Žena ve vodě (2006)

Když jsem četl recenze na Stalo se, říkal jsem si, že to prostě nemůže být tak špatný, ne? Sakra, vždyť je to Shyamalan a mám ho rád. Pak jsem viděl Ženu ve vodě a už vím, že to může být velice špatný. Názory, že je to pohádka, že má vlastní vnitřní logiku, že totok a tamto prostě nežeru. Shrnutí děje (pozor Spoiler, který je stejně k ničemu, jako celý film): Holka je v bazéně; stará Asiatka řekne - takhle to je v pohádce; pitomec se podle toho začne chovat; nepovede se nic; stará Asiatka řekne - je tam ještě tohle v té pohádce; pitomec ji poslouchá dál a zase se nepovede nic; pitomec dělá ze sebe debila, aby mu stará Asiatka řekla, co je ještě té pohádce; pitomec přesvědčí bez jakéhokoliv vysvětlení bandu idiotů na základě rady od recenzenta debila, aby mu pomohli se vším; nic z toho se jim nepovede; debil recenzent to schytá; najdou jiný idioty, kteří nahradí předchozí idioty; přečtou cornflaky; vzepřou s k závěrečnému snažení; zase se to posere; cornflako-předčítač přijde na to, že cornflaky přečetl špatně a musí se to udělat jinak; rozjedou to ve velkým a HURÁ dopadne to dobře a všichni jsou lepší lidé/vodní lidé/orlosupové. Jo a mezitím furt chodí nějakej nablblej vlk, co má místo ocasu klacky. Pardon, říkejte si, že jsem suchar a nerozumím dětské duši, ale tohle NEŽERU. Jedna hvězda za Giamattiho.

Životy těch druhých (2006)

Kdyby Hitler vyhrál válku, mohla být naše kinematografie součástí té německé. Jen tak mimochodem.

Adamova jablka (2005)

Správně divná a ujetá nekomediální (asi) alegorie, u které jsem se i nahlas zasmál, což se mi normálně nestává. Ale pozor, humor je na Ivanově faře dodáván obzvláště načerno a vysušený (-tys mi zabil kočku -ne, on ji nezabil, byla stará a umřela náhodou, když jsme kolem ní stříleli), hlavně díky standardně úžasnýmu Madsovi, ale i díky zbytku solidně dementně ujetýho obsazení. Co se biblické alegorie, otázky víry a všeho, co si člověk může ve filmu najít na úrovni duchovní týká, radši pomlčím, já se koukal na fajn divné komediální drama a to mi stačilo. Jsou to slabá čtyři Adamova jablíčka.

Barbie a kouzlo Pegasu (2005) odpad!

Cítil jsem se u toho (Valérie odpustí), jako když jsem kdysi venčil našeho pudla a on očuchával a někdy i maličko oblizoval hovna cizích psů, co kde našel. Jediné dva kladné body této makabrozity shledávám ve faktu, že hlavního ladyboye humusáka divňáka mluví v českém dabingu Pacey z Dawsonova světa, což dodává kvalitní bizzaro, a že může existovat něco horšího a unylejšího, než Barbyje kouzelný salón.

Constantine (2005)

Ten film zraje neskutečně. Dal jsem si ho včera znovu a zase si ho někdy rád pustím. Ničím převratný, ale všechno tam do sebe tak pěkně zapadá, že jsem až v pokušení nazvat ho jedním z nejlepších filmů podle comicsu. Keanuovi role sedla parádně, zase to jednou vypadá, že skoro umí hrát, Rachel je rozkošná, jejich interakce, která občas směřuje k vtipu a pomrknutí na diváka (tady líbačka nebudeee) je tak životná, až z toho srdce plesá. No prostě je to super, všeho je tam tak akorát a pro mě se tady rodí jedna malá srdcovka. Pět čistě přeřezaných šlach.

Čtyři bratři (2005)

Byli byli bratři čtyři, to jsou oni, měli se všema při, to jsou oni....no a byli u toho někdy cool, někdy až trapní (sebeparodie je něco, co mě napadlo vícekrát při sledování a bojím se, že to nebyl záměr), ale celkově jim to docela šlapalo. Jejich akce byla místy nezvyklá a osvěžující (automobilová honička), jindy průměrná. Cesty jejich páně byly většinou hloupé, ale v rámci žánru to až tak nevadilo. Takže celkově ucházející průměr, který tito bratři čtyři předvedli. Tři průměrný špatně hrající Marky Marky.

