Zelená míle (1999)

Výborný Duncan, Hanks, myš aj Darabont. Krásny príbeh. Odnášam si nádej a vieru.

Řidič slečny Daisy (1989)

ÁNO: V príbehu sa zdá, že sa skoro nič nedeje. Ale na úrovni vzťahu sa to posúva stále. Veľmi citlivý príbeh o vzťahu dvoch charakterov bez akejkoľvek vtieravosti. Žiadne neúnosné životné osudy, ktoré by z vás žmýkali slzy. Nie, toto tu nehrozí. Napriek tomu emócie diváka neostávajú chladné ani nezúčastnené. Výborné filmové spracovanie divadelnej hry, kde divadelnosť necítiť. NIE: V príbehu sa zdá, že sa skoro nič nedeje. Hoci to nie je úplne tak, ten pocit pri pozeraní človek nadobúda. Možno nie úplne využitou postavičkou sa mi zdal byť syn.

Kramerová versus Kramer (1979)

ÁNO: Výborne zvládnuté. Rozprávanie príbehu sa nikam neponáhľa, napriek tomu nuda nehrozí. Hoffmana mám rád, tu sa mi znova potvrdilo prečo. Čo sa hrania týka, nie je to len o ňom, ale aj o chlapcovi, ktorý hral malého Billyho a o Meryl Streep. Tá neistota i bolesť z vlastného konania sú nesmierne podmanivé. Aj vďaka tomu to chytá za srdce. Na pílu sa nikde netlačí, napriek tomu dokáže dojať. NIE: Čo by mohlo byť kameňom úrazu pri vychutnávaní si drámy Kramerová verzus Kramer, je dôverná známosť knižnej predlohy, keďže ako je známe, od nej sa adaptácie zvyknú v niektorých miestach viac či menej líšiť. Ale toto zatiaľ nechávam v rovine predpokladov, kým sa dostanem k predlohe.

Znamení (2002)

S pánom Shyamalanom sa bojím rád. Dobre odrozprávaný príbeh s myšlienkou, ku ktorej to ako k pointe nenásilne smeruje už od začiatku. Graduje je to už od začiatku a jednotlivé časti príbehu na seba nadväzujú, aby ste sa v závere mohli plesnúť po čele so slovami "Ahá, veď jasné!" Obľúbený film, chyby sa hľadajú ťažko (ak vôbec sú).

Big Lebowski (1998)

Flákať sa životom sa dá. Ale aj keď máte všetko na háku, do toho hovna, čo vás svojim smradom riadne naserie, aj tak stúpite. .. Postavy s charakterom a dušičkou, pevne ukotvené v deji a v živote, ktorý takto nejako plynul aj pred tým, než sa naň zameralo oko kamery a takto nejako bude plynúť aj po záverečných titulkoch. Kultové hlášky a bravúrne slovenské znenie (od prekladu, cez výkony hercov až k réžii). Príbeh flákača, čo si z ničoho ťažkú hlavu nerobí ("Srať na to."). Príbeh priateľov, ktorí sa vzájomne nasierajú, ale jednoducho patria k sebe. Príbeh jedného koberca a výkupného. Milión čudných, vtipných a zaujímavých postavičiek. Pacifisti, nihilisti, fašistickí reakcionári. Zábava, čo má srdiečko. .. "Zavri si hubu, Donny!"

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Ó, áno! Parádny návrat. Uvítal by som aj viac častí tejto kvality. V tejto sérii u mňa vyhráva 2. časť: Otcovia a synovia. Fascinujúci rozhovor otca so synom a iba v tejto časti sa objavil zosobnený palubný počítač.

Smrtonosná past 3 (1995)

Pre mňa prvé zoznámenie s McClaneom. Akcia a humor na výbornú. Trošku absentuje napätie, ale stále veľmi podarená zábava. Zeus s Johnom vytvárajú výbornú partiu, aj keď sa to obom evidentne nepozdáva.

Ona (2013)

ÁNO: Tešil som sa. A v podstate som dostal, čo som chcel. Citlivé sci-fi, ktoré však s emóciami narábalo o dosť viac, ako som očakával. Akú úlohu v našich životoch zohrávajú elektronické médiá, ako veľmi chce byť človek milovaný, aký citový vzťah máte vy k predmetom, ktoré vám slúžia na zábavu, prácu, kontakty, aký vzťah máte k ľuďom? Citlivo a umne nakrútená radosť zo života. NIE: Podivné oblečenie a fungovanie sveta naokolo. Ak uvážime, aké rôzne obmedzenia a zákazy a príkazy existujú dnes, ťažko možno veriť, že v budúcnosti len tak pominú. Vo sfére e-vzťahov, by som čakal viac rôznych hlasov volajúcich proti ich existencii. SPOILER Takto sa svet vôkol do deja zapája len dvakrát: keď Theodorovi ponúka Samanthu a keď mu ju, svojim spôsobom, berie. SPOILER. Viem, že na to, čo sa autor snaží povedať, to veľmi netreba, ale dejovo mi to tam chýba. Príbeh tak pôsobí od zvyšku sveta príliš izolovane.

Smrtonosná past (1988)

Srdcová záležitosť. Výborné hlášky, klasické typy postáv (natvrdlí agenti, chápavý obchôdzkar) a akcia ako hrom. Dámy a páni, John McClane je v tom úplnou náhodou, ale vďaka nebesám za to. "Keď doletíte, tam kam ste chceli, odložte topánky aj ponožky a choďte po koberci s prstami na nohách zaťatými ako päsť. Lepšie než sprcha a šálka teplej kávy."

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Vskutku výborné! Vtipne o stareckom "hlúpnutí".