• Krátkometrážní

You Know What's Bullshit (2007) (seriál)

Taková hloupá blbina, prakticky o ničem co by si vůbec zasloužilo být na čsfd. Jenže v podání Jamese je i taková blbost skvělá.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Od začátku do konce, seminář i samotná hra, naprosto úžasná a geniální.

Mickeyho velká jízda (2013)

Příjmené překvapení jako předfilmeček u Frozen, v podobě moderně předělané klasiky. [CineStra Anděl - 21.12.2013]

Ledové království (2013)

Asi nejdepresivnější pohádka letošního roku. Spoil: Hned na začátku dostaneme pecku v podobě skoro mrtvé sestry, se zmrznutým mozkem a následuje úplně oddělení obou sester, což je obě naprosto zničí. Navíc je Elsa celý život nucena k sebezapírání, skrývání své povahy a schopností a to i když se absolutně s nikým nesmí stýkat. A jako by to nestačilo přichází ještě smrt obou rodičů a zmrazení úplně celého města včetně okolí. Ještě mohla Anna na konci umřít a půlka dětí v sále by spáchala sebevraždu. I tak je to ale krásně udělaná pohádka a pokud člověk překousne všechnu tu smrt a utrpení tak se konec konců i dost nasměje. [CineStar Anděl - 21.2.2013]

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Druhý díl je mnohem akčnějši než první. Opravdu je to hodně znát, ale bohužel asi hlavně kvůli tomu film není tolik "Hobitovej" jak bych si predstavoval a mnohem víc se vzdaluje od predlohy než první díl. I přesto je to ale parádní řežba plná dechberoucích efektů, krajin, hudby a i všeho ostatního. BTW Legolas je teda pořádně mrštnej parchant. Navíc rozhodně potěšila možnost film vidět mezi prvníma v republice [CineStar Anděl - 11.12. a 21.12.]

Lásky čas (2013)

Lásky čas se z traileru tváří mnohem akčněji a vtipněji než ve skutečnosti je. I tak to ale byla fajn podívaná. Nejlepší samozřejmě Nighy a McAdams, i když místo McAdams bych radši měl Deschanel. Jinak už fakt nevím co k tomu dodat.....

Half-Life: Singularity Collapse (2011)

I přes horší hodnocení mi to přijde o dost lepší než třeba "Portal: No Escape" (kterej je teda taky dost dobrej). Prostě starej dobrej half-life a jeho přiběh je naprostá špička a převedení do skutečnosti je úžasný. I když svět, kterej v half-lifu vidíme je až desivej a člověk by tam rozhodně žít nechtěl, tak je zároveň i tak zajímavej, až to člověk strašně táhne. Prostě se to pomalu nedá popsat. Tenhle "first person styl" je pro krátkometrážní filmy strašně efektivní a i když třeba při 2 hodinách by z toho člověk pomalu měl závratě, tak udělat třeba takový 50-60 minutový first person filmeček z half-life prostřetí by bylo super.

jOBS (2013)

Na tomhle filmu mě mrzej hlavně 2 věci. 1) nebylo to až do smrti Jobse, nebo několik mělo let před smrtí, nebo aspoň do vydání toho posranýho Ipodu. Přišlo mi, že se tam ta prezentace na začátek vrazila a než se film dokončil, tak se na to úplně zapomělo zůstal z toho dějově nic neřikající výkřik. 2) vynechání některých, celkem podstatných částí Jobsova života. Čekal jsem že to bude hlavně o životu Steva Jobse a ne jen o vzniku a chodu Applu. I když ono to vlastně ani o Applu nebylo. Spíš bych řekl že to bylo srhnutí životních okamžiků, ve kterých se vyskytoval Jobs i Apple. Ostatní události, kterých se účastnil buď jen Jobs, nebo jen Apple jsou prostě odignorované. Co musím uznat je, že Kutcher je naposto úžasný Jobs a v určitých částech života je mu až neuvěřitelně podobný. [Cinestar Anděl]

Kick-Ass 2 (2013)

Parádní nářez, dobře jsem jsem bavil, hodně jsem se zasmál a celkově to bylo opravdu super. Bohužel ale na jedničku to ani náhodou nemá a doufám že trojka, (jestli vůbec nějaká bude) bude lepší a ideálně překoná i jedničku. Nejvíc mě asi mrzí že to bylo místama tolik brutální. Samozřejmě, zabíjení v takovémhle podání je sranda a dá se na to krásně koukat, ale tohle bylo místama až přehnaný a trochu i nechutný. Druhá vada, která mi úplně neseděla je Jim Carrey, ani pořádně nevím, co mi tam na něm tolik vadilo, protože hrál opravdu hodně dobře. Asi prostě to, že vim že je to Jim Carrey a nechci ho tam. [Cinestar Anděl - 22.8.2013]

Elysium (2013)

No to byl zase výtvor. Hrozný zklamání. Od prvního letošního filmobraní, kde jsem poprvé viděl trailer jsem se těšil a Blomkamp to takhle posere. Damon neni žádnej super herec, i když hrát každopádně umí. To co ale dostal za úkol v tomhle filmu.......no, přirovnal bych to asi k tomu, když si na doučování matematiky pro svého 7 letého syna, který moc nezvládá odčítání, najmete matematika, který má doktorát z matematického modelování. Druhá naprosto strašná věc je zabezpečení Elysia. Nestřeženější místo ve vesmíru? No možná tak nejstřeženější místo mezi Zemí a Měsícem a to opravdu jenom možná. Ve chvíli, kdy Tajemnice Delacourt zvedla zadek z křesla a šla lovit Damona, tak vlastně neměl nikdo sebemenší problém se na Elysium bez sebemenšího povšimnutí dostat. Styl, jakým se chtěli obyvatelé Země dostat na Elysium byl teda taky naprosto neuvěřitelný (celý život šetřim aby mě nějaká smažka, která si v garáži udělala raketovou základnu s absurdně velkým počtem monitorů, poslala v raketoplánu na cestu vesmírem, kterou na 66% nepřežiju, abych teda nakonec hned po přistání byl tak na 95% zpoutám a poslán zpět na zem a hurááá můžu znova). jediné na co se dalo koukat je to propracované prostředí a efekty celkově, které jsou opravdu super a ty 2* si zaslouží, jinak fakt nic. [Cinestar Anděl - 29.8.2013]