• Krátkometrážní

Velký Gatsby (2013)

Konečně se mi taky jednou povedlo přečíst knížku dřív než vidět film a musim říct že žádný film točený podle knížky, který jsem viděl, se tak přesně nedrží předlohy jako právě The Great Gatsby. Přesně takhle jsem si při čtení ten film představoval (až na ty pařby, ty bych si asi takhle super divoký ani představit nedokázal). Každopádně Gatsby, s celým tím neuvěřitelným luxusem a rozhazováním prachů nezklamal a jediné co bych možná upravil, jsou některé písničky, které jsou příšerné. Hlavně za ně teda ta * dolů. [Cinestar Anděl - 20.5.2013]

Napola: Hitlerova elita (2004)

V něčem dost šokující příběh, ale na jednu stranu to jejich nacistiké pedantství a přehnaný perfekcionismus, nebyl úplně k zahození a věřím že se němcům v podobným elitních školách povedlo vychovat opravu perfektní vůdce a naprosto bezcitné zabijáky. Z některých jejich lekcí mi naprosto běhal mráz po zádech a opravdu bych si to s nima vyměnit nechtěl (třeba plavání pod ledem), ale něco i vypadalo dost zajímavě. Nějvíc mě asi pobavila slovní úloha "moderní bombardér unese XXX bomb, jak velké území vybombardujem, pokud letí rychlostí 230km/h a shazuje jednu bombu za vteřinu", opravdu praktická výuka matematiky do doby světové války.

Old Boy (2003)

Já prostě nevim co tomu mam dát. Dal jsem na rady několika lidí z okolí, někteří tvrdili že je to nejlepší film jaký kdy viděli, že nakoci zůstali jen udiveně zírat s otevřenou pusou. Mě osobně ten konec přišel dost morbidní, spíš až nechutnej (a tim nemyslim uříznutý jazyk). Rozhodně je to kvalitní kousek z korejského filmařstvi, ale já prostě nevim. Nejspíš se budu ještě dlouho rozhodovat kolik dát, pak to několikrát změním a stejně s tím nebudu spokojený. Z určitého hlediska bych dal nejradši rovnou 5*, ale když se nad tím zase zamyslím trochu z jiného úhlu, dal bych nejradši max 2*. Už dlouho jsem z ničeho neměl tak rozporuplné dojmy.

Movie: The Movie (2012)

Hvězdně obsazená blbost, ani ne moc vtipná, ani ne moc originální, prostě šlo jen o to, narvat co nejvíc slavných herců do co nejkratšího filmu.

Věříme v Boha (2000)

Nápad úžasný, originální, vtipný, ale zpracování už bohužel ne tak skvělé. Veřím, že by se dalo na tom trošku víc zamakat a výsledek by byl ještě mnohem lepší.

Iron Man 3 (2013)

Těšil jsem se jako malé dítě, už jsem poslední dny před kinem ani nemohl pořádně usnout, soudtrack mě nalákával ještě víc, kvůli práci jsem musel čekat až několik dní po premiéře a nakonec jsem z toho všeho natěšení tak nadšený nebyl. Samozřejmě to bylo jako celek naprosto parádní a míň než 5* prostě ne, ale i tak se našlo dost věci, které jsem měl problém překousnout. Úplně to nejhorší byl mandarine. Kurva to měl být mocný kouzeník s deseti kouzelnými prsteny a ne nějaká (spoil) vychlastaná feťácká troska. Druhá (né tak strašná) věc která mi vadila, byl fakt, že ( ještě jeden spoil) Extremisem se nenakazil dobrovolně Iron man, ale nedobrovolně Pepper. Možná mi to ale vadilo jen proto, že jsem četl komiks Extremis. Film ale jinak jako celek funguje skvěle a nejradši bych zašel ještě aspoň jednou. [Cinesta Anděl - 7.5.2013]

Hudba pro jeden byt a šest bubeníků (2001)

Tak tohle mi vubec zábavný ani vtipný nepřišlo, spíš mi z toho bylo docela na nic. Možná kdyby po sobě uklidili, aby nebylo nic poznat a odešli dřív než přijdou majitelé, tak bych dal o * víc, ale takhle je to akorád divný a místy dost nechutný.

Nevědomí (2013)

Kromě toho konce docela paráda. Oblivion byl taky jede z těch filmů, na které jsem se těšil dost dopředu a rozhodně nemůžu říct že bych nebyl spokojený, i když nějakou tu výhradu bych určitě měl (no co že je 49 mrtva, mam tu 52 tak se spokojím s ní). Efekty, pohledy na krajiny, všechny stavby a technika, užasný. S hereckým obsazením jsem byl taky spokojen (jen příště prosím trochu víc Freemana). [Cinestar Anděl - 21.4.2013]

Zlomené město (2013)

Docela jsem se na Zlomené město těšil, hlavně teda kvůli Coweovi, ale byla to dost bída. Čekal jsem to o dost zajímavější, s hlubším příběhem, možná i akčnější. Tohle spíš bylo plné zbytečných scén, moc vyhrocené a tak celkově docela nuda. [Cinestar Anděl - 25.4.2013]

Jack a obři (2013)

Pokud máte tu možnost, rozhodně na Jacka o obry nekoukejte s dabingem. U nás v kině bohužel ta možnost nebyla (a nevím jestli v nějakém kině vůbec jo) a opravdu je to příšerný zážitek. Nemyslím si že je to zase až taková pohádka aby stačila dabovaná verze. I když v sále bylo dost dětí, tak při nějakých scénách, ve kterých se s řevem trhají lidi napůl, nebo se jim ukusuje hlava, měli děti docela bobky a spíš se měli tendenci schovávat k rodičům, než aby si to užili. Rozhodně bych na to dítě pod 8 let nevzal. Jinak samotný příběh byl zvláště nastavovaný, celkem zmatený a celkově se mi to prostě ani moc nelíbilo. Rozhodně jedno z těch slabších fantasy. [Cinestar Anděl - 6.4.2013]