Zelená poušť (2012)

ÁNO: Silná téma, zaujímavý obsah a uveriteľná vízia budúcnosti. NIE: Spracovanie, to sú neustále zatmievačky a niekedy aj zmätočný strih.

2019: Cíl Měsíc (2009) (TV film)

Zaujímavá téma, aj v celku dobre vyrozprávané. Príťažlivosť tomu pridáva najmä súčasné 50. výročie pristátia na Mesiaci (r. 2019). Rád by som vedel, ako je na tom program Constallation dnes.

Miláčku, zmenšil jsem děti (1989)

U mňa toto veľmi nazabodovalo, a to ma teda námet veľmi zaujal. Nuda, ktorá by však u detí mohla mať o dosť lepšie hodnotenie, ako takto odo mňa. Jediná ako tak prepracovaná vzťahová rovina bola medzi susedovie otcom a jeho najstarším synom.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Dosť zlé. Nebyť zopár dobrých pesničiek a záveru, bolo by hodnotenie ešte horšie. S jednotkou sa to ani nedá porovnávať.

Who Killed Captain Alex? (2010)

Toto tu nerešpektuje pravidlá. Vytvára si svoje a určuje tým línie vlastného žánru - SUPA action movie! Toto je Wakaliwood. Take it or leave it.

Dil Dhadakne Do (2015)

ÁNO: Ba veru, je to aj komédia. Fakt sa dá na niektorých miestach nielen pousmiať, ale sa aj zasmiať. Hoci sú vzťahy v rodine primárne archetypálne, sú napísané uveriteľne. Scéna v nemocničnej kajute mala skvelý náboj, veril som tomu. V celku veľmi príjemné herectvo. NIE: Akurát postava Kabira bola napísaná až príliš plocho. Jeho motiváciám, najmä zo začiatku príbehu, som vôbec nerozumel. Pes je úplne zbytočný. Ani nijako neovplyvnil dej, ani jeho komentáre nepôsobili osviežujúco. Piesní je málo, taktiež tancov. Zrejme z toho istého dôvodu, prečo sa zasa výprava vybrala do Európy - teda, že to chce pôsobiť svetáckejšie.

Kahaani (2012)

ÁNO: Minutáž, civilnosť hrania a napätie, pri ktorom som sa pýtal, tak ako to teda vlastne ide skončiť. NIE:Júj, poriadne prekombinované. A ten záver taký vysvetľujúci, že neviem načo som teda pozeral tie dve hodiny predtým. Stačilo tých posledných 5 minút.

Ae Dil Hai Mushkil (2016)

ÁNO: Pre mňa nečakaný záver a vôbec aj námet - priateľstvo verzus láska. NIE: Dosť veľa slabých momentov. Napríklad už len ten úvod - nemastný, neslaný. A nedotiahnuté podporné postavy, najmä v prípade dvojitého rande.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

ÁNO: Strhujúce. Fakt to dokáže držať napätie a tým aj pozornosť. Začiatok je správne príjemný, aby mohlo prísť poriadne inferno. NIE: Lenže dosť útrpne som znášal tú dieru, ktorá bola medzi začiatkom a tým bengálom, čo sa tam rozpútal neskôr. Kecanie o ničom. Nejaký cement a lovenie rýb rukami, či čo. A ešte ten môj komplikovaný vzťah k menu Mark Wahlberg. Pre mňa nie je áčkovým hercom, ale možno som ho len nevidel v tom správnom filme.

Suburra (2015)

Špina Ríma v celej svojej kráse. Prevažne nočné, alebo aspoň daždivé exteriéry historického mesta predznamenávajú aj celkovú atmosféru. Mierne ponurá, ale najmä nebezpečné ťahanie nitiek "vážených" ľudí. Na pozadí, v jemnom náčrte, možno pozorovať prepojenie mafie, politických špičiek aj kléru. Filmu sa darí udržať pozornosť, aj napriek vyše dvojhodinovej minutáži. Zvlášť ľúbivé sú sekvencie, kde sa hrá s farbami. Pre mňa trošku nedotiahnutý záver. Čakal by som silnejšie vyvrcholenie. Zo záverečných obrázkov mi v hlave utkvel len pes v klietke (čo koniec koncov nie je málo).