• Krátkometrážní

Ruiny (2008)

Nuda, nuda, nuda, tí čo tomuto dali 5 hviezdičiek videli asi tak maximálne večerníček alebo Kuka. Aj toho som sa viacej bál.

Truman Show (1998)

Pre mňa osobne asi najlepší výkon od Jimma Carreyho. Originálny príbeh zaoberajúci sa otázkou či je skutočnosť skutočne skutočná :) Po prvom pozrení sa mi nezdal byť až tak skvelý ale keď som si ho pozrel znova tak sa mi skutočne zapáčil. (83%)

Útěk do divočiny (2007)

Famózne dielo. Skvelý námet, ktorý dokáže vytvoriť len sám život, výborné herecké výkony a v neposlednom rade fascinujúca príroda divokej Aljašky ma k tomuto filmu doslova pribili na takmer dve a pol hodiny. Príbeh nepochopeného mladíka ktorý si ide tvrdohlavo za svojim cieľom, za poznaním samého seba, za poznaním zmyslu života. Nedokážem ani vyjadriť slovami čo som pri tomto filme prežíval, skutočne so za vcítil do Chrisovej kože. Voľnosť, slobodu, strach, opustenosť. Toto všetko je obsiahnuté v tomto diele ktoré si ešte určite a nie raz budem musieť pozrieť. (98%)

Pustina (2006)

Zlé, stupídne a predvídateľné. Celý film som mal pocit že som ho už niekde videl, že hlavné postavy poznám, že viem že teraz sa niečo stane. A v 90% som sa nemýlil. Celkovo ma tento film vôbec nezaujal, je nudný od začiatku až do konca, ani trochu strašidelný, zľakol som sa len raz a aj to neviem prečo pri obyčajnej scéne keď sa otvára stan :) Pustatinu by som odporučil len niekomu kto videl menej hororov ako má prstov nevidiaci drevorubač, možno by v tomto filme objavili čosi zaujímavé. (37%)

Sex Drive (2008)

Príjemná komédia, podobných sú však mraky. Videl som unrated verziu a myslím že tvorcovia by spravili lepšie ak by ju ani nespravili. Pár vecí je z nej zaujímavých (rozprávajúce semenníky:)) ale zvyšok mi pripadal ako dosť trápny pokus byť vtipným. Oceňujem ale vtipné hlášky chlapíka na voze čo opravoval autá. Nikdy som nevedel či to, čo vraví, myslí skutočne vážne. Celkovo nadpriemerná komédia ktorá občas dokáže vyčariť úsmev na tvári (70%)

Funny Games USA (2007)

Bravúrne, hrozné, desivé, hnusné a morbídne. Takto by som charakterizoval toto dielo. Neskutočné psychycké utláčanie a terorizovanie je skutočne cítiť z každej minútky tohto filmu. Človek sa pri jeho sledovaní skutočne hanbí a má chuť ísť tým ľuďom na pomoc. Dlhé zábery bez nezmyselných strihov len umocňujú psychycké znechutenie diváka a vťahujú ho do stredu diania. Vadilo mi to, že nikto zo susedov alebo samotnej rodiny sa nepokúsili zložiť tých hajzlov, hlavne keď mali k dispozícií nože alebo golfové palice. Na druhej strane treba povedať, že až do konca filmu som nevedel, či všetci prežijú alebo nie. Miestami sa to zdá že už je všetko v poriadku ale v iných pasážach to vyzerá že sa rodinka nedožije nasledujúcej minúty. Kažopádne tento film odporúčam, aj keď rozhodne nie je pre každého. (85%)

Gambler (2008)

Tento film ma naozaj prekvapil, ako zameraním na poker tak aj spôsobom akým bol natočený. Nejedná sa tu o žiaden veľký príbeh, to najdôležitejšie je tu samotné hranie pokru. Niekomu sa to páčiť nemusí, niekto si povie že sú to nudné dialógy o sile kariet a podobné blbiny avšak pre fanušíka pokru majú tieto magické vety svoje opodstatnenie. Celý film je akoby hraná WSOP čo ja vnímam ako plus. Nevýhodou je celková predvídateľnosť deja až na možno posledné minútky filmu. Nepáčilo sa mi ani záverečné zahodenie kariet, zdalo sa mi až veľmi počítačové. Ak by som mal hodnotiť tento film čisto ako fanúšik pokru dal by som 90% ak čisto ako filmový fanúšik tak 50%. Takže výťazí kompromis a dávam mu (70%)

Kostka 0 (2004)

Návrat k pôvodnej kocke. Aj keď je toto už naozaj opozeraný námet, dopadol oveľa lepšie ako nepodarená dvojka. Páčili sa mi reálne pasce ako boli v prvom diely, väčší dôraz na príbeh a aj pohľad do "zákulisia" fungovania celej kocky. Dokonca ma táto časť filmu zaujala o čosi viac ako samotné dienie v kocke. A taktiež ma prekvapil úplný záver, ktorý objasňuje, kto bol asi autista z prvého dielu. Je to vydarený film, ale skôr taká príjemná jednohubka ktorá nie je nijak zvlášť prelomová, ale chutí dobre. (70%)

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Nie, nie, nie. Toto sa skutočne nepodarilo. Po výbornej a prelomovej jednotke je toto jedno veľké sklamanie, pre ktoré by bolo lepšie keby ani nebolo. Páčil sa mi jedine námet, ale oproti jednotke neprináša vôbec nič nového. Nepáčili sa mi ani efekty ktoré boli až veľmi počítačové a v porovnaní s jednotkou také nejaké nemastné-neslané. Ako malé plus hodnotím snahu tvorcov a aspoň nejakú snahu ozrejmiť celé fungovanie kocky, ale to ani zďaleka nestačí na to, aby som bol počas celého filmu v napätí ako pri jednotke. (35%)

Disturbia (2007)

Jedna z vecí ktoré ma zarazili hneď po zhliadnutí tohto filmu je fakt, že v popise filmu je ako žáner uvedený aj "horor". Podľa mňa má len pramálo spoločného s čistokrvným hororom. Je to v prvom rade podarený tínedžerský triler, ktorý sa nehraje na nejaké kinematografické veľdielo. Takmer od počiatku je jasné ako to všetko skončí, už len hlavné postavy (nepochopený chalan robiaci problémy jeho matke, jeho najlepší kamarát a zdanlivo nedostupná a krásna susedka po ktorej každý túži) napovedajú viac než dosť. Skutočne napínavý triler začne až po úvodnej hodine. Nemôžem ale povedať, že by tá hodina bola nejako nezaujímavá, len má od trileru hodne ďaleko. Možno to je tá vec, ktorá mi na tomto snímku vadí najviac. Je to na môj vkus až veľmi rýchly zlom zo žánru skôr tínedžerskej komédie do žánru trileru. Preto by som tento film asi skôr odporučil niekomu kto má bližšie práve ku tínedžerským filmom ako ku napínavým trilerom. (70%)