Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Slušná zábava, která je ale oproti trojce méně ucelená a více zahlcena spoustou nových postav... a proto o nějaký ten mamutí chlup horší.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Někam zavřít a pouštět maximálně na 20ti minutový procházky. Prznitel gastronomie, který neumí nejen vařit a nedokáže ze sebe vypravit spisovnou větu, prostě do televize nepatří.

Noční jízda (2013)

Tom Hardy mě překvapil, tak civilní a přesvědčivý výkon bych od něj nečekal. Těch 80 minut ubíhajících v jednom autě, obklopených atmosférou noční dálnice, utáhl s jistotou.

Interstellar (2014)

Nolan mě dostal. Nejsem fyzik a nebudu se pitvat v tom, jestli je všechno přesně, jak by mělo být. Nolan stvořil dechberoucí filmařskou podívanou, která mě několikrát donutila sledovat plátno se zatajeným dechem. Nádherné vesmírné obrazy, podpořené uchvatnou hudbou, kamerové exhibice a akce neujíždějící na CGI, ale staromilsky postavené na praktických tricích a skládající holt vesmírnému bádání. A přesto všechno v Interstellaru stejnou měrou funguje emocionální příběh jedné rodiny, jedné posádky, jednoho lidstva.

Miluj souseda svého (2014)

Bill válí. St. Vincent nepřínáší vlastně nic objevného, ale je to příjemný film, u kterého si přijdou na své fanoušci Billa Murraye, protože ten chlap je prostě boží.

Predestination (2014)

Celou dobu se to tváří chytřejší, než to na konci je, kdy to zůstane jen u toho časového paradoxu. Ale hrozně mě bavilo ten film sledovat.

Klub rváčů (1999)

I am Jack's complete lack of surprise.

Blade Runner (1982)

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die.

Americká krása (1999)

It's a great thing when you realize you still have the ability to surprise yourself.