přímo do žíly! PS: Baleťák John Wick může jít do prdele!

• 8.6.2020  10:17
    Hook (1991)

Těžko se objektivně postupem času dívá na lásku z dětství. Jelikož jsem byl jeden z těch Petrů Panů, kteří se bojí dospět, rezonovalo ve mě poselství Hooka obzvlášť silně a možná trochu jinak než mělo. Každopádně v té o tolik jednodušší době neexistovala objektivita a člověk dokázal milovat naplno. Takže navzdory všem subjektivním nedostatkům, navzdory faktu, že se to Stevenovi trošku rozpadlo pod rukama, navzdory nelogičnostem a kolísání tempa vyprávění a nakonec navzdory otřesnému porevolučnímu dabingu (který znám zpaměti a svým způsobem miluju), mi tahle láska zůstala a když jsem včera pouštěl Hooka svým dětem, držel jsem v mnoha chvílích slzy (abych nemusel horko těžko vysvětlovat, proč tatínek pláče) a užil si tu krásnou výpravu, silný příběh, parádní triky, prostě výlet do Země Nezemě se vším všudy, naplno.

• 4.5.2020  09:51

Já prostě miluju Michaela J. Foxe, miluju Grady, zbožňuju fajn jemnej humor tohohle filmu, všechny ty postavičky, který jsou divný, ale nejsou přepálený, propadl jsem Lou i s jejím divným rádobysexy nadabovaným hlasem. Je to filmová láska z dob dospívání, která ale narozdíl od ostatních nevyhasla a na kterou se můžu podívat i teď bez pachuti ztráty těch nostalgicko-růžových brýlí. Tohle je subjektivních 5 pěkných prasat, doktore!

• 28.2.2020  08:17
    1917 (2019)

Už dlouho jsem nebyl tak rozpolcenej. V 1917 byly momenty, který bych střelil bez váhání deset hvězdiček z pěti, kdy mi bylo úzko, smutno a dolehla na mě ta neuvěřitelná tíže války, její hrůznost a brutalita, se kterou roztrhá všechno na kusy. Začátek filmu, který je jak ilustrace pekla je neuvěřitelně silný a přitom si Mendes vystačí pouze s obrazem a hudbou, jen "nehollywoodsky" snímá okolí a hlavní hrdiny. A pak jsou momenty, kdy jsem si říkal, sakra, proč je tam tahle scéna, proč to natočili takhle, proč tam dali toto, proč se hlavní hrdina zrovna takhle zachoval...a víc než kdy jindy, bych si chtěl poslechnout Sama Mendese a jeho rozbor scénáře a děje tak, aby se v mých očích ospravedlnil a já mohl ten film začít naplno milovat. Takhle mi nezbývá, než nebýt o těch pěti hvězdách, co tomu napálím, úplně přesvědčen. Ale chvílema je to mistrovské dílo a obrovskej, vtahující a drtící zážitek a každej by to měl vidět. Takže nemůžu jinak.