Já a Ty a všichni ostatní (2005)

Divnej film o divných lidech s divným feelingem. Nechci tomu filmu křivdit, ale když jsem teď při úklidu ve "Chci vidět" na něj narazil, název mi byl nějak povědomej a po kliknutí jsem zjistil, že jsem ho viděl a hodnotil a ne zase nějak dávno. Ale absolutně jsem zapomněl o čem byl. Což o něm asi vypovídá nejlíp. Vzpomínám si, že při sledování jsem si ten weird feeling docela užíval, ale zaboha už nevím proč a jak.

Kancl (2005) (seriál)

Jsa velkým fanouškem původního Rickyho Kanclu, jsem se jeho americké verzi dlouho vyhýbal. Bál jsem se "poameričtění" a zhloupnutí. A obavy se z větší části nenaplnily...i když, ono je to složitější. Hodnotím po třetí sérii a už se mi potvrzuje to, čeho jsem se bál od začátku. S počtem dílů je třeba více témat, více postav, více všeho a proto se Rickyho geniální satira/trapno-komedie (terminus technicus) rozplizne ve standardní sitcom plný více či méně bizarních postaviček. A to je další velký problém, který s US Officem mám. Čím víc je třeba zapojit do děje postav, tím větší problém je napsat/vytvořit sympatické blázny a proto většina z osazenstva kanclu jsou z větší či menší části svině, zlí lidé a nejsou moc sympatičtí. S britským Kanclem jsem tenhle problém neměl. No a samozřejmě, Office stojí a padá s hlavním dutohlavem, králem trapnosti, Brentem/Scottem/.... A i tady US Kancl prohrává. Jakkoliv je Carrell geniální a když se rozjel, trapností jsem si zakrýval oči, i on postrádá geniální brutální asociálnost a politováníhodnou existenci Davida Brenta (Rickyho Gervaise). Tam, kde David Brent působil sám o sobě politováníhodně, a člověk ho zároveň nesnášel a litoval, tam se jeho u jeho amerického protějšku musí jeho lidskost často složitě vysvětlovat, musíme sledovat jeho kancelářský románek, který nedává sebemenší smysl a zase a znovu musí být polidšťován. A opět je to hlavně vina délky seriálu, protože čím delší dobu se Michael Scott chová jako kretén, tím více je nám ho třeba polidštit, abychom od seriálu jeho vinou neutekli. Další věc, kterou délka seriálu likviduje, je románek Pam a Jima, kdy už ve třetí řadě říkám - ať už jdou do prdele, jsou to otravní asociálové, jejich mám tě rád/nemám tě rád mě už vůbec nebaví a nezajímá. Ano, a zase musím srovnávat s britskou verzí, ale pokud je něco téměř identického a jedná se v podstatě o frenčížu, tak nemůžu jinak. Ale přese všechny výhrady, je pořád americký Kancl super sitcom, který má i svoje plusy oproti svému předobrazu. Třeba Dwight je lepší a Jimovy "pranky" mě taky baví. I díky " lehkému poameričtění" se na něj možná trochu lehčeji dívá a proto nakonec dávám tři silnější kvalitní archy papíru s vodotiskem a dívat se budu dál. EDIT: Tak a je to tady! V páté sérii se úroveň celkového zmrdství v Kanclu zdvihla nad úroveň zábavy a já to pomalu vzdávám. EDIT 2: Vydržel jsem ještě do půlky šesté série, kdy se většina více či méně vtipných postaviček stane plnohodnotnými zlými zmrdy, kteří konají nesmyslné zmrdství bez kontextu a ukotvení, jen aby to bylo vtipný. Škoda.

King Kong (2005)

Lidi, jako derek00007 nemají srdce. Jsou to pouhé kalkulačky na čas, které si hamiží své minuty a opájí se svou mladostí a krásou, aby pak skokem ronili slzy po vrásčitých tvářích a litovali minut, které nerozdali. Třeba právě úžasnému středostopážnímu Králi Kongovi, který si to zaslouží.