Goemon (2009)

Nejčistší esence japonské legendy. Každá scéna tohoto filmu ve mě zanechala hluboký zážitek, který se umocňoval každou další dějovou linkou, které se sice zběsile proplétají, ale dávají dohromady naprosto úžasný a kompaktní celek. Naproti Casshernu, kde chtěl Kazuaki Kiriya mermomocí ukázat všechn svůj talent najednou, dokáže v Goemonovi udržet příběh jednoho univerza. Přesto nesmírně komplexní. Dá se říct, že spousta příběhů, které v tomhle snímku najdete by se dalo rozvést do samostaných filmů. To ale není kritika. Naopak. Byl jsem ohromen a uchvácen. Mohl bych tady mluvit o duši filmu, o tom, jak vám závěrečné titulky sevřou hrdlo a nebudete vědět co říct, o dokonalé audiovizuální prezentaci, o tom jak směšné je, nadávat na nějaké zastaralé CGI (proboha, viděli jsme všichni stejný snímek??! Ani nemluvím asi o té minutě na CGI trávě, která vůbec ničím neurážela - jde o stylizaci, říká vám to něco?). Místo toho všeho ale shrnu tenhle snímek slovi samotného Goemona, krále zlodějů, shinobiho a rudého rytíře: "Jaký znamenitý pohled ..." Dononalé ... 100%

Gruffalo (2009) (TV film)

velice příjemná animová pohádka o jedné myši, která přelstila všechny. Klasické vyprávění ve kterém se záměrně opakují téměř totožné události (myšík potká hada, vykecá se z toho - potom potká sovu, vykecá se z toho ...) dají i dospělému divákovi vzpomenout na ty nejklasičtější pohádky našeho dětství a jestli se tam rádi vracíte, neváhejte ani chvilku :-)

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Je hrozné, že film, kterému dávám 2 hvězdičky, je stejně to lepší z české tvorby za posledních x - let. Fajn je linka s Béďou, ale ani Polívkovi se kolikrát nedaří při tom nevypadat, jako kdyby text předčítal z papíru a byla to rozhlasová hra. Prostředek a větší část filmu je ovšem prvoplánové emoční vydírání diváka, série modelových příhod jako z reklamy na psí útulek. Řemeslně je vše ok, jenom mi to přijde jako takové to co vás první napadne, když se řekne "dojemný příběh o pejskovi," - tak takový scénář napíše žák základní školy. Na druhou stranu, na rozdíl od většiny české produkce, jsem neměl chuť zvracet a nebo umřít kvůli nějakým vyloženě přešlapům a hloupostem. Předlohu neznám, potěšil Fatty v roli veterináře. :-)

Halo Legends (2010)

úvod - nesmírně rozvláčný a překombinovaný, nejdřív nás vyhladí jedni emzáci, my pak vyhladíme celou galaxii, pak ji znovu oživíme, začneme se vyhlazovat navzájem, pak nás začnou vyhlazovat další emzáci a aby se to nemíchalo, mezi tím se zase proberou ti první emzáci, co už jsme je dávno vyhladili, takže se s těmi druhými emzáky musíme spojit. Nestačili by jedni emzáci? Protože počtem emzáků nezíská legenda na zajímavosti. 4/10 Duel - podivná animace u které jsem váhal jestli je stylová nebo prostě blbá, nakonec jsem se rozhodl, že blbá. Příběh odpadlého covenantského arbitera, který na cestě za pomstou bojuje a vraždí úplně každého, mě výrazně neoslnil. Bojovým scénám je však nutné přiznat choreografickou zručnost. 4/10 Homecoming - celkem ucházející animace - průměrná manga. Příběh o speciální jednotce Sparťanů, jejich minulosti, tréninku a osudové akci. Skoky mezi časovými liniemi nejsou moc konzistentní, ale celkově vyzní příběh celkem povedeně. 6/10 Odd One Out - komický příběh ztroskotalého Sparťana na cízý planetě, příběh jedné archaické AI a někdy trochu přehnaná akce. Animace je poplatná svému žánru a v některých případech opravdu povedená. Docela jsem se bavil. 6/10 Prototype - Be Human - jedna z nejsilnějších epizod, skvělá animace a dramatický příběh vojáka Ghosta, který měl za úkol zlikvidovat experimentální bojový oblek. Velice kvalitní akční sekvence a silný, epický závěr. 8/10 Babysitter Druhý nejsilnější příběh o skupině speciálních jednotek a jednom tajemném Sparťanovi, kteří mají za úkol na mimozemské planetě zlikvidovat covenantského proroka. Výborná animace a příběh zajímavě vyeskaluje. 8/10 Package - ne uplně špatná 3D animace, které ale moc neprospívá fakt, že se vše odehrává v uniformním vesmírném prostoru a později uvnitř covenantské lodi. Celkově tak vizuál není příliš atraktivní. A příběh, ve kterém Master Chief zachraňuje doktorku z vězení je naprosto tupý a nezáživný. Akce uvnitř lodi se celkem povedla, takže body snad jedině za ni. 5/10 závěrem - všehovšudy dvě kvalitní epizody, zbytek průměr až podprůměr. Nic víc jsem od toho ani nečekal. Troufám si tvrdit, že ani zarytí fanoušci Halo si zde na své nepřijdou. Těch několik z kontextu vytržených příběhů moc svět a příběh herní série nedotvářejí. 6/10