• 21.2.2020  09:12

Můj přítel Lukáš říká, dobré lidi špatné filmy nebolí....a tak si monstrozně delikatózně famózně vybral svůj narozeninový dárek a já musím psát tento komentář k jednomu z pilířů kinematografie devadesátých let, postmodernímu opusu, za který by se nemusel stydět ani Richard Kelly či David „Městečko“ Lynch. Na první pohled banální příběh třech malých divně vypadajících ninjů, pod povrchem sterilní devadesátkové rodinné demence skrývá komentář k Americe té doby, je zrcadlem v zrcadle nastaveným pop kultuře a člověku, a jeho snažení jako takovému. Je to opravdu rozmáchlé dílo a nepotřebuje k tomu monumentální stopáž jako buldozery typu Once upon a time in America. Ne, tohle je spíš švýcarský strojek v dokonalých hodinkách, kde vše zapadá na své místo a plní svůj konkrétní účel. Asi nebudu mít prostor, abych rozebral všechny aspekty, ale pojďme se podívat, alespoň na jednotlivosti, ve snaze vykreslit celý obraz tohoto majstrštyku. Na začátku se s ničím nezdržujeme a jsme nemilosrdně hozeni do výcviku třech hlavních protagonistů, který vede Egg Šen z Velkých nesnází v malé Číně (jestli je herec z nejlepšího film osmdesátých let využit náhodou nebo záměrně, již nechám na Tvé interpretaci, milý čtenáři), zde v roli dědečka….i když….dědečka? V dědečkovi se zrcadlí hned několik metafor. Za prvé jeho výcvikový kemp koncentrace, je v mých očích koncentračním táborem a malý ninjové jsou snad evropští židé, kteří prošli hrůzami druhé světové války, aby v kapitalistickém ráji (zábavní park….mindblown) našli vykoupení. Film mi v tomto ohledu dá ještě několikrát za pravdu. Dědečkův strach ze ztráty svých dospívajících vnuků (cituji: „je čas odložit dědečka na poličku“) značí úzkost generace otců malých ninjů, tedy i tvůrců tohoto filmu, z nástupu internetu a tzv. tekuté doby dle Zygmunta Baumana. Ale pojďme dál. Celým filmem se jako červená nit táhne Hulk Hogan (slovo „táhne“ ještě nikdy nebylo použito přesněji, protože rozhýbat svou horu skvělosti činí Hulkovi očividně problémy), který sám o sobě by vydal na jednu dlouhou stať. Hulk Hogan sošný jako Socha svobody a rigidní stejně tak, symbol starých pořádků, neustále padá k zemi a opět se zvedá, padá, zvedá, padá, zvedá….má snad být Hulk symbolem bílého muže a jeho bezmála kopulační vztah se z(Z)emí má být metaforou znásilnění americké přírody? Nevím, ale řeknu, že ANO! Mých povinných 2000 znaků se dávno naplnilo a tak si na závěr dovolím podívat se na film ještě nonkonformní optikou T. Texas Tramwaye. Podle ní, by tři malý ninjové mohli být otec, syn a duch svatý, tedy trojjediný Bůh, hlavní záporná blond pornohvězda, ďábel, dědeček Ježíš a Hulk Hogan by byl tramvají nebo jedinou ženou, kterou jsem opravdu miloval. Ale to bych se pouštěl na tenký led dohadů. A to bych nerad. Takže na to seru….Krásné narozeniny Luky.

• 14.2.2020  11:09

Wow. Bojím se, že toto napětí, tempo (antitempo) a kvalita nemůže vydržet po celou řadu, ale když se netrpělivě vrtíte v křesle, manželka vám ve 23:15 po skončení prvního dílu řekne pusť tam ještě jeden a potom následuje skoro hádka, když oznámíte, že stejně do 8. března nebudeme vědět, jak to dopadlo, tak je něco velmi dobře. Od první řady True Detective jsem nebyl tak okamžitě a nekompromisně zaháčkován a přikován k obrazovce.

• 14.2.2020  11:05

Trošku mě mrzí, že seriál, který si tak nádherně a lehce v první sezóně pohrával s klišé, k závěru druhé sezóny do těch klišé trošku zabředl. Tomu se ale asi nejde vyhnout a seriál s neuzavřenou sérií asi musí vždy nutně směřovat k vybřednutí, rozpliznutí a rozředění kvality. Jen doufám, že třetí série nebude velký kvalitativní sešup a za všechny ty nablblý úsměvy na tváři a příjemný návraty do puberty zatím nechám pět hvězdiček.

• 10.2.2020  13:49
    Absolvent (1967)

Právem kult a bez debat úžasně nadčasový film. Kdyby tomu v druhé půlce maličko nespadl řetěz a kdyby nebyla vedle té geniální a bezchybné půlky první, trošku nedotažená, tak bych dal hvězdiček deset. Takhle dám maličko slabších pět a jsem strašně rád, že jsem si tenhle rest doplnil a dokonce na plátně. Smál jsem se, trpěl s Dustinem, zamiloval se a moc si to užil. Duo Simon/Garfunkel je parádní třešnička na dortu.

• 28.1.2020  10:24
    Titanic (1997)

Čumím, brečím, kůži husím, pět hvězdiček dáti musím. Jinak k Titanicu asi není potřeba nic psát, ne?

