Ptačí klec (1996)

ÁNO: Absurdná zápletka, ale výborná komédia s veľmi hravými pesničkami. Neviem, prečo je v popise dráma. Našťastie, drámu som neočakával a príjemne som sa zabavil. Výbuchy smiechu. A to nielen na hláškach, ale aj na fyzickom herectve hviezdneho obsadenia. Dovolím si tvrdiť, že z časti je toto tu aj pekne nastavené zrkadlo tím fanatickejším konzervatívcom. NIE: Ak máte odpor voči homosexuálom, nevidím dôvod, prečo si by ste si týmto filmom kazili deň. Ak ho nemáte, zamrzí vás, že miestami má človek pocit, že ide o adaptáciu divadelnej hry a nie plnokrvný film. A ak som vám v niečom podobný, od uzavretia príbehu budete možno rovnako čakať viac, ako len odchod z klubu SPOILER a záber na svadobčanov SPOILER.

Američan (2010)

ÁNO: Úplne milujem takéto našľapané trillery s komornou atmosférou. A tie lokácie. Nádherné rovnako ako ženy. Toto si znova pozriem rád. NIE: Niekomu to prekážať nemusí. Ono je to na jednej strane asi úplne normálne. V určitom momente už viete ako sa to dejovo bude vyvíjať a aj sa to tak vyvíja.

Einstein (2008)

ÁNO: Tak takto to teda je s tým Albertom jedným nepodareným. Tri rozmery mu boli málo. Inak, mám rád teoretického fyzika a populátora vedy menom Michio Kaku, preto som rád, že je aj v tomto filme. Michio vie veci pekne pripodobniť a zjednodušiť ich pochopenie, čo pri Albertových rovniciach treba. Okrem fyziky sa tu dozvedáme aj o Einsteinovom osobnom živote, o ktorom som doposiaľ vedel ozaj málo. NIE: Absolútny súhlas s používateľom kaposlav. Film končí v rozprávaní o Einsteinovom živote priskoro.

Tesla - pán blesků (2000) (TV film)

ÁNO: Dovolím si povedať, že informačne hodnotných 87 minút o zaujímavom človeku, o ktorom sa zas až toľko nehovorí. NIE: Práve preto by chcelo viac informácií o osobnom živote. Aby sme do toho Teslu viac videli, aby sme s ním mohli viac sympatizovať. Na mňa trošičku suché.

Dobrodružství Philiberta, kapitána paniců (2011)

ÁNO: Kto je nenáročný, asi si príde na svoje väčšmi. Kto je náročnejší, možno sa párkrát usmeje. NIE: Fúúú. Dosť slabé. Pár vecí úsmevných, ale zasmiať sa pri tomto ani za nič nedalo. Celé to pôsobilo ako nejaký televízny film a rýchlokvasne.

Z popelnice do lednice? (2010)

Smutné, fakt. Ale keď vidím, aká hrča dôchodcov a študentov sa vždy zhŕkne okolo zlacneného tovaru s blízkym dátumom spotreby v obchodoch na Slovensku, nezdá sa mi, že všetko z dokumentu platí generálne. SPOILER Ako aj so všeobecným nadsadzovaním dátumu minimálnej trvanlivosti. Skúste si dať jogurt, ktorý je deň "po" a vyberte sa na dvojhodinový film do kina. Kus z filmu si asi budete domýšľať vo vykachličkovanej kabínke. SPOILER

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

ÁNO: Keď sa už človek rozhodne pozerať romantický film, ráta s istými žánrovými dominantami. Ale aj keby nerátal, pri tomto filme to až tak neprekáža. Postavy nie sú iba rázne čierno-biele, humor je ľahký a romantika je sladká tak akurát. Vývoj vzťahov postáv je postupný a nenútený. Mňa špeciálne, ako fanúšika seriálu, potešila postava tatka Frasiera Cranea. Inak, platany sú nádherné stromy! NIE: Škoda, že aj príjemný film vedia pokaziť drobnosti. Niektorým veciam sa dá uveriť len ťažko (základniarka a perpetuum mobile? rly? zatiaľ čo on mal aspoň jedného kamoša, ona sa bavila s rodičmi alebo s kurkami? atď).

Auta 2 (2011)

ÁNO: Tempo to má, to hej. Aj sa človek zasmeje. A pre deti to nie je až také hrozné, ako tu niektorí píšu. NIE: Viem, že mi pri jednotke bolo ľúto, že autíčko s hlodákmi nemalo viac priestoru, ale nakoniec mi je aj ľúto, že v dvojke to tak bolo. Teda, samotná postavička za to ani nemôže, ale celé mi to príde akési odfláknuté. Nemá to dušičku.

22 Jump Street (2014)

ÁNO: Úprimne? Mal som dosť pochybností o tom, či sa to aspoň vyrovná dvadsaťjedničke. Teraz však viem, že obavy boli zbytočné. Našľapaná zábava, ktorá si nerobí nárok absolútne na nič, iba ak na to, ako vás rozosmiať. NIE: Ach, a deväťdesiate roky sú definitívne preč. Viete, je mi smutno za parťáckymi filmami, v ktorých nebolo až tak prehnane komickosti.

Fakjů pane učiteli (2013)

ÁNO: Až taká hovadina, že to nejde vnímať seriózne. Toto tu je veľmi zábavná prdel. NIE: Klišé jak nasráno.