Hele Muppete, kdo tady vraždí? (2018) odpad!

Normálně filmy dokoukávám, ať už jsou jaké jsou. Ale téhle nudné frašce jsem víc než 30 minut nehodlal dát. Je až absurdní jak se autorům povedlo celý snímek udělat tak, aby NEBYL ani vteřinu vtipný. To musel být záměr.

Herkules v New Yorku (1970)

Čekal jsem že to bude horší :-). Je to naivní groteska, která moc nefunguje, ale že by mě to až tak uráželo, to zase ne.

Hotel Artemis (2018)

Jedinou hvězdičku za vkusnou scénu s 3D tiskárnou. Trapné hlášky jako z deníčku puberťáka, který zkouší napsat svůj první naprosto cool scénář. Dialogy vyloženě bolí, postavy jsou ploché jako hrudník japonské gymnastky, akce je úplné minimum, vlastně více méně jen v posledních 10 minutách. Zbytek času sledujeme útrpně natahovanou nudu bez špetky originality. Chudák Goldblum a Dave Bautista. ...

H.P. Lovecraft's Monster Portal (2022)

Těžce Cčkový horůrek, který sice vychází ze světa H.P. Lovecrafta, ale pro fanoušky spíš nemá smysl. Jedna hvězdička je za těch pár sekund CGI Chulhu a dalších vesmírných bohů, ale příběh je hrozný, herecké výkony nulové a celková kvalita příšerně amatérská.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Mnozí se mnou jistě nebudou souhlasit, ale SG: Universe je pro mě jednoznačně nejlepší sérií ze světa SG. SG1 mě moc nenadchla, Atlantis už byla o dost kvalitnější. Je pravda, že jsem hodně emocionálně zaměřený člověk a tak v případě SG: Universe ani tak neřeším nějaký hlubší, komplikovaný příběh se spoustou detailů, ras, planet a rozličných zápletek, jak tomu bylo v předchozích sériích. A je pravda, že pokud jste fanoušky tohoto stylu, pak vás nejspíš Universe dost zklame. Já si ale prostě nesmírně užívám tu atmosféru, kterou se prostě pánům režisérům a trikovým specialistům povedlo vybudovat nesmírně dobře. Lví podíl má na té silné, emotivní až snové atmosféře, která mi připomínala (jen čistě pocitově) například BladeRunnera, Sunshine nebo herní Mass Effect, jednoznačně hudba. Ta je prostě geniální. Prostě mě bavily ty dloué pasáže, kdy loď prolétala mlžným obrem, nebo se blížila ke slunci. Bavilo mě se uvolnit, poslouchat tu hudbu a koukat na ty nádherné obrázky. Další věc, která se opravdu povedla jsou charaktery. Herecké výkony jsou zase o kategorii jinde, než v předchozích sériích a i když někomu mohou přijít na Sci-Fi "až moc" lidské, mě to vyhovuje. Třetí série Hvězdné brány se vydala nprosto jiným směrem, než její předchůdci, což musí jednoznačně vést ke dvěma naprosto odlišným názorům. Já patřím do skupiny diváků, kteří jsou s poslední sérií SG nadmíru spokojeni. K dokonalosti schízí eliminace některých slabších dílů, které se až příliš věnují emocím a vztahům (vím že si teď trochu protiřečím - ale někdy toho bylo opravdu víc, než je zdrávo). Jinak pro mě opravdu milé překvapení.

In Absentia (2000)

Příliš experimentální, surrealistické a abstraktní. Atmosféra je výborná, ale buduje ji především hudba. Všechno ostatné je jen změť rádoby hlubokých obrazů. Přesto hodnotím nadprůměrně, protože ta hudba je opravdu výborná a za jedno zkouknutí to rozhodně stojí.