• 27.1.2020  13:23

Subjektivní plnej kotel pro tenhle pestrej, úžasnej barevnej retro klenot. Takhle si hrát s klišé, nabourávat je, převracet, ale i naplňovat, a přitom z takovou lehkostí, jak kdyby neexistovalo nic lehčího, než dát do kupy takovej seriál. Kéž by to mělo 20 sérií a nikdy se nevyčerpalo.

• 27.1.2020  13:17

Ten přiblblej úsměv je zpátky a já ten seriál začínám nepokrytě milovat. Až jsem mi na něj nechce koukat, abych si tu druhou řadu moc rychle nevyčuměl.

• 29.12.2019  23:06

Tak to je pětka.... Pětka... Tak jdem.

• 12.11.2019  14:38

Když má člověk celej multiverse, aby se vyblbnul, musí se divákovi nutné vkrást na mysl pocit, že už to ve čtvrté řadě není ono, že je to na efekt a podobně. Takový pocit jsem měl většinu času i oblíbené epizody Pickle Rick a trochu i teď. Ale pak (u Pickle Ricka) přišel závěr a ten to zase posunul o kus výš. A stejně tak i u téhle epizody, která je jedna z těch, co nic moc neřeší, byly chvíle, kdy jsem si říkal wau, paráda. A tak, i když zase budu čekat na dokonalý díl, kterej mě posadí na zadek, musím dát plnou palbu, protože pořád je to monstrózní pecka ... a vosí oběd, tak to je jiná paráda :-D.

• 5.11.2019  10:30
    Postřižiny (1980)

Když nebudu řešit odklon od Hrabala, režim, politiku, přesah, je to nádherný film. Čepkovo VZHŮRU TEĎ miluju a často používám.

• 7.10.2019  22:49
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

A já tomu naseru plnej kotel, i když to dokonalý není a nakonec je to jenom "jinej" teenage rom-com. Dělalo mi to radost, usmíval jsem se jak blbeček, a i když je hlavní linka v podstatě úplně tuctová a předvídatelná, drobnosti, které jsou na ni navázané jsou parádní. Ani mi nakonec nevadilo, že se Otisova onanizační odysea odehrává v nerealitě a že je seriál prošpikovanej spoustou moderních a korektních propriet (mámy lezbičky, homo černoši, geekové co jsou sexy atd.) Hlavní i vedlejší mládežové jsou neskutečně sympaticky napsaní a co se týče postav, na klišé se vůbec nehraje. A tak může tajná láska hlavního hrdiny chodit s pohodovým a hodným sympaťákem a já můžu Netflixu poděkovat za perfektních 7 hodin nenáročné, ale chytré, zábavy.

• 3.10.2019  09:12
    Roger Waters: Us + Them (koncert) (2019)

Jít na Waterse a potom si stěžovat, že je to levičák a že propaganda, je jako jít do gay klubu a pak si stěžovat, že mám ochmatanou prdel. Tak tam nelez, mohls to čekat, musím říct já a koncertnímu zážitku z kina dát plnej kotel, protože show, emoce, muziku, to Roger umí a já byl nadšenej.

• 10.9.2019  09:22

Už jen ty záběry samy o sobě jsou úžasné. Po všem tom ultra a 8K a džiga HD, podání barev věrnější než nejvěrnější, mě filmová technika 80. let pohladila po duši a po srdci a připomněla mi, co mám rád na filmu. A stejně tak Wernerovo drama rozměrů výletního parníku mi opět ukázalo, že film nemusí být jenom skvěle vyvážený a namarketovaný produkt, a že může své tvůrce stát mnohem víc (a být pro ně něčím mnohem víc) než jen miliardu zlaťáků. Neskutečné, jak (nejen) filmový svět vypadal pár desítek let zpátky a úžasné moct být chvíli ve společnosti člověka, jako je Werner Herzog, člověka neskutečné vůle a motivace, motivace naplnit svůj sen navzdory všem překážkám a příkořím.

• 28.5.2019  12:40
    Barry (TV seriál) (2018)

To je tak krásně neuchopitelný, nepředvídatelný a divný, že si tomu dovolím napálit plnej knödl už po šesté epizodě. Uvidíme, jestli drajv vydrží a nebudu snižovat, ale zatím nadhodnotím za odvahu a za Bill Hadera, kterýho jsem měl rád už dřív, ale teď ho prostě miluju. Akorát to teda často není vůbec komedie, tak bacha. Když už tam ale nějakej fórek je, je parádní, suchej, chytrej a sedí. Plus ten parádní satirickej podtón, kterej si střílí z herců, mileniálů a dnešní ameriky.

• 13.5.2019  13:49

Wau, šedesátiletý filmový senior a napínal mě k prasknutí. Odhlídnu-li od hereckých výkonů, kdy každý jeden je lahůdka sám o sobě a stačil by, a zkusím popsat, co se mě na Today for the last time nejvíc dostalo. A to fakt, jak precizně se (nevím jestli díky scénáři nebo díky režii), podařil zachytit ten pozvolný a mnohdy bezstarostný pokles na dno, který s sebou chlast přináší. Nejlíp to jde vidět na postavě ing. Dandy, který s úsměvem pomalu přichází o postavení a téměř o rodinu, aby vše po cestě bagatelizoval a navenek nepřipouštěl problém. Žádné monumentální scény, prozření, antické drama. Jen nenápadné tušení rodiny, malé krůčky směrem dolů, kdy člověku nedochází, že se něco děje, dokud není pozdě. Tahle stránka "zrodu alkoholika" na mě z plátna úplně dýchala a já marně hledám důvod, proč tomu dát čtyři hvězdičky.

• 9.4.2019  09:16
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Já si to dovolím trochu nadhodnotit, protože je to tak jiný, tak svoje a (asi) dejvický, že díky za to. Bizarní nápady, sofistikovaný humor se míchá s prvoplánovým, smršť sebeironie a nekorektního humoru. A i když to občas skřípe, jako skřípala třeba i Čtvrtá hvězda, tak mě to bavilo moc. (nejvíc dvojčata Plesl a Neužil, která v posledním díle nádherně srostla v jedno...)

• 7.3.2019  11:49
    The Eric Andre Show (TV pořad) (2012)

To se snad ani nedá hvězdičkovat a doporučil bych to jako síto na kamarády. Jestli se vám to líbí a chcete zjistit, jestli si budete s člověkem rozumět, pusťte mu to. Něco vyhraněnějšího se snad ani najít nedá. Totální dada šílenost, zvrácenost, která má tak geniální momenty, že budete kroutit hlavou (Sub Zero Hadouuuuken :-D). A nebo to po dvou minutách znechucení vypnete. Jediný, co mi vadí, že Eric to prezentuje, že hosté nevědí do čeho jdou. A to se mi tak úplně nezdá, u některých interview OK, ale něco mi přijde nascriptovaný.

• 7.3.2019  11:46
    Conan (TV pořad) (2010)

Možná trochu přepálím z těma pěti hvězdama. I Conan má svoje slabý místa, všechny vtipy nedopadnou na úrodnou půdu a některý rozhovory jsou slabší a trochu křeč. Ale Conan je buďto zdaleka nejupřímnější tv host nebo z nich všech nejlepší herec. Parádní ironicky sebezhazující humor, který je nejvíc patrný v jeho scénkách "mimo studio", perfektní fórky, poslední zbytky nekorektnosti, které v US. televizi zbyly. Jeho Uber z Kevinem Hartem, scénky s Jordanem i celým štábem, Conan texaským rangerem, videa z jeho cest do zahraničí, to jsou věci, který si pustím rád znovu a znovu, právě díky Conanovi a jeho výbornýmu komediálnímu timingu.

• 11.12.2018  11:07

V době (a v roce), kdy se na čtvrtém místě nejlepších filmů na csfd rozvalují průměrní a nadprůměrně zpívající heterofilové, nemůžu než dát Prvnímu člověku plnej knödl hvězdiček a klidně i přidat. Ne, ale vážně. Od prvních chvil mě Damien dostal a moc mě mrzí, že takhle dobře režisérky vedený film (nebál bych se říct, že Damienův nejlepší) zapadne. Všechno mi tam sedělo, od klaustrofobních záběrů, kdy vás DéCHáčko nepustí ani na vteřinu z kopkitu, až po rozmáchlejší misi Apolla 11 (která mě snad vlivem předchozích kulervoucích scén tolik nevtáhla). Mezi vším tím vesmírným závoděním je roztažený tragický příběh otce, který zažil obrovskou ztrátu a i když je tak trochu sociopat, neví, jak se s ní vyrovnat a jak žít dál, když zrovna nepracuje. Jak jsem nad míru spokojen, tak bych přesto brzdil nadšení, když bych někomu doporučoval. První člověk není něco, co by vás na dvě hodiny narvalo do sedaček (i když v určitých chvílích jsem měl co dělat, abych sebou v křesle nemlátil). Je to (když to řeknu debilně) starej dobrej kus poctivé filmařiny, vyprávějící příběh jednoho muže a jeho cesty na měsíc. Já chrochtal a zatím nejlepší kinozážitek roku asi.

• 5.11.2018  08:35

Tak tohle jsem potřeboval. Báječná léta se Samem. Ale od začátku. Prázdninový filmy tohoto typu to mají u mě lehký. Je jasný, že to musí skončit odjezdem, loučením, melancholicky a na to já slyším. A Way way back, k tomu přidá rozvodový traumata, fajn postavy a super casting (se Samem bych opakoval, co tady bylo napsáno přesně 445x, ale já měl velkou radost i ze Stevea Carella, kterej snad neumí zahrát špatně, ať hraje slizouna, sympaťáka nebo mimoně; a nakonec se mi líbil i hlavní hrdina, kterej mi ze začátku moc neseděl.). A i když jsem si na konci říkal, tohle je trochu moc sladkobolný, stejně jsem se při závěrečným "závodě" usmíval jak pitomec a napjatě čekal, jak to dopadne. Je prostě fajn, po všech těch dramatech, artech, nezávislárnách, (nejlíp s twistem), dostat normální "malej" film, kterej si na nic nehraje, prostě si jen odvypráví svůj příběh a sdílí emoce. Takový filmy se snad už ani netočí, a proto zblbnu a 8 hodin po závěrečných titulcích zdvihnu svoje hodnocení na pět, přes všechny chyby, který to má. Už jen proto, že i když teď ráno v mlze našeho podhůří píšu tenhle komentář, usmívám se a pustil bych si to znovu. Jak už jsem řekl, přesně tohle jsem od filmu zase jednou potřeboval.

• 18.7.2018  09:49

A já tomu dám opatrných pět. Z kusých náznaků a vyprávění jsem čekal úplně něco jiného, ale vůbec mi nevadí, že jsem nedostal to, na co jsem se těšil. Protože Offerta je nádherně natočená, Geoffrey Rush je úžasnej a ještě v poslední třetině jsem čekal jakékoli rozuzlení a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby hlavní hrdinka byla robot, výhonek Cthulhu do našeho světa nebo dvě ženy, které jsem nejvíc miloval. Navíc žánrová nevyhraněnost jak u Víti Jakoubka, kdy člověk neví, jestli sleduje romantický film, drama o stárnutí, krimi nebo novodobou pohádku mi tak moc seděla, že jsem se ještě v noci budil a přemýšlel, jestli všechno ve filmu do sebe zapadalo a nebyla to pěkná kravina. Ale pokud byla, já dvě hodiny ani nedutal, takže jsem na to přijít nemohl. Krásný film.

• 12.2.2018  09:52

Taková pecka mi tak dlouho unikala? Noir jak prase, se vším, co k tomu patří, s Jackem, kterýmu to pálí, ale rozhodně to není žádnej Chuck Norris a případem se protlouká jak to jde, femme fatale v nesnázích, spiknutím na nejvyšších místech, vraždama, číňanama, úžasnou zápletkou a scénářem a dokonce i s poctivou "I want to know the truth" fackovačkou, nádhernou hudbou a kamerou. Já byl nadšenej a vyslovuji závazek dohnat si Polanskiho. Toho Polanskiho, se kterým jsem si začal Devátou bránou. Ale co nedokázal vyžehlit Pianista, to Čínská čtvrť vynahradila bohatě. Zlatej fond jak kráva, bojs. PS: Leo Di Caprio je beztak Nicholsonův levoboček.

• 11.9.2017  14:12

Ten wow efekt je po pár dílech zpět. Pecka!

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20